www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
ASTRA F, 1.6i, spojka
Autor: Viktor (IP zapsáno)
Datum: 20.10.2008 08:22

Dobry den,

mam nasledujici problem se spojkou: v posledni tretine chodu spojkoveho pedalu zpet je ze spojky slyset cvaknuti a je to citit i v pedalu - neco jako prekonani mensi prekazky. Pri chodu pedalu dolu nic takoveho citit ani slyset neni a po nastartovani motoru spojka funguje bez problemu a rusivych zvuku - az na to cvakani.

Zacal jsem to resit kvuli tomu, ze pred dvema dny se ten pedal po seslapnuti nechtel vratit zpet a vratil se az po nejakem "presvedcovani" - na(ne)stesti jsem u toho nebyl - ridila manzelka sad smiley .

V cem muze byt problem a co bych mel s tim delat?

Dekuji za konstruktivni odpovedi,

Viktor

PS: auto ma najeto necelych 100tkm, rok vyroby 1999.

Re: ASTRA F, 1.6i, spojka
Autor: MartinTomáš (IP zapsáno)
Datum: 20.10.2008 08:25

Že by špatné lanko spojky? To bych kontroloval jako první věc.

Opel Astra Caravan F X17DTL r.v. 95

Re: ASTRA F, 1.6i, spojka
Autor: Viktor (IP zapsáno)
Datum: 20.10.2008 08:33

Dekuji za odpoved,

kontroloval jsem to primo u zdroje, zvuky vychazeji ze spojky - z prostoru mezi motorem a prevodovkou, nikoli od lanka.
Lanko jsem ocistil a postrikal A-20kou, na cvakani to bohuzel nemelo zadny pozitivni vliv.

Viktor

Re: ASTRA F, 1.6i, spojka
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 20.10.2008 08:43

Tohle vypada na spojkove lozisko, nebo pritlacak. V kazdem pripade je nejlepsi menit cely spojkovy kit (lamela, pritlacak, lozisko).

Re: ASTRA F, 1.6i, spojka
Autor: Viktor (IP zapsáno)
Datum: 20.10.2008 17:04

Da se ta spojka nejak prohlidnout aniz bych musel sundavat prevodovku?

Re: ASTRA F, 1.6i, spojka
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 20.10.2008 17:37


Re: ASTRA F, 1.6i, spojka
Autor: Viktor (IP zapsáno)
Datum: 20.10.2008 18:27

Stando,
dekuji za odkaz, ale ja mam jiny typ prevodovky: tam, kde ma byt spojka je to z jednoho kusu litiny. Jediny poklop ve spodni casti je v miste, kde odhaduji diferencial - misto odkud vychazeji poloosy. Dalsi poklop je na konci prevodovky a je smerem doleva - tentokrat stejne jako na obrazcich.
Ten spodni poklop se bojim otevrit - aby na mne nevytekl olej.

Da se nejak prohlednout spojku i na me prevodovce?

Viktor

Re: ASTRA F, 1.6i, spojka
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 20.10.2008 18:36

Predpokladal jsem, ze AF s C16NZ ma prevodoku stejnou, omlouvam se.
Pokud tam ten spodni pulmesic neni, je bohuzel treba rozpojit motor od prevodovky.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
  ******   ********  **    **  ********   *******  
 **    **  **    **  **   **      **     **     ** 
 **            **    **  **       **            ** 
 **           **     *****        **      *******  
 **          **      **  **       **            ** 
 **    **    **      **   **      **     **     ** 
  ******     **      **    **     **      *******  
Powered by Phorum.