www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
nejde zastavit motor
Autor: sr71 (IP zapsáno)
Datum: 11.11.2008 20:47

kolega, který nemá přístup na web mě požádal, zda bych se mu zde nezkusil zeptat na jeho problém s Astrou 1,7D/r.v.1995, nejde mu normálním způsobem "chcípnout" motor (po otočení a vyndání klíčku stále běží), něco už kolem toho zjišťoval, snad že by to mělo být elektromagnetickým ventilem paliva, má s touto závadou někdo zkušenost? kde je ventil umístěn?

Re: nejde zastavit motor
Autor: Radim_17D (IP zapsáno)
Datum: 12.11.2008 09:26

Nezažil jsem, ale jediné, co mě napadá je ten ventil.
Myslím, že je někde na čerpadle. Dalo by se to najít podle drátů.
Možná by pomohlo po neúspěšném vypnutí motoru do něj něčím klepnout, třeba by se nárazem uvolnil a zavřel.

Re: nejde zastavit motor
Autor: MartinTomáš (IP zapsáno)
Datum: 12.11.2008 09:45

Do čerpadla ti vede jeden (tři se mi zdá u imobilizéru) dráty - když ho rozpojíš motor zhasne (jedná se o ten ventil) bud je to ve skříňce zapalování nebo je KO ten ventil - zkus rozpojit ten drátek než do něšeho budeš "bouchat" .-)

Ten motor je 100% 1.7D? kdyby měl thumbs up turbo tak jednou se kamošovi stalo, že mu motor nešel zhasnout, protože se mu vys.. turbo a jak tekl olej s něho do sání, tak i to stačilo tomu motoru k běhu!!!

Re: nejde zastavit motor
Autor: Honza_kopr (IP zapsáno)
Datum: 30.12.2008 15:25

Zdravím,
rád bych poprosil taktéž o radu. Mám aktuální problém a to že mi taktéž nejde vypnout motor diesel 2.0 16V bez turba 60kW (ikdyž vytáhnu klíček ze zapalováni). Po vytahnutí klčku ze zapalování se mi všechno vypne (světla, ventilator, radio) jen motor beží dál a sviti kontrolka rozmražování oken a nejde vypnout (rozmražováni zadního skla). Zkusil jsem ruzne kombinace (zapnuty ventilator na max.atd) az pak to šlo vypnout motor kličkem - prostě tomu vůbec nerozumím...

Re: nejde zastavit motor
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 30.12.2008 17:54

Co je to za vůz?

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: nejde zastavit motor
Autor: marselino (IP zapsáno)
Datum: 30.12.2008 20:58

Normálně to chcípni jako starou IFU: zařaď dvojku, šlápni na brzdu a pusť spojku.

Re: nejde zastavit motor
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 30.12.2008 21:20

to marselino:
Tak to nemyslíš vážně, ne? Víš jak se tim kurví všechno možný (spojka, ložiska na klice atd.)??
To je zase rada nad zlato...

Re: nejde zastavit motor
Autor: Honza_kopr (IP zapsáno)
Datum: 01.01.2009 19:11

no je to Astra G 2.0 16V,60kW ...a přes tu rychlost to nechci ne tuti řešit...Nevite co se nachazi v oblasti nadržky od vody do ostřikovaču? něco tam divně bzučí, když ten motor běži a nejde to vypnout...zkoušel jsem to projet na dost vysoké otáčky ať se motor co nejvíc zahřeje (jestli jsem něco nepolil jak jsem dolival vodu do ostřikovaču-začalo to dělat asi den po naletí směsi) tak ať se to vysuší a po mém testu to zatím šlape OK... Je možné že je v blízkosti té nadržky nějaká elektronika? nevím no, každopádně to zatím hraje...a jak jsem zjistil (jak svitila ta kontrolka rozmražování zadních skla) - podupal se mi ten spinač zavřených 5.tých dveří. - nedokonaly Opel signalizace rozmražování skel a zavření 5.tých dveří v jedné kontrolce...



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
  *******    *******         **  ********   **     ** 
 **     **  **     **        **  **     **  ***   *** 
        **  **     **        **  **     **  **** **** 
  *******    ********        **  ********   ** *** ** 
        **         **  **    **  **         **     ** 
 **     **  **     **  **    **  **         **     ** 
  *******    *******    ******   **         **     ** 
Powered by Phorum.