www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
Jdi na stránku: Předchozí1234Následující
Aktuální stránka: 3 z 4
Re: Lambda
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 18.03.2009 08:06

Myslim ze Kada s C20XE mel jen 3dratovou... Podivej se do schemat at vis jak zapojit ten predehrev.

Re: Lambda
Autor: Robin Benett (IP zapsáno)
Datum: 18.03.2009 08:11

např..... [www.eshop-autodily.cz] ?

Re: Lambda
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 18.03.2009 08:40

Myslim, ze ta by mela vyhovovat.

Re: Lambda
Autor: Robin Benett (IP zapsáno)
Datum: 18.03.2009 08:45

Dobře. ted ještě to zapojení....tam je jen jednodrátová na c16se........tak snad .Díky

Re: Lambda
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 18.03.2009 08:50

Ja mel v Corse na C16SE tridratovou. Vyhrivani je pripojeny na rele palivovyho cerpadla tak, aby vytapela soucastne s bezicim cerpadlem.

Re: Lambda
Autor: Robin Benett (IP zapsáno)
Datum: 18.03.2009 09:09

tak to je fajn.........a je jedno jakou koupím 3-drátovou nebo to musí být BOSCH(tu bych chtěl) ale zda je tu ještě nějaké kriterium např kW nebo značka...apod?

Re: Lambda
Autor: Robin Benett (IP zapsáno)
Datum: 20.03.2009 07:59

A ještě mě napadlo,je nějak daná hloubka zapuštění sondy? Jelikož se tam bude vařit nově? Díky......

Re: Lambda
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 20.03.2009 08:09

Navar na svody kus materialu se zavitem, nasroubuj do nej lambdu a neres nic smiling smiley

Re: Lambda
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 20.03.2009 12:03

Asi tak vysoký kus materiálu se závitem, jako je dlouhý závit na LS. smiling smiley

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Lambda
Autor: Robin Benett (IP zapsáno)
Datum: 10.04.2009 19:02

jakým způsobem lze rozeznat originál BOSCH lambdu od universální lambdy BOSCH? Děkuji

Re: Lambda
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 10.04.2009 19:14

Mám otázečku, pásne lamda z C20NE na C16NZ? Podařilo se mi tu na 1,6 ulomit a mám tu na díly celý GSi, tak jestli má cenu jí z toho dolovat confused smiley

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)

Re: Lambda
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 10.04.2009 20:45

Na C20NE je 3dratova (vyhrivana) lamba, na C16NZ je jednodratova. Nicmene lze pouzit tridratovou a vyhrivani nezapojovat. Principielne jseou schodne.

Re: Lambda
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 10.04.2009 20:46

Univerzalni lambdy nemaji konektor, ale jen krimplovaci dutinku.
Original lambda je vzdy na dany typ motoru, tak ze i s patricnym konektorem.

Re: Lambda
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 10.04.2009 21:11

Dík za radu Stando, jako dočasný řešení ji použiju.

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)

Re: Lambda
Autor: Robin Benett (IP zapsáno)
Datum: 12.04.2009 11:18

Takže lze použít lambdu se svody z corsa A 1.6(C16Sei) pro motor C16Se astra f? Říkaljsi ,že jsi na corse měl třídrátovou a tu bych použil na svody pro c16se,kde byla jen jednodrátová. díky moc.

Re: Lambda
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 12.04.2009 18:05

Tyhle motory maji principielna uplne stejnou lambdu, jde jen o to, kde se v jakym aute nachazi. Pokud je primo u motoru (C16NZ) je jednodratova, nevyhrivana.
Pokud je pod motorem, resp az za motore (C20NE, C20XE) je 3 - 4 dratova vyhrivana. vyhrivana proto, aby se rychleji zahrala, vzhledem k velke vzdalenosti od motoru.
Tak pouzit jze v podstate jakoukolic na jakykoliv motor. Bavime se porad o motorech s Ceckem na zacatku.

Re: Lambda
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 12.04.2009 19:06

Dneska se po dlouhé době zase zavrčel můj Kadett a co mě udivilo je to, že ikdyž mám odpojenou lamda sondu, tak mi nesvítila kontrolka poruchy. Je to normální? Kontrolka je v poho, po otočení klíčku se rozsvítí a po nastartování zhasne.

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)

Re: Lambda
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 13.04.2009 08:53

Ano, je to normalni, protoze lambda zacina fungovat az od cca 300 stupnu, ECU o tom vi, tak ze nez se motor zahreje, jede ECU bez lambdy na bohatou smes.
Ale zkus s tim ject treba 20 km a kontrolka se urcite rozsviti.
Navic u C16NZ mi vzdycky pripadalo, jako by ECU lambdu chtela jen jednou za cas.

Re: Lambda
Autor: Pavvel (IP zapsáno)
Datum: 31.05.2009 10:33

Četl jsem, že při výměně lambda sondy se má závit mazat měděnou, nebo grafitovou vazelínou. Chtěl jsem se zeptat, jaké máte zkušenosti - jakou používáte - její firemní název. Díky.

Re: Lambda
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 31.05.2009 11:04

Nová sonda má již z výroby závit namazaný. Starou mažu vazelínou, která je zrovna po ruce a obsahuje nějaké částečky, které mažou i po vyschnutí-vypálení. Tedy grafitová, s mědí a pod.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Jdi na stránku: Předchozí1234Následující
Aktuální stránka: 3 z 4


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********  **     **   *******   ********  ******** 
 **    **  **     **  **     **  **    **  **    ** 
     **    **     **  **             **        **   
    **     *********  ********      **        **    
   **      **     **  **     **    **        **     
   **      **     **  **     **    **        **     
   **      **     **   *******     **        **     
Powered by Phorum.