www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
Fridex
Autor: lalisek (IP zapsáno)
Datum: 22.11.2008 09:19

Dobré ráno. Odjakživa jsem ujížděl na škodovkách. Ty mi problém nedělají. Ted si pritelkyne koupila Opel Astra 1,4 benzin tak me poprosila jestli bych ji to na zimu nepripravil. Koupil jsemFridex. Kam a kolik se prosim leje v tomto voze. Normalne do nadrzky jako normalne voda? Prominte za stupidnost dotazu

Re: Fridex
Autor: Lukin (IP zapsáno)
Datum: 22.11.2008 10:11

Jo jo leje se to do vyrovnávací nádržky chladiče, tady máš poměry

[kadett.cz]

nejlépe celý obsah vypusit a naředit nově.

Re: Fridex
Autor: MartinTomáš (IP zapsáno)
Datum: 22.11.2008 10:19

A kam by jsi ho chtěl nalít? Do odstřikovvače? To je fakt stupidní dotaz! Snad smíchat fridex s destilovanou vodou na požadovaný bod mrazu dle návodu na obalu fridexu a nalít to do té nádržky!

Ale jak tak koukám raději ti ješte poradím:
1, nádržka je na straně řidiče u přepážky (nezapomeň odšroubovat žluté víčko) the finger smiley
2, vypuštění staré směsy se provádí odděláním spodní hadice co vede do chladiče the finger smiley
3, doporučuje se motor propláchnout destilovanou vodou kvůli zbytku staré směsy a teprave poté nalití nové.thumbs down

Vody tam bude 5.7L

když dáš cca 2.5L fridexu ku 3,2Ldestilované vody budeš to mít asi do -30°C

Opel Astra Caravan F X17DTL r.v. 95

Re: Fridex
Autor: MartinTomáš (IP zapsáno)
Datum: 22.11.2008 10:19

Lukin si mě předběhl ale těsně .-) sem to hledal v chyt knížce páč mě to taky čeká

Opel Astra Caravan F X17DTL r.v. 95



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil MartinTomáš (22.11.2008 10:20)

Re: Fridex
Autor: lalisek (IP zapsáno)
Datum: 22.11.2008 10:24

Jak to myslis proplachnuti motoru desitlovanou vodou. Musi se to michat s destilovanou vodou nebo se muze dat i normalni?

Re: Fridex
Autor: Milan.st (IP zapsáno)
Datum: 22.11.2008 10:59

lalisek napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Jak to myslis proplachnuti motoru desitlovanou
> vodou. Musi se to michat s destilovanou vodou
> nebo se muze dat i normalni?

Víš jistě, že jsi "ujížděl" na škodovkách??!!

1,6 16V
X16XEL

Re: Fridex
Autor: franta Boháček (IP zapsáno)
Datum: 22.11.2008 14:05

musím se kolegy "LALISEK" zastat a to ze dvou důvodů. Zaprvé dotaz ohledně toho kam se nemrzka lije není úplně od věci, kdo jezdí na mašinách ví, že na mnohých se do vyrovnávací nádržky nelije vůbec nic, slouží opravdu jen k vyrovnávání a to i přesto, že má vždy nalévací otvor!!!! Kapalina se vlévá např. víčkem na chladiči atd. A zadruhé jsem taky celoživotní škodovák, na tyto stránky jsem se dostal před pár týdny koupí oplíka astry 1,7TD, čímž zároveň všechny zdravím. Čau Franta

Re: Fridex
Autor: Lukin (IP zapsáno)
Datum: 22.11.2008 15:18

lalisek> tak slyšel jsem, že může být i normální převařená voda, ale destilka není tak drahá a máš to bez práce drinking smiley

Re: Fridex
Autor: MartinTomáš (IP zapsáno)
Datum: 22.11.2008 16:18

To franta Boháček: Co je to za blbost? Voda se lije tam kde je nejvyšší místo vodního okruhu! Buď je tam vyrovnávací nádržka s víčkem, nebo chladič s víčkem nahoře! Dohromady sem to nikde neviděl! Pouč mě v kterém "autě" tohle je?

Opel Astra Caravan F X17DTL r.v. 95

Re: Fridex
Autor: Lukin (IP zapsáno)
Datum: 22.11.2008 16:51

Martine on psal, kdo jezdí na mašínach asi ví, tím myslel určitě motorku smoking smiley

Re: Fridex
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 23.11.2008 17:25

To Martin Tomáš: Prosím tě, zkus se s tím smířit, že tohle je poradna a lidi se sem chodí ptát. Já vím, občas se ptají i na věci, které se technicky zdatným jedincům mohou zdát jako základní věc, kterou musí znát všichni, ale není to důvod se někomu smát. Když řeknu, že neumím bruslit a chtěl bych se to naučit, ale nevím, jak se na těch botech vážou tkaničky, budeš se mi smát taky? A pro informaci třeba v BMW je hladina voda v nádržce zhruba v půlce výšky bloku motoru. smiling smiley

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Fridex
Autor: Jana (IP zapsáno)
Datum: 29.09.2016 12:10

Dobrý den, můžete mi prosím poradit jaký fridex a kolik do Opelu Astra G, 1,7TD, r.v.1993 ? Předem moc děkuji za reakci-e :-) J.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
  *******   ********   ********  **     **  **     ** 
 **     **  **     **     **     **     **   **   **  
 **     **  **     **     **     **     **    ** **   
  ********  ********      **     **     **     ***    
        **  **            **      **   **     ** **   
 **     **  **            **       ** **     **   **  
  *******   **            **        ***     **     ** 
Powered by Phorum.