www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
vymena spojky - co vsechno potrebuju
Autor: kurvihnat (IP zapsáno)
Datum: 09.01.2009 07:06

CAu vseci.
Tak jsem se rozhodl ze po nekonecnem prokluzovani ju uz konecne vymenim.
Nejsem zadnej technik a docela by me zajimalo jestli budu muset sundat motor nebo prevodovku. Koukal jsem na navod co je na techto strankach a je docela strucnej :-) autor psal ze se od sebe jen povoli...ale lidi rikaji ze prej pujde neco dolu.

Samozrejme ze ja jako non technik grinning smiley to sam delat nebudu domluvil jsem lidi,ale chtel bych vedet do ceho jdu, kolik potreba casu a taky co vsechno(budu muset vypustit vodu z motoru? to znamena koupit fridex koupit olej do prevodovky) mam to delat v nedelu a to je vsechno zavrene takze by se mi sikl neakej seznam veci co urcite potrebovat budu.

Pokoupil jsem soucastky: lamelu a pritlacak lozisko neak nebylo sad smiley.
TEn typek co mi daval lamelu rikal ze je to z 1.4 ale prej by to melo sedet na moju 1.6 tak sem na neho cumel a domluvil se na vymene pokud to tam nebude pasovat. mate stim nedko zkusenost?

Opel KAdett 1.6i 1987 :-) motor c16nz 55KW

Re: vymena spojky - co vsechno potrebuju
Autor: Viktor (IP zapsáno)
Datum: 09.01.2009 07:21

z 1.4 a 1.6 sú prakticky rovnaké, z 1,8 a 2,0 už majú väčší priemer ale to do prevodovky 1,6 (F13) nenatrepeš, takže dal ti dobre,skúsenosti s výmenou nemám no viem že budeš musieť podložiť niečím motor lebo z časti ho drží prevodovka

Re: vymena spojky - co vsechno potrebuju
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 09.01.2009 07:25

Vymena spojky u C16NZ je na odpoledne. Nic se vypoustet nemusi, protoze nema nikde co vytect. To spojkovy lozisko si ale taky sezen at to nemusis za pul roku rozhazovat znova.

A kdybys hledal, tak tady najdes i navod.

[kadett.cz]

Re: vymena spojky - co vsechno potrebuju
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 09.01.2009 07:31

Jeste dodam, ze u Kadetta se nemusi sundavat z boku prevodovky kryt. Je tam k tomuhle ucelu velka zatka, ktera se vysroubuje a na hridel se dostane v pohode.

Re: vymena spojky - co vsechno potrebuju
Autor: kurvihnat (IP zapsáno)
Datum: 09.01.2009 07:47

Stando: dikec za info, jo a navod jsem si samozrejme precetl jeste pred tim nez jsem psal tento prispevek ;-) neboj hledal jsem :-).
no a to lozisko vazne nesezenu na vrakacu prej vsechny vylagrovany a cekat nez to objedna autokelly to se mi nechce grinning smiley kadovu zivotnost planuju na 1 - 1,5 roku tedy co nejmensi investice.

Re: vymena spojky - co vsechno potrebuju
Autor: kurvihnat (IP zapsáno)
Datum: 09.01.2009 07:49

Jo jeste me napadlo,kdyz je to lozisko spatny jak to poznam pri jizde? co se stane kdyz odejde. Treba uz je rozemlety nahowna grinning smiley totiz kada uz ma 22let a nepocitam ze to nekdo nekdy menil

Re: vymena spojky - co vsechno potrebuju
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 09.01.2009 07:53

bude ti vydávat "divný" zvuky :-)

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: vymena spojky - co vsechno potrebuju
Autor: kurvihnat (IP zapsáno)
Datum: 09.01.2009 07:55

Jo treba ty zvuky uz vydava grinning smiley kdyz je auto studene zamacknu spojku tak v poho jakmile dam neutral spojku pustim tak takove jemne bzuceni jen kdyz je studene!!!po zahrati vubec nic

Re: vymena spojky - co vsechno potrebuju
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 09.01.2009 08:01

Tak to je prave to lozisko smiling smiley A pokud planujes jezdit jeste alespon rok, tak ho kup, nebo v tom aute pozdeji nevydrzis. Lozisko dokaze delat pekne hnusnej zvuk.
A az se rozpadne, tak uz nezaradis.

Re: vymena spojky - co vsechno potrebuju
Autor: kurvihnat (IP zapsáno)
Datum: 09.01.2009 08:08

Stando: jo tak moc dekuji si otec vsech Kadettu grinning smiley grinning smiley zajedu na vrakac najit neco solidniho :-). KAdu miluju tak se o neho postaram :-) do konce technicke mi musi slouzit.
Stando jeste mam na tebe jeden dotaz sice nepatri do tohodle tematu,ale co uz :-).Gufera na vacce mi propoustijou olej grinning smiley ja vim hruza,ale komu se to chce rozdelavat. NA jedne strane potekly rozvody na druhy strane taky...olej kontroluji takze snad nezadru(zas tolik to netece ale moter je poteklej kazdej se mi smeje grinning smiley). Dotaz je ten jestli stim mohu jezdit a nemenit. popripade jak narocna vymena by to byla. dikec

Re: vymena spojky - co vsechno potrebuju
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 09.01.2009 08:16

To vis ze s tim muzes jezdit, pokud Te nevadi zablitej motor a louzicky pod autem smiling smiley
Vymena gufer na vacce je pohodicka, vlastne na C16NZ je vsechno pohodicka smiling smiley
Musi dolu rozvody a logicky rozdelovac, vydloubnes stary gufera a nasadis novy.
Tece to hodne? Resp. jak casto dolejvas?

Re: vymena spojky - co vsechno potrebuju
Autor: kurvihnat (IP zapsáno)
Datum: 09.01.2009 08:23

Stando: no louzicky pod autem nehrozijou zas takovej extrem to neni jde to po kapkach. Ale reknu ti mam strach uz 2x se mi rozsvitila kontrolka sice jen v zatackach ale vzdycky jsem hned zastavil a dolil,protoze vzdy vozim v kufru aspon litrik. Jo dolejvam cca na 1000Km pul - trictvrte litrika asi zhruba tak. Ale ja zas nejsem zadnej pomalej snek takze kada lita do 4500 grinning smiley tomu prisuzuji take spotrebu + motor ma najeto 250 nebo mozna 350 tisic tachometr je jen do 100 takze nevim kolikrat se pretocil grinning smiley jen odhaduji.
Jsem uplne prekvapenej ze c16nz je takovej vymakanej grinning smiley. ta vymena vypada pohodove jen nato nekoho ukecat protoze na rozvody si sam netroufam.

Re: vymena spojky - co vsechno potrebuju
Autor: Viktor (IP zapsáno)
Datum: 09.01.2009 14:10

tie rozvody sú tiež pohodička, treba pekne nastaviť podľa značiek a napína sa vodnou pumpou



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **    **  ********  **     **  ********   ******** 
 ***   **  **    **  **     **  **     **  **    ** 
 ****  **      **    **     **  **     **      **   
 ** ** **     **     **     **  **     **     **    
 **  ****    **      **     **  **     **    **     
 **   ***    **      **     **  **     **    **     
 **    **    **       *******   ********     **     
Powered by Phorum.