www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
Jdi na stránku: 1234Následující
Aktuální stránka: 1 z 4
převodovka
Autor: q7 (IP zapsáno)
Datum: 17.01.2009 21:08

Zdravím,mám problém s mojí astřičkou.Když nastartuju a mám sešlápnutou spojku tak je vše v pohodě.Ale jakmile sundám nohu ze spojky,a zároveň mám zařazený neutrál,astra začne trochu zabírat,jakoby se chtěla rozjet,ale nepopojíždí.Je málo oleje v převodovce?Nebo je rozbitá úplně?Nebo je to něco jiného?Dík za odpovědi

Re: převodovka
Autor: petr01 (IP zapsáno)
Datum: 18.01.2009 20:43

Zdravim, nemate nekdo už za sebou řešeni problemu s řazenim na astře? Jde mi špatne řadit 2 rychlostni stupen. Větší obtiže jsou při podřazovani. Mám 1.7 td combi rok vyroby 1994. Diky za připadne rady nebo navod na řešeni problemu. Jinak si nemužu na svoji astru stěžovat. Diky Petr.....

Re: převodovka
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 20.01.2009 07:45

to že má auto v chladnějším počasí snahu jakoby se rozjet po nastartování na neutrál je celkem normální, pro klid duše zkontroluj olej v převodovce

Re: převodovka
Autor: MartinTomáš (IP zapsáno)
Datum: 20.01.2009 08:58

A nebo ho vyměň za řidší thumbs down

Opel Astra Caravan F X17DTL r.v. 95

Re: převodovka
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 20.01.2009 11:15

petr01:
Pokud budeš měnit olej v převodovce, zaskoč do opla a kup si originál GM olej do převodovky!!! Rozhodně tam nelej řidší ani hustší - nalej tam ten, co tam má být. Pokud to bude zlobit s origo olejem, co tam patří, je rozbitá převodovka!

Re: převodovka
Autor: q7 (IP zapsáno)
Datum: 29.01.2009 18:43

Prosím vás,mám ještě jeden dotaz. při jízdě mi dost vybruje volant,a když prudce zatáčím jsou slyšet přerušovaný zvuky.Může to být nevyváženými koly nebo geometrií?Popřípadě pomůže jednoho z toho??Kdyby byl můj popis problému nesrozumitelný tak mě prosím omluvte a upřenímsmiling smiley

Re: převodovka
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 29.01.2009 18:47

Spíš bych to viděl na vůle. Třeba na takový kloub poloosy.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: převodovka
Autor: Martin Říha (IP zapsáno)
Datum: 29.01.2009 20:02

jestli ti to při plným rejdu a pomalém kroužení cvakne jednou za otáčku kola tak je to kloub na poloose ten vnější na 100%..Za jízdy vybrující volant jsou bud nevyvážený kola a nebo zvlněné kotouče

Re: převodovka
Autor: viktor (IP zapsáno)
Datum: 29.01.2009 20:54

pri brzdení sa nezvyšuje intenzita vibrovania?

Re: převodovka
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 29.01.2009 23:21

Pokud ti to při plným rejdu necvaká, tak bych zkusil nechat převážit kola (i zadní - nám u Omegy B rozklepalo celé auto špatně vyvážené zadní kolo). Jestli ti to cvaká, tak je už bylo řečeno - je to kloub.

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)

Re: převodovka
Autor: q7 (IP zapsáno)
Datum: 30.01.2009 10:33

díky za rady,při brždění se intenzita nezvyšeju,ale je to vybrování cítit i na pedálech.Má to nějkaý neblahý vliv na auto to vybrování?

Re: převodovka
Autor: Dops (IP zapsáno)
Datum: 31.01.2009 22:16

to rozjižděni na neutral mi děla kadett cely život když je studeny a nikdy jsem to neřešil,olej v motoru i převodovce mam uplně novy a děla to pořad.auto ti neujede neboj .)

Re: převodovka
Autor: Romans512 (IP zapsáno)
Datum: 31.01.2009 23:40

Pokud ti ta rychlostka zabírá jen za studena, tak se nic neděje. To je v tomhle chladným počasí vcelku normální. Olej je "ztuhlej" a v převodovce díky tomu vzniká i vyšší třecí odpor. Proto po nastartování a uvolnění spojkového pedálu začne auto mít snahu jakoby se rozjíždět. Samozřejmě po ohřátí převodovky(jízdou) toto musí přestat. Náplň oleje v převodovce je dle výrobce "doživotní", avšak já doporučuji alespoň jednou za 5 let ji vyměnit. Ono to tý převodce neuškodí... A co se týče toho kmitání volantu, tak doporučuji kontrolu vyváženosti kol, opotřebení pneumatik ( rovnoměrně sjetý dezén, boule, trhliny apod.), kontrolu čepů a kloubů př. nápravy, a taky kontrolu brzd. kotoučů. Ale pro začátek zkus přehodit přední kola se zadníma, projeď to, a uvidíš, jestli se to nezlepší.

Re: převodovka
Autor: q7 (IP zapsáno)
Datum: 06.02.2009 00:13

Tak jsem kola prohodil a je to znatelně lepší, takže děkuji za rady.A mám ještě jeden dotaz,ale nechci kvůli tomu zakládat nový vlákno.Takže hlavu motoru mám poteklou olejem,tedy netěsní.Ale je poteklá jen hoření část,ne ta spodní.Tak se chci zeptat jestli to musím dát co nejdřív přetěsnit.Kolik to bude asi stát a jestli je to velkej problém.Autům nerozumim,jen chci vědět co mě čeká.Kdesi na netu jsem četl že ta horní část té hlavy motoru je těsněná jen tvrdým papírem.Ale kdyby netěsnil spodek tak se musí frézovat....omlouvám se za plácání hovadin,ale lépe to popsat neumim.

Re: převodovka
Autor: q7 (IP zapsáno)
Datum: 06.02.2009 00:17

Ještě dodatekyawning smileylej musím vyměnit,tak se chci zeptat jakej mám koupit,popř. kde zjistím jakej se hodí...děkuji

Re: převodovka
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 06.02.2009 06:31

to q7: vše na co se ptáš se zde již řešilo a několikrát, stačí použít funkci "hledat"

Re: převodovka
Autor: Hula (IP zapsáno)
Datum: 18.02.2009 10:56

Dobrej den,
chtěl bych poradit. Mám takovej dost zvlášní problém- mám 1,7 TD rv 1997 combi Astra. Před časem¨mi začlo blbnout řazení to tak , že když jsem zařadil zpátečku byla tam jednička, postupem času se to vypracovalo na tolik, že tet už jezdim jen na tu zpátečku jako jedničku a zpátečka vůbec nefachá.

Doufám, že mi někdo dokáže poradit nebot už mě stále nebaví zatlačovat auto na parkoviště tak aby stálo čumákem k výjezdu eye rolling smiley

Re: převodovka
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 18.02.2009 11:16

To vypada jen na posunutou kulisu razeni v miste, kde vychazi radici tyc z kastle. Je tam prechod na prepakovani k prevodovce a obcas se to tam povoli.

Re: převodovka
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 18.02.2009 12:01

A když zapátráš tady v poradně, tak zajisté najdeš jak se to řazení seřizuje, protože nejsi první, kdo takovou věc řeší.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: převodovka
Autor: T0mi (IP zapsáno)
Datum: 28.02.2009 14:03

ahojte mám problém s řazením jde tam špatně dát 2 a 1 skoro vubec musim prizvednout kroužek..minule jsem se zastavil na kruhaci protože jsem nemohl zařadit..ale kdyz uz jedu dyl tak tam ta 2 jde dat lip ale ta jednicka futr na hovno..ten co sem to od něj koupil mi řekl že kupoval novy táhla řazení a že to dělá proto že to je nový tak než se to opotřebuje což ja si moc nemyslim??nebo?dík za odpověd

Jdi na stránku: 1234Následující
Aktuální stránka: 1 z 4


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **      **  ********  ********   **    **  **       
 **  **  **  **    **  **     **  **   **   **       
 **  **  **      **    **     **  **  **    **       
 **  **  **     **     ********   *****     **       
 **  **  **    **      **         **  **    **       
 **  **  **    **      **         **   **   **       
  ***  ***     **      **         **    **  ******** 
Powered by Phorum.