www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
Nepravidelný chod motoru u volnoběhu
Autor: Zbyněk (IP zapsáno)
Datum: 06.06.2009 17:39

Dobrý den, prosím o radu, již jsem procházel i témata zde a nevím si rady. Mám dva roky Astru x16SZR kombi r.96 a poslední dobou mě pomalu ale stále častěji začal blbnout volnoběh. Motor se začne dusit jakoby jel na tři válce otáčky spadnou až na nulu a nebo se to dusí při 400ot., pak otáčky vyletí na 3000ot a pak se začnou srovnávat na těch 900ot. S výfuku jde černý dým, jen při tom kolísání volnoběhu.Pak se to po nějaké chvilce zase upraví. Když mě to zhasne, tak nastartuji jen s plným plynem. Koupil jsem novej krokový motorek a žádná změna. Musím podotknout, že to dělá jen někdy. Svíčky, filtry a lamndu jsem měnil před rokem a půl. Jinka motor jede dobře. Děkuji za vaše názory a rady, Zbyněk.

Re: Nepravidelný chod motoru u volnoběhu
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 06.06.2009 20:44

A co pamet zavad?

Re: Nepravidelný chod motoru u volnoběhu
Autor: Zbyněk (IP zapsáno)
Datum: 06.06.2009 21:33

To jsem nezkoušel, ale nevšiml jsem si, že by se mi rozsvítila kontrolka motoru, teda jestli se vždy rozsvítí při nějaké závadě... Můžu to vyzkoušet.

Re: Nepravidelný chod motoru u volnoběhu
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 06.06.2009 21:58

Asi bych pro začátek zkusil přetěsnit vstřikovací hlavu. To vypadá, že se ten motor ulejvá.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Nepravidelný chod motoru u volnoběhu
Autor: Zbyněk (IP zapsáno)
Datum: 07.06.2009 09:29

Tak dnes jsem zkoušel vyvolat pamět závad a nic v ní není. Když je motor studený, tak je to v pohodě, ale až se dostane na svou teplotu tak to začne blbnout. Dusí se a když šlápnu na pedál tak se ještě přidusí a pak vyběhnou otáčky. Nevím si rady. Asi půjde do servisu, akorát se bojím, že tam budu platit jen za to, že to budou zkoušet a hledat a hledat...

Re: Nepravidelný chod motoru u volnoběhu
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 07.06.2009 12:39

Ach jo. Tak znova. Ten motor se ulejvá. To znamená, že tam jde moc benzínu. Studenému motoru to nevadí a na teplý už je to moc. Tipuju, že se tam na volnoběh hrne tolik benzínu, že po přidání plynu se na chvilku zahltí, než se s tím srovná. Proto i černě kouří. Možností moc není.
1) Někde teče těsnění ve vstřikovací hlavě, nebo je vadný vstřikovací ventil.
2) Je přiškrcené zpětné vedení paliva, nebo vadný regulační ventil tlaku.
3) Je vadné teplotní čidlo chladící kapaliny. (ECU si myslí, že je studený motor)
4) Je vadná lambda sonda. (Ale to už by musela být vadná nějakým zvláštním způsobem)

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Nepravidelný chod motoru u volnoběhu
Autor: Zbyněk (IP zapsáno)
Datum: 07.06.2009 16:51

Díky za pomoc, dnes se mi poprvé rozsvítila kontrolka motoru, no a tak jsem si ji nechal vyblikat a chyba je: 0115- čidlo teploty motoru. Je to čidlo chladící kapaliny?

Re: Nepravidelný chod motoru u volnoběhu
Autor: Zbyněk (IP zapsáno)
Datum: 07.06.2009 17:09

Díval jsem se na netu a čidlo chladící kapaliny stojí kolem 200Kč, to bych mohl ještě před odvezením do servisu zkusit vyměnit. Ale nevím kde ho najdu? Mohl bych požádat o upřesnění? Díky.

Re: Nepravidelný chod motoru u volnoběhu
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 07.06.2009 17:11

Tak ze po sto prvni - zezadu na sani pod vstrikovaci hlavou bliz k prvnimu valci.

Re: Nepravidelný chod motoru u volnoběhu
Autor: Zbyněk (IP zapsáno)
Datum: 12.06.2009 19:56

Táák motor přede jako dříve, díky za pomoc, byl to vadný snímač chladící kapaliny...



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  **    **  ********  ********   **    ** 
 **     **  ***   **  **        **     **  ***   ** 
 **     **  ****  **  **        **     **  ****  ** 
 **     **  ** ** **  ******    ********   ** ** ** 
  **   **   **  ****  **        **         **  **** 
   ** **    **   ***  **        **         **   *** 
    ***     **    **  **        **         **    ** 
Powered by Phorum.