www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2
rozvody na 1,7td
Autor: J.a.c.k.18 (IP zapsáno)
Datum: 19.08.2009 18:36

zdravim vsechny chci se zeptat jestli by mi nekdo nemohl poradit jak spravne seridit rozvody u astry 1,7td.mam sundanou hlavu a potreboval by jsme seridit vsechno co se toci.dekuju za vsechny rady.

Re: rozvody na 1,7td
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 20.08.2009 06:20

stáhni si chytrou knížku JAK NA TO tady ze stránek a tam máš vše co potřebuješ vědět.

příště použij funkci HLEDAT! řešilo sto thole tady snad tisíckrát

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: rozvody na 1,7td
Autor: J.a.c.k.18 (IP zapsáno)
Datum: 20.08.2009 13:24

tak jsem stahl tu knizku a tam to neni.mohl by mi tedy prosim nekdo napsat jak se to dela?potreboval bych je nastavit od uplneho zacatku.proklouzl mi totiz rozvodak.diky za rady

Re: rozvody na 1,7td
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 20.08.2009 19:00

Jako když nejsi schopný si přečíst pravidla fora a řídit se jimi, fakt se nediv, že ti nikdo neporadí, i kdyby chtěl. Ono to totiž bez některých základních informací vážně nejde.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: rozvody na 1,7td
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 20.08.2009 19:25

[www.opelastra.cz]

víc není co dodat...

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: rozvody na 1,7td
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 20.08.2009 20:10

Mě by spíš zajímalo, která ta turbo kamna má. U Isuzu je to totiž jinak.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: rozvody na 1,7td
Autor: Luboš X17DTL (IP zapsáno)
Datum: 21.08.2009 04:54

Asi DTL, bo to TD přečetl ze zadních dveří. Isuzu tam má TDSgrinning smiley

________________________________________
Raději pomalu autem, než rychle sanitkou
Opel Astra F Caravan X17DTL=>
Opel Astra G Caravan Y17DT=>
???
Luboš X17DTL

Re: rozvody na 1,7td
Autor: J.a.c.k.18 (IP zapsáno)
Datum: 21.08.2009 16:21

jj je to dtl

Re: rozvody na 1,7td
Autor: MartinTomáš (IP zapsáno)
Datum: 21.08.2009 19:07

J.a.c.k.18 nevím co přesně vlastně chceš jiného? na bloku jsou značky na které musíš dát značky co jsou vyražené na čepadle na vačce a to tak, že na prvním válci u vačkového roz.kola nastavíš tvz. střih ventilů a pak ty značky musí sedět! pak nasuneš řemen překontroluješ jestli ty značky přesně sedí (popř lze po uvolnění roz.kola vačky s tím pohybovat +-) a hotovo...
Co se předvstřiku týče [www.opelastra.cz]

Re: rozvody na 1,7td
Autor: J.a.c.k.18 (IP zapsáno)
Datum: 23.08.2009 11:19

tak jsem se pokusil to jakz takz seridit.vsechno jsem srovnal podle znacek,nandal remen,napnul ho pak jsem vsechno poskladal a zkusil motor protocit golou.vsechno slo v pohode az do ty doby nez jsem se pokusil nastartovat.otocil jsem klickem a zastartoval,a motor mel takovy zvuk jako kdyz toci jenom starter.tak mi kamarad zastartoval,ja koukal na ventily a rozvody a vse funguje tak ja ma(tedy alespon doufam) ale motor ma zvuk jakoby bez komprese.nema nekdo nejaky napad nebo radu cim by to mohlo byt?diky

Re: rozvody na 1,7td
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 24.08.2009 13:10

no čoudí? zřejmě ty rozvody nebudou riska na risce! překontroluj to pořádně!

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: rozvody na 1,7td
Autor: oplik.jenik (IP zapsáno)
Datum: 25.08.2009 08:52

kudy si koukal na ty ventily? a proč si měl hlavu dole? bez komprese bys to měl:
-1 vyndané vstřiky
-2 ohnuté nebo nedosedající ventily
-3 díra v pístu

bodu 1 a 3 by sis asi všimnul... tedy bod 2 bych zkouknul

Re: rozvody na 1,7td
Autor: J.a.c.k.18 (IP zapsáno)
Datum: 25.08.2009 10:33

tak hlavu jsem sundaval protoze to vypadalo jako kdyz se mi potkal motor,takze me zajimalo v jakym je stavu a jestli se neda neco zachranit.vsechno je v pohode,pisto o.k. ventily jsem kontroloval,hlava taky jak se zda je v pohode takze jsem to vsechno zase slozil,rozvody nastavil podle rad no a po zastartovani to ma zvuk jako by starter tocil na prazdno.zkratka jako by bez komprese.je mozny aby hydrostely pokud by mely malo oleje nefungovaly tak jak by mely?jeste jednou zkusim udelat ty rozvody a uvidim.chjo to je masakr.

Re: rozvody na 1,7td
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 25.08.2009 11:09

Tak u dieselu obecně:

Nemáš vyndaný žhavící svíčky?
Dal jsi nový těsnění pod hlavu?
Nemáš vyndaný vstřiky?
Nemáš prasklou pružinu od nějakého ventilu?
Nemáš prohlou hlavu?
Když točíš, neozývá se odněkud divné syčení?
Kdžy namažeš po obvodu hlavu mýdlovou vodou, nedělají se ti někde bublinky?

A rýpnutí na závěr - jsi si jistý, že ti vysouvá pastorek startéru smiling bouncing smiley...?

Re: rozvody na 1,7td
Autor: oplik.jenik (IP zapsáno)
Datum: 25.08.2009 11:20

pozor vadné dosednutí tedy ohnuté ventily nepoznáš pouhým okem a stačí nepatrná škvírka a hned neni komprese.. nehledě na to že je lepší nechat srovnat hlavu po sundání...

kontrolu ventilů jde provést... otočíš demontovanou hlavu ventilama nahoru a zaleješ spalovací prostor kapalinou ne těkavou!! nějakej jemnej olej nebo petrolej pokud začne protýkat je tam chyba

---------------------------------------------------------/
OPEL KADETT
VW Touran II 1.6 TSi
specifikace: C20NE, 20SEH, 18E, C20XE, Motronic, jetronic...
Karburatory weber :-)

Re: rozvody na 1,7td
Autor: josefkim (IP zapsáno)
Datum: 10.10.2009 17:16

Zdarec kamarádi jak popisoval jack18 že má motor kovový zvuk tak je jasné že se mu hnulo kolo vačky. Bože co já se s timhle motorem natrápil než jsem to vychytal. Jinak důležitá připomínka motor DTL memá rysku na kole vačky nato bacha!!!!! Buď si ji tam uděláte samy nebo se musí seřídit tak jak jsem popisoval v již zmíněném příspěvku.

josefkim astra 1.6i

Re: rozvody na 1,7td
Autor: josefkim (IP zapsáno)
Datum: 10.10.2009 19:42

Ještě jsem si vzpoměl kdo máte motor DTL nedělejte rozvody podle knižky jak nato!! Celý postup je sice správný a skoro stejný jako u benzínů ale nastavení vačky je uvedeno upně nesmyslně. Na vyobrazení v té knize je že první vačka prvního válce musí sněřovat kolmo vzhůru. Je to blbost protože když je klika na risce a zkusíte otáčet vačkovou hřídelý tak se ventily štvrtého válce opřou o píst a nehnete sní. Takže pokud si neuděláte risku na kole vačky tak vás nemine ji seřídít, viz odkaz

[www.opelastra.cz]


No dělal jsem to narychlo takže případné nedostatky (pravopis) promiňte. Ještě maličkost tento fígl se šuplérou není z mojí hlavy ale jistý pan mechnik přes naftové motory, dnes už asi důchodce mi to prozradil. Ono totiž origo opel servis používá setinové hodinky které nasadí na vačkovou skříň na první válec a jen hýbou vačkou až je ručička na nule a je hotovo.

Tak přeji mnoho ůspěchů a dejte vědít jak to dopadlo.

josefkim astra 1.6i

Re: rozvody na 1,7td
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 08.12.2009 23:27

No boží mlýny melou pomalu ale jistě.

Dnes v 21h mě možná odešel do věčných lovišť můj X17DTL. Co se tam v měm přesně stalo nevím (půl roku po výměně rozovodů)

Při volnoběhu rána (praskl řemen od altíka) - vím že byl načatý
Okamžitě se rozsvítila kontrolka dobíjení motor stále na volnoběh běžel bez problémů, pak trhlo řízení a zřejmě od zbytku řemene s altíka se přerval i řemen od serva a pak zničehož nic motor prostě chcípnul?! Vůbec nešel natočit, jako by byla totálně vybitá baterie - Při startu pohasla veškerá světla a motor se stěží 1x otočil,když jsem nechal auto stát a zkusil ho za 30min nahodit točil skoro normálne ale slabě a "něco" v něm "ci.nkalo" ale nechytil. dál sem to raději dotáhl před servis a děj se vůle boží...

Ráno uvidím.

PS:pohledem rozv. řemen v pořádku a napnutý

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: rozvody na 1,7td
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 09.12.2009 17:47

Tak kdyby mi někdo tvrdil, že klínový řemen dokáže takovým způsobem zabrzdit řeme.nici kliky až se nou rozvody, nevěřil bych mu! Ten řemen co mi upadl chytila řemen.ice která si ho na sebe namotala a seka se! Motor se samozřejmě potkal - když se sundalo víko hlavy... prostě lego hadr. Vše totálně pomlácené.. Dkyž se daří tak se daří... Kdyby nebyla kastle v perfektním stavu bez koroze neměl bych 2 sady fungl nových kol, kompletně nový podvozek + nové turbo asi by šlo na vrakáč.. Tak teď jen sehnat nový motor.

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Gizmo_CZ (09.12.2009 17:49)

Re: rozvody na 1,7td
Autor: D.J. (IP zapsáno)
Datum: 09.12.2009 21:12

Gizmo,sice tvoje hlášky,poznámky a narážky sem tam nemusím,ale tohle je fakt smůla, kterou nikomu nepřeju. Takže hodně štěstí, ať zas brzo "klape". Nemáš náhodou fotku toho řemene, jak byl namotaný na řemenici ? Z technického hlediska mě to zajímá, přetržených řemenů jsem už viděl spoustu, ale aby způsobily to, co se stalo tobě, jsem ještě neslyšel.

Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
  *******   **     **  **    **  ********  **     ** 
 **     **   **   **    **  **   **        **     ** 
 **           ** **      ****    **        **     ** 
 ********      ***        **     ******    ********* 
 **     **    ** **       **     **        **     ** 
 **     **   **   **      **     **        **     ** 
  *******   **     **     **     ********  **     ** 
Powered by Phorum.