www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
Převodovka F20
Autor: Pasek (IP zapsáno)
Datum: 13.09.2009 07:43

Zdarec mám F gsi16v a zničeho nic při řazení se mi asi rozletěl 5.rychl.stupeň a postupně (abych dojel dom) začala hučet celá i na volnoběh. Máte někdo nějaké zkušenosti s rozebráním F16 nebo F2O,Váhám jestli se do toho mám pustit jestli mě nečeká nějaké překvapení (nějaký výmrd) nebo to mám někomu radši svěřit dík za odpověď Pásek

Re: Převodovka F20
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 13.09.2009 09:05

? oprava převodovky? kup si za 1500 jinou z vraku - možná to bude rychlejší a lepší

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Převodovka F20
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 13.09.2009 10:05

Pasek:
Přesně tak, vyndej starou, kup za pár pětek jinou, vyměň v ní olej, nasaď a zase drandi...
Na takhle starý křápy jako jsou naše kadítka a astry se oprava převodovky absolutně nevyplatí...
Jinak F20ek se všude válí - byly v Kadettu 16V, Silnějších astrách, skoro všech calibrách...

Re: Převodovka F20
Autor: Pasek (IP zapsáno)
Datum: 13.09.2009 19:06

jj vím že je to drahý, ale už budu kupovat třetí převodovku, né zkrz zuby urvali se mě šrouby z držáku,takže mám 2 dobrý vnitřky a jeden obal sad smiley

Re: Převodovka F20
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 13.09.2009 19:09

No tak vezmi dobrej vnitřek a dobrej obal a dej to dohromady ne? Co je na tom za problém?

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)

Re: Převodovka F20
Autor: Pasek (IP zapsáno)
Datum: 13.09.2009 19:22

No právě jsem chtěl tady zjistit jestli to někdo už přeskládával, jak je to složitý, nebo co to může stát

Re: Převodovka F20
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 13.09.2009 19:38

Já teda nevim, ještě jsem to nedělal, ale zase tak složité to bejt nemůže. Nejdřív bych trozebral tu co je KO, tam už nemůžeš nic zničit a pak uvidíš jak to vypadá zevnitř a co kam patří ;-)

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)

Re: Převodovka F20
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 13.09.2009 19:58

Nevím no, ale třeba u Škodovky 120ky, když se dělala převodovka, musela se každá zvlášť najustovat pomocí přesně broušených vymezovacích podložek, aby byly všude předepsané vůle...
Možná bych se nebál koupit za 500,- jinou smiling bouncing smiley...

Re: Převodovka F20
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 14.09.2009 06:20

tady je to jednoduchý, všechny hřídele a a kola jsou chycený na bočním hliníkovém deklu, takže po odšroubování šroubů okolo vyndáš celý střeva ven v jednom kuse i s deklem, jen musíš napřed sundat horní domeček řazení. jediné co je zvlášť je diferák, na ten se musí vytočit takové ty hliníkové misky co jdou u poloos a pak jde vyndat spodem.

Re: Převodovka F20
Autor: Vladan (IP zapsáno)
Datum: 31.12.2017 23:58

Ahoj,Vladan.Já bych tu kaput F20 koupil jestli už není vyhozená? Teda pokud je to konkrétně F20 CR 342 je to vidět z podběhu na spodním okraji čela,když je v autě,ale až po očištění a i tak to bývá problém přečíst. Chci z ní stálý převod diferenciálu,je totiž nejkratší co je a v kombinaci s pajšlem F16 WR je to nejvíc do rychlosti co se dá poskládat,akorát nevím jestli to půjde pasovat protože pastorek je jeden kus s celou osou hnané hřídele a taky myslím jednička a dvojka je součástí toho celku,tak nevím i kdyby to šlo zkombinovat jesli nebude moc velká díra mezi 2 a 3?



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **    **        **  **    **  **    **  **      ** 
  **  **         **   **  **   ***   **  **  **  ** 
   ****          **    ****    ****  **  **  **  ** 
    **           **     **     ** ** **  **  **  ** 
    **     **    **     **     **  ****  **  **  ** 
    **     **    **     **     **   ***  **  **  ** 
    **      ******      **     **    **   ***  ***  
Powered by Phorum.