www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2
Převodovka
Autor: Stehno (IP zapsáno)
Datum: 08.10.2009 11:40

Ahoj Oplaci mam problem nejde mina převodovce zařadit první a druhý rychlostní stupen ale když se pohraji s tahlem tak to asi tak měsic drží a pak zase na novo nevite jek se spravně sešteluji tahlo od šajtry k převodovce nebo nvite jak bych to mohl opravit.Mockrat vam děkuji za odpoved.

Re: Převodovka
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 08.10.2009 12:35

už máš asi vymlácený mechanismus na táhle řazení ... jinak šteluje se to asi nejlépe metodou pokus/omyl tak dlouho až tam jde pětka i zpátečka najednou. já tam většinou dám jedničku, povolím táhlo, dám šaltpáku do polohy kde si myslím že by měla být, utáhnu a vyzkouším. takže asi dát nové kloubky na táhlo a samozřejmě mít správně seřízenou spojku.

Re: Převodovka
Autor: 78koudelka (IP zapsáno)
Datum: 19.10.2009 09:43

Ahoj chtěl bych se zeptat.Mám kadett e 1.6 i. Teče mi převodovej olej někde od přítlačáku skrze ten krit. Nevíte důvod co se stalo? A co stim? spojka je stejně už v haji tak jí chci nechat vyměnit.Díky Jirka

Re: Převodovka
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 19.10.2009 10:24

To Te spis tece olej z olejove vany, nez z prevodovky.

Re: Převodovka
Autor: 78koudelka (IP zapsáno)
Datum: 19.10.2009 11:04

Olejovou vanu jsem si nechal přetesnit hned jako první když jsem našel flek pod autem. Tam je to ted všechno suchý kolem vany.Olej mi vážně vytéká s podkrytu výtlačáku. když ten kryt sundam je tam všechno od voleje. Jak to stejkalo na ten dekl od převodovího oleje tak jsem si pak myslel že to teče tam ale ne.Opravdu to vytéká nikde s tý díry od přítlačáku.

Re: Převodovka
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 19.10.2009 11:08

Nejpravdepodobnejsi je, ze to tece kolem kliky, je tam gufero...
Znamena to vyndat prevodovku, sundat spojku a setrvak a gufero vymenit.
Varianta, ze tece prevodovy olej kolem spojkove hridele, je malo pravdepodobna... V kazdym pripade musi prevodovka ven.

Re: Převodovka
Autor: 78koudelka (IP zapsáno)
Datum: 19.10.2009 11:09

PROMIN né výtlačák ale přítlačák.

Re: Převodovka
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 19.10.2009 11:13

Jo ja to pochopil smiling smiley

Re: Převodovka
Autor: 78koudelka (IP zapsáno)
Datum: 19.10.2009 11:18

Tak ti moc děkuju za radu.Já jen že budu nechávat měnit spojku ložiko a přítlačák. Tak jim řeknu at udelaj i tohle páč se bojim že by to nechali téct.A za čtrnáct dní bych tam byl znovu.

Re: Převodovka
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 19.10.2009 11:27

Ona se hlavne prevodovka kvuli vymene spojky vyndavat nemusi, tak ze je to prace navic. Ale jinak bohuzel nezjistis kde to presne tece...
Na druhou stranu by automechnik mel poznat co je to za olej, jestli prevodovej, nebo motorovej.

Re: Převodovka
Autor: 78koudelka (IP zapsáno)
Datum: 19.10.2009 11:49

Jasně chápu to. Jen to bude zas o něco dražší!

Re: Převodovka
Autor: Astrak1.6 (IP zapsáno)
Datum: 04.01.2010 21:54

ahoj kluci.použil jsem funkci hledat ale nikde sem se nedocetl to co potrebuji.Mam astru 1.6 55kw.... a mam takovy problemek..nebo spis potrebuji poradit....kdyz mam nastartovane auto a bezi na neutral(volnobeh) tak mi neco jakoby klepe neboli cvaka v prevodovce....myslel jsem si že je to lozisko na spojce ale delal sem komplet spojku a dal sem valeo takze to nebude asi tim....kdyz seslapnu spojku tak to prestane...s kamosem mechanikem sem se radil a rikal ze to muze byt nejake lozisko v prevodovce..ale ze prej si mam zjistit jakej je tam pristup a jestli se da menit abych nemusel prevodovku zase sundat...ale ja se ptam taky proto ze kdyz sem delal spojku tak sem dal zpet starej olej a urco nebyl menenej...a muzeho byt i mene....myslite si ze to muze byt olej nebo uz jste s tim mel nekdo odbornejsi zkusenost???tady sem se docetl ze tam ma byt olej 80w...tak se chci zeptat jestli treba neni lepsi dat 75w90 ,,auto ma najeto kolem 137tisic...prevodovka tusim f 13. predchozi majitel delal i razeni a ja ho akorat dosteloval po vymene spojky aby slo lepe radit..a razeni je taky ok....diky predem za rady a nezlobte se ze se ptam jak chobot

Re: Převodovka
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 05.01.2010 00:28

Astrak:
Pokud můžu poradit, nalij tam originál GM opel do převodovek - 1l stojí cca 215,-...
Nic jinýho tam neser, nebude to fungovat tak jak má...
A necvaka ti nekde spis neco okolo...Tam nic jinyho nez vysouvaci lozisko na seslapnuti spojky moc citlivyho neni...Leda přimo ložisko od hrušky...
Každopádně jestli je to převodovka, asi tě nečeká nic lepšího, než jí vyndat a tady bych se pak přimlouval za to, frknout tam za cca 300,- - 500,- jinou... F13ek je všude jak hnoje...

Re: Převodovka
Autor: astrak1.6 (IP zapsáno)
Datum: 05.01.2010 15:46

No co jsem koukal do autodat tak je tam nejakej olej od febi....Ale stoji kolem 700,- litr...Myslim si ze kdyz zajdu do opela tak za to dam majlant....No říkám dával sem novou komplet spojku i s loziskem....takze lozisko to urco neni....no je to z leve strany takze to je asi nejaky hlavni lozisko v prevodovce...me nejde tak ani o to ze bych koupil jinou jo ale o tu praci....navic jednu doma mama ale delalo to to same..ale kdyz se zeptam takhle....zkusim vymenit ten olej....podle normy co sem koukal ma tam bejt 75w api norma 4gl..... když vemu olej od shell nebo se stejnou normou bude to zas tak hodne vadit?zalezi na norme vzdy ne?a ne od jakyho vyrobce? hlavne si myslim ze tam toho oleje moc nebude protoze kdyz sem delal tu spojku a vypoustel jsem ho tak sem i neco vylil vedle.....

Re: Převodovka
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 05.01.2010 16:04

Věř té ceně, kterou ti psal Jarda a kup ten olej v Opelu. Budeš mít to, co tam patří. Proč toho Jardu musím opakovat?

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Převodovka
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 05.01.2010 16:38

astrak:
Hele dělej jak myslíš smiling smiley...
Nicméně, pokud ti něco cvaká v převodovce, olejem to nespravíš, poněvadž už je to definitivně nakurvený. Rozhodně ti nepomůže ani řidší/hustší olej.
Stejnak bude muset dřív nebo pozdějc ven sad smiley...
No a já ti opět opakuji, že z vlastní zkušenosti ten GM olej opravdu dělá divy...
A na podzim stál 213Kč/litr

Re: Převodovka
Autor: Astrak1.6 (IP zapsáno)
Datum: 05.01.2010 17:49

ok tak poptam se kde by ho meli ale do opla to mam docela daleko...hlavne delam v kelly a mam tam plno oleju takze me to sere..jinak ted kdyz sem jel domu tak jsem to poslouchal...za studena to je slyset a kdyz se to auto zahreje tak ej to jen takovej krapot ale hlavne pulka z toho cvaka vstrik.......a nestras s vyndavanim...:-D uz me stacila ta spojka...ale rozhodne kdyz dam jinej olej nez gm tak do toho naleju....militec...takky dobra vecicka....ja se treba v autech vyznam a ve vsem ale okolo svyho se vzdy nalitam jak debil:-D dik za rady

Re: Převodovka
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 05.01.2010 18:15

Mno, a četl jsi pořádně co jsem psal???
Jestli ti tam NECVAKÁ,NEHVÍZDÁ,NEŠUSTÍ třeba něco jinýho - třeba ložisko vodní pumpy a spol.??? Mno a teda jestli přes to ukrutný "cvakání" v převodovce, slyšíš elektromagnety ve vstřikách, tak myslím, že řešíš kraviny smiling bouncing smiley...

Hih a militecem apod. tomu opravdu pomůžeš the finger smiley...
Pokud máš vydřený/přidřený/zadřený ložisko/a tak ti nepomůže, ani když do něj naliješ svěcenou vodu...
Tyhlety tekutý zázraky na potkání...darmo mluvit...eye rolling smiley

Re: Převodovka
Autor: D.J. (IP zapsáno)
Datum: 05.01.2010 19:01

Žádné sajrajty do toho nelij, škoda peněz. Jestli se ti ozývá ložisko na předlohovém hřídeli v převodovce, tak to vyřeší jen výměna převodovky nebo její generálka. Na druhou stranu, pokud vše funguje jak má, tak to neřeš. Mě to na Kadetovi dělalo taky a úplně bez problémů jsem s tím nalítal dalších 60.000 km.

Re: Převodovka
Autor: astrak1.6 (IP zapsáno)
Datum: 15.01.2010 19:54

Ahoj...Mam ještě problémek..mam na zitrek od kamose pujcenou dilnu a jdu delat tu prevodovku..koupil jsem si tesneni a gufera na poloosy a musim i vymenit poloosu...vsechno mam ale olej jedinej ne protoze kamos kterej dela v oplu mi ho slibil ale zapomnel na nej...Poradte mi jaka viskozita tam ma bejt?, nekde sem videl 80w tak ja bych rano zajel do prace a tam mam treba od shellu nebo od castrola...co myslite nebude to vadit?Ted sem tu prevodovku nejak hodne poslouchal a to co jsem psal dela to fakt malo kdy.... nekdy mi prijde i jak je auto nakloneny....fakt mi poradte aspon vizkozitu..Diky moc !!!

Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  **    **  **      **  **     **  **       
  **   **    **  **   **  **  **  **     **  **       
   ** **      ****    **  **  **  **     **  **       
    ***        **     **  **  **  **     **  **       
   ** **       **     **  **  **   **   **   **       
  **   **      **     **  **  **    ** **    **       
 **     **     **      ***  ***      ***     ******** 
Powered by Phorum.