www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
kovový šelst asi převodovky
Autor: lojzaman (IP zapsáno)
Datum: 09.10.2009 14:59

Zdravím
Tak mám opel astra F combi 1.6i 95/ X16SZ
Problém je v tom že mi lezl,tedy stále leze z převodovky divný kovový šelest(při volnoběhu) a při jízdě ůměrně s rychlostí i zvuk dosti značně velký a nepříjemný.Měl jsem podezření na spojku,ta byla vyměněná ale zmizl jen zvuk částečně,tudíž to bude asi z převodovky jako takové.při sešlápnutí spojky zvuk zmizí ůplně,při povolení to začne "ševelet" jak se ale rozjedu zvuk se stupnuje i jeho "kovová"razance.je jasný(nebo si myslím) že to je nebo jsou ložiska,ale díky tomu že když stojím na místě s neutrálem a při sešlápnutí spojky zvuk zmizí,že to nejspíš bude hned to první ložisko na hřídely která se točí v převodovce i s nastartovaným motorem při neutrálu.Ale....co ted???mám nechat převodovku rozebrat a vyměnit ložisko nebo sehnat jinou???jestli jinou tak mám ještě jeden problém,jak zjistit co tam je,má to být třeba F10,F13...atd ale na převodovce nic takového nemám,je tam jen nějaké číslo GM ..... a nad ním jen "10",žeby F10????jestli né jak to zjistit?stačí jen typ motoru???a nevíte za kolik by se případně dala sehnat???někdo mi nabízel za 6t,že je to taky z kombíku 1.6. to se mi zdá nějak moc nebo nebo né???

předem děkuji za nějakou reakci či radu
Lojzaman

Re: kovový šelst asi převodovky
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 10.10.2009 09:31

Hej za 6ris t prodám převodovku taky :-)

Převodovy se prodávají naprosto běně za 1000-1500Kč!!

Převodovka se neoplatí opravovat to fakt kup z vraku - ovšem taky nevíš co kupuješ že... většinou by měli dát aspoň záruku 3měsíce se zákona ale víš jak to chodí...

No pokud budeš měnit převodovku tak se hned jukni jak je na tom spojka jestli není před smrtí a 100% at je to jakchce dobrý vyměň rovnou i přítlačný ložisko (je to jen pár kaček a máš 100% jistotu kdyby něco)

S tou převodovkou je to divný ne? Neměla by tam být F16?Nahoře na skříni převodovky by to mělo být označeno nálitkem (pod řadící tyčí) Zkus se juknout popř to vyfotit a dát sem na web do přílohy.

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: kovový šelst asi převodovky
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 10.10.2009 09:35

F13CR. F17CR.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: kovový šelst asi převodovky
Autor: lojzaman (IP zapsáno)
Datum: 11.10.2009 12:18

ahoj...
Takže spojkové ložisko právě bylo měněno protože jsem myslel že to dělá ono,sice bylo načnuté a nakonec to nebylo ono,tak pak už právě zbyla převodovka.Tak jsem zajel na liberecký Opel vrakáč,že bych rád převodovku,když jsme hledali označení tak tam právě nic nebylo,i ono z toho byli docela zoufalý.No nicméně mi bylo zděleno že by byla k mání ale na pražské centrále ,cena 4000,- (zase kotel,dle toho jak píšeš jejich ceny) a že to je převodovka určená pro ten můj motor.Osobn jsem na ní koukal(na tu mou) a jak jsem psal je tam jen "10" pod ní GM XXXXXXX a vedle jen nějaký 6 místní číslo,žádný "F",tak nevím,řekli mi že tu co maj je sundaná s Astry se stejným motorem.Jsem si říkal jestli jí někdo prodá za mín,do 2t. tak si snad pro ní kamkoliv zajedu,asi zkusím zdejší inzerci
PS:zkusím to na tý převodovce nafotit,jestli se tam dostanu,je ještě na autě.
jinak dík za reakci

Re: kovový šelst asi převodovky
Autor: lojzaman (IP zapsáno)
Datum: 11.10.2009 15:32

táááákže žádné "f" tam kde má bejt není,už vím kde má bejt, já tam ale mám jen "GM 0081226 " no a stačilo zadat do goooglika a hned mi vyjeli odkazy na ebay na prodeje těchto převodovek,u všech je většinou že jsou sundány s Opel Corsa B 1.2(což je pravda že se montovaly stejný někde) a že je to F13,tak snad má Vendys pravdu,protože když jsem zkusil zadat další číslo co je hned kousek pod ním "0076124" tak z toho plyne zas že je to F10 taky s Corsy ale 1.4 ,tak nevím nevím noooo...

Re: kovový šelst asi převodovky
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 11.10.2009 15:39

K 1,6tkám patří převodovka F13....

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)

Re: kovový šelst asi převodovky
Autor: lojzaman (IP zapsáno)
Datum: 11.10.2009 16:01

no vypadá to že asi ta F13,super,ted jí jenom sehnat,kdyby to tu někdo četl a měl jí na prodej či o někom věděl,písněte,inzerát ve zdejší inzerci už mám.thanks

záměna převodovek KADEt-ASTRA-spěchá!
Autor: lojzaman (IP zapsáno)
Datum: 12.10.2009 10:33

zdravím
Tak už tedy vím co mám mít za převodovku,dostávám spousty nabídek,ale dost jich mám že se jedná o převodovku F13(což mám mít na m. X16SZ) ale je to s Kadeta taky 1.6 52kw.Lze jí do tý astry dát?rovnou bez nějakých ůprav???ještě je mi nabízena převodovka z m. X16SZR,tak nevím nevím,poradte at nekoupím blbě,musím jinak pro to zajet dnes tak potřebuji radu co nejdříve!
díkes

Re: záměna převodovek KADEt-ASTRA-spěchá!
Autor: rh (IP zapsáno)
Datum: 15.03.2010 10:45

Cus,
jelikoz mam taky problem s prevodovkou, kdy pri seslapnuti spojky je klid a pokud spojku pustim tak to chrasti...co od toho muzu cekat krome ramusu? Vy*ere se to uplne? dik

Re: kovový šelst asi převodovky
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 15.03.2010 13:21

to může být,a určitě bude spojkové ložisko.

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Re: kovový šelst asi převodovky
Autor: rh (IP zapsáno)
Datum: 15.03.2010 13:48

Ted je komplet spojka nova..lozisko,talir,lamela

Re: kovový šelst asi převodovky
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 15.03.2010 14:07

aha,to jsi nenapsal. A před tou výměnou to také dělalo?

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Re: kovový šelst asi převodovky
Autor: rh (IP zapsáno)
Datum: 16.03.2010 06:29

ano,predtim taky,ale rekl bych ze z mensi mire a predevsim treba v lete po X ujetejch km, ted uz leckdy po par a pekne v zime kdy jeste nebude uplne ridkej olej. Asi to s vymenou spojky spolecnyho nic nema,ale jakoby to bylo cca od te doby.

Re: kovový šelst asi převodovky
Autor: Juan (IP zapsáno)
Datum: 04.04.2010 21:36

Zdravím,připojuji se k tématu.
Mám Opel Astra Gsi 16v a měl jsem stímhle stejný problém.Po vyměnění spoj. ložiska se ten zvuk vytratil ale teď to jde zase slyšet.Nevíte čím to může být?

Re: kovový šelst asi převodovky
Autor: Horys (IP zapsáno)
Datum: 14.04.2010 08:16

Cus, tak nejak se docitam a dovidam, ze na Astru F (rok 94, C14NZ) patri prevodovka F10 a odkaz kde je to napsany a byl tady na foru uz nejde otevrit. Ale mam ja tam mam ted prevodovku F13 a ty prej zas patrily na 1.6ky...muze mi v tom nekdo udelat poradek pripadne hodit duverihodnej odkaz? Chci kopit starsi prevodovku,ale ackoli mam F13, tvrdej mi ze tam patri F10 :-) Je treba vic typu F13??? Diky

Re: kovový šelst asi převodovky
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 14.04.2010 08:32

Snad to pomuze...
Je to ve formatu .PDF, tak ze je potreba smazat posledni priponu .jpg.

Přílohy: Getriebe.pdf.jpg (42.7KB)  
Re: kovový šelst asi převodovky
Autor: Horys (IP zapsáno)
Datum: 14.04.2010 08:38

Stando diky. Ale cumim na to jako puk,ale k mymu motoru je jedno jestli dam F10 nebo F13..to cumim teda confused smiley Doufam ze jsou zamenitelny bez jakykoli upravy.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Připojit soubor
  • Můžete připojovat soubory následujících typů: jpg, gif, bmp, pdf
  • Soubor nesmí být větší než 600KB
  • k tomuto příspěvku může být připojeno ještě 3 soubor(ů|y)
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **        **  **      **  **      **  ******** 
 **     **        **  **  **  **  **  **  **     **    
 **     **        **  **  **  **  **  **  **     **    
 *********        **  **  **  **  **  **  **     **    
 **     **  **    **  **  **  **  **  **  **     **    
 **     **  **    **  **  **  **  **  **  **     **    
 **     **   ******    ***  ***    ***  ***      **    
Powered by Phorum.