www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
Jdi na stránku: Předchozí1234Následující
Aktuální stránka: 2 z 4
Re: Rozvody smiling smiley
Autor: Mirek D. (IP zapsáno)
Datum: 10.09.2006 06:51

hoj nechávam si měnit taky rozvody a včera jsem měl dotaz na vodní pumpu a bylo mi odpověděno že se mění ob výměnu rozvoďaku že pumpa je na 120000km ale pro jistotu jsem volal mechanikovy aby mi jí vyměnil cca 800kč (pumpa) on mi stejně zdělil že jí mění automaticky.Pokud nevíš jak dlouho tam je kolik se na ní nalítalo je lepší jí vyměnit kdyby pak tekla tak frydex ti může poškozovat řemen.

Re: Rozvody smiling smiley
Autor: macil (IP zapsáno)
Datum: 11.09.2006 18:51

Martin napsal:

> Díkas,bavil jsem se s jedním mechanikem a ten mi řekl,že mám
> vyměnit všechny kladky a vodní pumpa se prý mění až při druhé
> výměně,ale mám strach,že až vyměním všechny kladky a řemen ,že
> se mi změní pnutí a ta pumpa mi začne třeba téct a nebo začne
> pískat ložisko,ale to se uvidí až po sundání řemene :-( .Teď
> jseště vybírám firmu ,nabízí mi TINKEN , SKF ,GATES (ŘEMEN) a
> nebo INA kladky a řemen CONTITECH. Je to celkem dilema,cenově
> se to liší od 2500 kč do 3700 kč.

Z tých čo si menoval je to celkom asi jedno. SKF, INA, GATES a CONTITECH sú zavedené značky. S TINKEN osobnú skúsenosť nemám. Hlavne sa vyhni remeňu QH. Tie sú vraj zmetkovité. Ja mám kladky INA a remeň CONTITECH.



______________________________

Opel Astra F-CC `97 X18XE

Re: Rozvody smiling smiley
Autor: Zdeněk (IP zapsáno)
Datum: 12.09.2006 07:44

To Bull: Je to jen na tobe, ale po 60t je to tak akorat. Jak pise Standa, pri potkani je to peknej rachot... spis lampionovy pruvod kontrolek na pristrojovce a poradnej pruvan ve srajtofli....:-( osobni zkusenost a to do vymeny remenu zbyvalo jeste 8000t !!!!!!



Příspěvek upraven (12. 09. 2006 12:11)

Re: Rozvody smiling smiley
Autor: Martin (IP zapsáno)
Datum: 20.09.2006 18:17

Tak jsem koupil ty rozvody,mám všechno od SKF a vodní pumpu jsem projistotu koupil taky(je to jen podělaných 800kč),ta je od firmy GRAF ,nevím jak je na tom ,ale ujistili mě ,že prý je dobrá.O víkendu jdu na to :-D Zatím mnoho zdaru a hodně ujetých km .

Re: Rozvody smiling smiley
Autor: DarriN (IP zapsáno)
Datum: 05.12.2006 15:24

Chlapy, v servisu mi doporučili spolu s vyměnou tlumiču výměnu rozvodů vod. čerpadla. Poukazoval jsem tam na určité klikání.
Chci se zeptal, na kolik tak vychází jednotlivé díly?

Re: Rozvody smiling smiley
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 05.12.2006 16:59

Vodni pumpa vyjde na cca 800 Kc. Zalezi na jakej motor.

Re: Rozvody smiling smiley
Autor: DarriN (IP zapsáno)
Datum: 05.12.2006 18:38

Já tomu právě moc nerozumim. Řemen vypadá, že to nebude dlouho,co je měněný, kladky nevím. Mění se tam ještě neco, krom toho čerpadla?

Re: Rozvody smiling smiley
Autor: DarriN (IP zapsáno)
Datum: 05.12.2006 18:39

Jo, mám motor C16NZ

Re: Rozvody smiling smiley
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 05.12.2006 21:36

Pokud nechces menit rozvody, tak jen cerpadlo.

Re: Rozvody smiling smiley
Autor: DarriN (IP zapsáno)
Datum: 06.12.2006 09:40

Můžu se zeptat, co by se mohlo stát, kdyby ty kladky nebyly dlouho měněny? dejme tomu jen řemen?

Re: Rozvody smiling smiley
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 06.12.2006 09:49

Vzhledme k tomu, ze sance ze se C16NZ potka je minimalni, tak se krome toho ze Te to necha nekde na ceste, nestane nic..smiling smiley
Ale proc si pridelavat starosti kdyz kladka na C16NZ nestoji svet. Nevic, ses si jistej ze tam napinaci kladku mas?

Re: Rozvody smiling smiley
Autor: DarriN (IP zapsáno)
Datum: 06.12.2006 16:10

Tak to si nejsem jistej, je možné, že ji tam nemam? Jak bych eventuelně poznal, že ji tam nemam, musí tam být?

Re: Rozvody smiling smiley
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 06.12.2006 16:28

POkud mas kryt rozvodaku kulatej, tak tam kladka neni a pokud hranatej, tak tam je..smiling smiley

Re: Rozvody smiling smiley
Autor: DarriN (IP zapsáno)
Datum: 06.12.2006 17:34

Takže ji tam mam. Taky by mě zajímal názor na to čerpadlo. Ozývá se mi někde od tama podivné klikání, je to i docela slyšet. Většinou to při volnoběhu má rychlost stejnou, jako rychlost blikání blinkrů. Myslíš, že to tou pumpou bude? rsp. setkal si se už s tím? Mám obavu s tím moc jezdit,dokud se to nedá dopořádku.

Re: Rozvody smiling smiley
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 06.12.2006 17:59

To spis vypada ze nekde drhne rozvodak, nebo spodni remenice o dekl.

Re: Rozvody smiling smiley
Autor: DarriN (IP zapsáno)
Datum: 06.12.2006 18:13

Zitra se na to podívam. Je to ale takové klikání, něco jako zesílený blinkr..
Dá se nějak poznat, že ta pumpa ještě nějakou dobu vydrží?

Re: Rozvody smiling smiley
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 06.12.2006 18:47

Pumpa by mela vydrzet 2 vymeny rozvodu, tzn. pres 100tkm, ale....
Pokud budes menit rozvodak, tak tech 800Kc za pumpu uz Te taky nezabije. Budes mit klid.

Re: Rozvody smiling smiley
Autor: DarriN (IP zapsáno)
Datum: 07.12.2006 16:12

TAk jsem během dneška zpozoroval, že ty zvuky z pumpy nějak znepravidelňují. Po startu nic a se stoupající teplotou stoupá i hlasitost toho tikání.
Chtěl jsem se zeptat, za kolik jste vyměnovali komplet rozvody i s pumpou a prácí?
Mám C16NZ , verze s napínací kladkou. Ptám se hlavně proto, aby mě nikdo neoškuba. Už se mi stalo, že mi v servisu za výměnu spojky řekli 7500 a pak jsem se tady dozvěděl, že se to dá do 5000 ..Tak kdyžtak Díky za odpovědi.

Re: Rozvody smiling smiley
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 07.12.2006 21:17

Myslim ze za 3tKc i s praci. Prace je to na hodinku i s cigarem...drinking smileysmoking smiley

Re: Rozvody smiling smiley
Autor: Vladix (IP zapsáno)
Datum: 08.12.2006 05:29

Coze???? 3 tisice???? Tak ma pekne osklbali!!! Ja som dal za to 6000kc!!! C14NZ. Ale mozno je to nejaka Prazska prirazka! :-))

Jdi na stránku: Předchozí1234Následující
Aktuální stránka: 2 z 4


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **        **  **    **  ********   **        
 **     **        **   **  **   **     **  **    **  
 **     **        **    ****    **     **  **    **  
 **     **        **     **     ********   **    **  
 **     **  **    **     **     **     **  ********* 
 **     **  **    **     **     **     **        **  
  *******    ******      **     ********         **  
Powered by Phorum.