www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
Jdi na stránku: Předchozí1234Následující
Aktuální stránka: 3 z 4
Re: Rozvody smiling smiley
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 08.12.2006 06:24

Kdyz vezmu jen material na C16NZ (www.elit.cz - neni zrovna nejlevnejsi):

Rozvodovy remen 600,-
Napinaci kladka 1000,-
Vodni pumpa 800,-

Celkem 2400,-

A jak rikam, je to prace na hodku, tak do 3000Kc max. 3500Kc

Na C14NZ to bude podle me hodne podobny, ale na 16V uz to vyjde minilne o vodici kladku navic.
Mozna ze i praci si nekdo necha zaplatit i kdyz to neni nijak narocnejsi.

Re: Rozvody smiling smiley
Autor: Vladix (IP zapsáno)
Datum: 08.12.2006 07:09

Stando bol to 8v!!!! takze ma pekne natiahli!!!! angry smileyangry smiley

Re: Rozvody smiling smiley
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 08.12.2006 07:11

Jo jasne, to jsem pochopil. Hm, je to zivot, ale urcite si nebyl prvni ani posledni koho natahli a nic s tim bohuzel nenadelas...sad smiley

Re: Rozvody smiling smiley
Autor: belly (IP zapsáno)
Datum: 20.12.2006 14:00

Zdar hoši,
X16SZR má hranatej kryt rozvodů, to znamená že je tam napínací kladka, vodící (kolik ?) a ještě excentrická vodní pumpa?
dík

Re: Rozvody smiling smiley
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 20.12.2006 15:51

Je tam jedna napinaci kladka a vodni pumpa je taky excentricka.

Re: Rozvody smiling smiley
Autor: belly (IP zapsáno)
Datum: 20.12.2006 17:29

Dík
Jinak jsem byl právě v Brně v autor. servisu Opel - BSauto.
Hydrostavy 500 - 1000,- za kus podle typu motoru + práce asi 700,-/hod
gufero od klikovky 1000,- k tomu asi 2000,- za výměnu (musí se oddělat vana a celý rozvody)
Nová vodní pumpa 2500,- !!
Výměna předních tlumičů 2560,- zadních 2090,- ,v případě výměny horního uložení dalších 1000,- za kus, k tomu vícepráce (do 1000,- ale to nesmí dojít na složitější odvrtávání zarezlých šroubů). K tomu je nutné ale ještě dodělat geometrii za 1200,- bez DPH
Takže jestli tomu dobře rozumím, tak výměna tlumičů včetně uložení, nové rozvody včetně vodní pumpy, těsnění do hydroštelů a výměna gufera na klikovce = 20.000 je skoro málo ?!?!?! angry smiley

Re: Rozvody smiling smiley
Autor: DarriN (IP zapsáno)
Datum: 20.12.2006 18:11

už to máš za sebou nebo teprv to jsou ceny,které ti řekli?
Já ted pojedu na vyměnu tlumičů a mám vadné i horní uložení předních.
Nejdřív jsem myslel, že tam budou špatné ty silentbloky, co tam jsou na těch dvou šroubech, ale to, jak jsem se dozvěděl cenu (1800kč-ks) tak jsem to začal koumat podrouběni a zjistil jsem, že to špatné asi nebude, takže jenom ložisko, což by měla být stovková položka.
Kluci tady [www.opelastra.cz] mě ujistili, že výměna toho uložení, nebo ložisek při výměně tlumičů nezabere víc, jak 5 minut včetně vybalení z krabice, takže žádná tisícovka za práci a belly, máš tam špatné uložení? nebo jen ložiska? jak si to poznal?
Jo a geometrie se prý nedělá, jen se zkontroluje.
Takže jestliže si zitra pojedu vyměnit tlumiče, tak 2090 za zadní, 2560 za přední + nějaká ta stovka za ložiska v uložení a chvilka práce - 60 kč !! ani o korunu víc jim nedaruji!!

Re: Rozvody smiling smiley
Autor: belly (IP zapsáno)
Datum: 20.12.2006 19:33

jen jsem to byl osondovat.
výměna všech tlumičů za 4.600 není špatná - myslím že budou stejně dobrý jako Kayaby nebo Sachsy.
A s tím uložením - prý by se na to museli podívat. Když stojím nebo pomalu vyjíždím z parkoviště tak slyším při otáčení volantem takový vrzání od pravého předního kola, mohl by to být jen bordel v ložisku, takže stovkovou záležitost bych snesl, ale jak jim to mám u Opla vysvětlit ? Když mi řeknou, že je potřeba vyměnit celý uložení za 1000,- tak se přece s nima nebudu hádat, a když to odmítnu a ono bude fakt špatný, tak budu vypadat jako blbec. Jak seš na tom ty?

Re: Rozvody smiling smiley
Autor: belly (IP zapsáno)
Datum: 20.12.2006 19:39

a ještě ta geometrie - prej je to přece jenom zásah do řízení tak kontrolu vřele doporučují, už proto že na nových tlumičích bude seřízení trochu jiný než na starých nebo nefunkčních. Ale nejsem odborník tak nemůžu soudit - jen bych se divil, kdyby ta geometrie byla bez chybičky a pan Opel ze mě nechtěl vydolovat nějakou kačku navíc.

Re: Rozvody smiling smiley
Autor: belly (IP zapsáno)
Datum: 20.12.2006 19:50

a ještě něco. V úterý jsem byl na STK - kromě té malýho prosáknutí oleje bez závad spinning smiley sticking its tongue out akorát ty ventily nějak moc klapou.., Takže geometrie by měla být v pohodě - jestli ji teda kontroloval

Re: Rozvody smiling smiley
Autor: DarriN (IP zapsáno)
Datum: 20.12.2006 20:10

Na technické nikdy na nic nepřijdou, sám jsem se o tom přesvědčil. Ale te geometrii bych snad věřil.

Jinak to uložení mi klepe. Když couvám a zatáčím do prava a nebo když na to jen položím ruku a zhouplnu tlumiče, tak to cítím. Taky když točím volantem na místě, tak se ta guma uprostře trochu vysunuje nahoru.

A právě ta guma mě zmátla. Myslel jsem si, že je součásti toho drahého uložení (ten silentblok s těmy dvěmi štefty, tady je to trochu vidět [www.kadett.cz] (opěrné ložisko), ale ta guma není jeho součástí... Taky jsem ten díl měl v ruce v jinem servisu a říkal jsem si, že tohle bude těžko vadné. Tak si myslím, že to bude jen ložisko. Ale nevím jak je to s tou gumou. To bude asi další díl..chtělo by to podrobnější schéma tlumiču. Pak by jsme byli chytřejší. Každopádně něco tam mám vadné, ale to podpěrné ložisko ne..je to jen nějaký silentblok.

Re: Rozvody smiling smiley
Autor: belly (IP zapsáno)
Datum: 20.12.2006 20:48

možná by pomohlo, kdybysme to jen rozebrali a zase složili, někdy je to jen nějaká hovadina. a nemohla by vrzat ta pružina v uložení dole v misce?
A ještě jsem tady někde četl, že vrzat může i povolenej řemen od serva.

Re: Rozvody smiling smiley
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 20.12.2006 22:34

To belly : Najdi si jinej servis, tohle je parta zlodeju.

rozvody
Autor: pepek (IP zapsáno)
Datum: 12.01.2007 10:08

prosim vas nevíte nekdo jak se stelují rozvody na peugeotu

Re: Rozvody smiling smiley
Autor: Python (IP zapsáno)
Datum: 22.02.2011 18:58

opět jsem hledal a nenašel.... sad smiley nevíte někdo interval výměny rozvodů na x20xev? nejsem si jistý kdy byly dělaný naposled (ten od koho jsem auto kupoval tvrdil že to bylo nedávno) ale kdo ví, čeká mě cesta do švajcu tak aby mě někde autí nenechalo smiling smiley

Astra 2.0 16v 100kW X20XEV r.v. 96 a je to moje první smiling smiley a první už navždy zůstane smiling smiley

Re: Rozvody smiling smiley
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 22.02.2011 21:23

Klasika - 60tkm...

Re: rozvody
Autor: Opel Astra F (IP zapsáno)
Datum: 03.06.2014 09:09

Zdar oplaci chcyse zeptat jestli nevíte jak se měněj rozvody postup ? mě se neska stalo že moje Astra F ročnik 93 přeskočily zuby a motor mě dělal hrozny rany ale nepotkalo se mě to dělal mě to takovej automechanik u kteriho si už nic nenecham dělat tak bych si to chtěl udělat doma a nevim jak to vimněnit sam a vubec nevim o kolik zubu mě to přeskočilo poradite mě jak to udělat doma ? a nokdě ten postup nemužu najit na internetu

Re: rozvody
Autor: Bre@thlless (IP zapsáno)
Datum: 03.06.2014 11:14

To musíš hošku číct co to máš za motor - kód

Re: rozvody
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 03.06.2014 19:56

Použíj vyhledávání, a navíc v sekci technika je to popsané.
[www.opelastra.cz]

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Re: rozvody
Autor: Andrej (IP zapsáno)
Datum: 03.12.2014 17:58

Nazdar smiling smileymám OPEL Astra G 1.6 16V a chcem sa opýtať našiel som stránku [www.eshop.autocentrumm.sk] je tam sada za 26euro a je tam napísané že sa nachádza vo vozidlách OPEL Astra G 1.6 16V ale neviem či to môžem naozaj dať do môjho auta.

Jdi na stránku: Předchozí1234Následující
Aktuální stránka: 3 z 4


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **    **   ******   **     **  **    **  **    ** 
 **   **   **    **  **     **   **  **   ***   ** 
 **  **    **        **     **    ****    ****  ** 
 *****     **        **     **     **     ** ** ** 
 **  **    **        **     **     **     **  **** 
 **   **   **    **  **     **     **     **   *** 
 **    **   ******    *******      **     **    ** 
Powered by Phorum.