www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
řazení rychlostí přes zuby
Autor: gete (IP zapsáno)
Datum: 24.11.2010 01:58

Mám Astru 1.6 55kW,r.v.93...............Během jízdy mi zničehonic šlo hůře (ztuha) podřadit na trojku. Jakmile klesly ot. (cca na 2500ot/min),šla tam opět lehce. Po pár km a pár přeřazeních se tento problém týkal všech kvaltů. Na konci mé cesty,t.j. asi po 20km nešlo řadit téměř vůbec,a když ano tak přes zuby (což bylo zřetelně slyšet). Navíc jsem ke konci cítil smrad spáleniny,asi oleje? Může být na suchu převodovka nebo spálená spojka? Budu vděčný za každý tip nebo radu. Děkuji
P.S.Spojkové lanko jsem zkoušel přitáhnout,ale to nemělo téměř nebo vůbec vliv.

Re: řazení rychlostí přes zuby
Autor: 3000gt (IP zapsáno)
Datum: 24.11.2010 07:21

Zkontrolovat jak spojku, tak olej v převodovce a dost možná to může být i spojkový válec. Zeptám se takhle-s vypnutým motorm lze řadit bez problémů, nebo ne?

Opel Kadett Cabrio 2.0 GSI 1987 85kw
Chevrolet Tahoe Z71 5.7 V8 2000 190kw
Škoda Felicia 1.9d 1996 47kw
Volvo V40 1.9Di 2003 85kw
Gilera Runner 50 1997 3kw

Re: řazení rychlostí přes zuby
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 24.11.2010 11:19

3000gt, nazývej věci správnými jmény. Astra v r.93 žádný spojkový válec neměla.
gete: viděl bych to na závadu spojky, nejspíš přítlačného talíře. Proto ten smrad, ta spojka i klouzala.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: řazení rychlostí přes zuby
Autor: 3000gt (IP zapsáno)
Datum: 24.11.2010 20:58

To bohužel nevím, mechanik nejsem, Opely moc neznám, myslel jsem to obecně jako věc po které bych šel jako první. Jak píšeš, může to být i přítlačak, těch příčin je celá řada.

Opel Kadett Cabrio 2.0 GSI 1987 85kw
Chevrolet Tahoe Z71 5.7 V8 2000 190kw
Škoda Felicia 1.9d 1996 47kw
Volvo V40 1.9Di 2003 85kw
Gilera Runner 50 1997 3kw



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  **    **  **     **  **    **  **      ** 
 **     **  **   **   **     **  ***   **  **  **  ** 
 **     **  **  **    **     **  ****  **  **  **  ** 
 *********  *****     *********  ** ** **  **  **  ** 
 **     **  **  **    **     **  **  ****  **  **  ** 
 **     **  **   **   **     **  **   ***  **  **  ** 
 **     **  **    **  **     **  **    **   ***  ***  
Powered by Phorum.