www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
EGR na x16szr
Autor: Biggest (IP zapsáno)
Datum: 23.01.2011 21:55

Ahoj,

vyblikal sem si chyby závad na Astra x16szr mr. 1997 a zjistil ze:
0400 - Nesprávný signál ventilu EGR
1405 - Poškození ventilu EGR

ventil doposledka šlapal jak měl, žádná závada, zaslepený není. Co poradíte?

Re: EGR na x16szr
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 23.01.2011 22:41

Ty chyby tam můžou takhle být už hrozně dlouho.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: EGR na x16szr
Autor: Biggest (IP zapsáno)
Datum: 24.01.2011 08:11

Ani ne, cca 2 měsíce. Čas od času si to projíždím. Důvodem je LPG které tam mám. Díky kontrole na vstřikovací trisku mě to hází chybu... LPG si odpojí benz vstřikování a ECU to má za chybu - hloupé ale nic s tím neumím udělat. Tedy mě to hází stále chybu 0200 - chyba na vstřikovací trisce a protože mám manuální nastavení ventilu tak i 0170 - směs je příliš chudá a nebo bohatá - ECU LPG sem vyřadil - nedalo se s tím jezdit.

Z čehož plyne že bych nepoznal kzdyž by přišla skutečná chyba... a tak to čas od času vyčtu. EGR je pro mě novinka... zkusím to vyndat vyčistit a vrátit co to udělá. Samo snuluju chyby odpojením baterie - naštěstí to funguje.

Re: EGR na x16szr
Autor: Biggest (IP zapsáno)
Datum: 31.01.2011 16:55

tak sem si o víkendu vyndal EGR a zjistil, že se ten pístek v něm úplně v pohodě pohybuje... zatlačením - pro mě překvapivě lehce dovnitř, ale po uvolnění se krásně vrátí zpátky. Základní poloha je tedy uzavřená. Když sem tam nastříkal čistící sprej tak to při uzavřené poloze nijak neposakovalo takže těsní. Piny konektoru mám čistý a přes to hlásí ty dvě chyby. Odpojil sem baterii a chyby jsou tam stále. Samozřejmě sem to zaslepil, ale zatím se zdá, že pozdě...

Jde nějak ověřit funkčnost? Např. připojením dvou pinů na el. a ono to sepne. Nebo tak něco?

Re: EGR na x16szr
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 31.01.2011 19:40

Na ty dva krajní.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: EGR na x16szr
Autor: Biggest (IP zapsáno)
Datum: 01.02.2011 09:34

jakože dva krajní zleva, zprava a nebo jeden zprava a druhy zleva :-D je jedno kam plus a minus?

Re: EGR na x16szr
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 01.02.2011 10:27

První zprava a druhý zleva. A polarita je úplně jedno.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: EGR na x16szr
Autor: Biggest (IP zapsáno)
Datum: 10.02.2011 07:52

Takže prověřeno, EGR funguje a chyba je fuč. x16szr s 16pinem na diag. uz si chyby pamatuje i po odpojeni baterie. Musi se smazat s pomoci sw.

Re: EGR na x16szr
Autor: dan01 (IP zapsáno)
Datum: 22.01.2012 16:28

Mám taky Astru x16szr 1997 chtěl jsem egr zaslepit, ale bohužel jsem nestihl a potkala mě včera svítící kontrolka chyba 1405 - poškození egr ventilu, vyndal jsem ho ten ventil byl zavřený a lehce jde zatlačit i se vrací vyčistil jsem ho jak to šlo když stin zatřepu slyším tam jehlu. Takže vyrobil zaslepku a jsem zvědavej jestli chyba zmizí. Chci se zeptat když bude fungovat tak přestane za jízdy svítit kontrolka?, ale zmízí taky z pamětí když budu vyblikávat (x16szr s 16-ti pinovim konektorem) s posledního příspěvku mi to není jasné.

Re: EGR na x16szr
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 22.01.2012 19:55

Na vozidlech s 16-ti pinovým diagnostickým konektorem po odstranění závady kontrolka zhasne, ale v paměti zůstane.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: EGR na x16szr
Autor: sr71 (IP zapsáno)
Datum: 10.08.2012 20:39

Na astře s X16SZR mám už několik let zaslepený EGR dle návodu zde, nemám s tím žádný problém. Zajímavé ale je, že už 2x se mi při delší jízdě po dálnici (shodou okolností vždy při návratu z Chorvatska) rozsvítila kontrolka motoru - chyba 0400 nesprávný signál ventilu EGR (po znovunastartování motoru se už kontrolka znovu nerozsvítí). Zajímalo by mě co může být příčinou, nevíte někdo?

Re: EGR na x16szr
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 10.08.2012 21:04

EGR ventil musi byt pred zaslepenim funkcni, tzn, ze ECU si ho otvira podle sebe a dostava zpetnou vazbou info o jeho poloze. Po zaslepeni jen nepousti bordel z vyfuku do sani.
Pokud prestane fungovat, zacne logicky ECU hlasit jeho chybu.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **   ******     *******   **      **  ******** 
 **     **  **    **   **     **  **  **  **  **       
 **     **  **         **     **  **  **  **  **       
 *********  **   ****   ********  **  **  **  ******   
 **     **  **    **          **  **  **  **  **       
 **     **  **    **   **     **  **  **  **  **       
 **     **   ******     *******    ***  ***   **       
Powered by Phorum.