www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
Cena za výměnu výfuku
Autor: Janek9 (IP zapsáno)
Datum: 01.02.2011 11:15

Zdravím
Opel Astra 1,6 x16szr r.v.1996
Chtěl jsem se jen zeptat jaké máte zkušenosti s opravou (výměnou výfuku). Dnes mi měnili střední a zadní tlumič výfuku. Výrobce Izawit takže Polský výrobek. Pán si vzal 3500kč. Néní to trošku moc? Nebo je cena v pohodě.

Re: Cena za výměnu výfuku
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 01.02.2011 11:33

Ta mas jednoduchy, podivej se, na kolik tyhle vyfuky vyjdou a obrazek si udelej sam. smiling smiley

Re: Cena za výměnu výfuku
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 01.02.2011 11:47

Obycejnej stredni dil od Starline koukam stoji cca 1400,- Bosal skoro 2000,-
Koncak od 1200,- do 2700,- Kdyz k tomu prictu nejaky spony, popripade silenbloky, tak bych skoro rek, ze je to celkem bezna cena za opravu.

Re: Cena za výměnu výfuku
Autor: Janek9 (IP zapsáno)
Datum: 01.02.2011 12:01

No pravě Bosal jo ale mě tam dal Izawit. Na net jsem se uz dival a tyto dva dily od Izawitu celkem kolem 1800Kč. A to určitě opravář nakupuje z velkoskladu přímo s Polska. Mimochodem jsem z Českého Těšína. Takže do Polska co by kamenem dohodilspinning smiley sticking its tongue out
Takže mi vyšlo že za cca 30min práce si vzal cca 1500Kč.

Re: Cena za výměnu výfuku
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 01.02.2011 13:14

No reklamovat to asi nejde, takže jediné poučení pro příště je zeptat se předem zvlášť na cenu dílů, výrobce a cenu práce ... Jinak Izawit je asi tak stejně (ne)kvalitní jako Bosal, tudíž běžná konzumní kvalita, výdrž koncového dílu při 15t/rok cca 4 roky, středový vydrží déle. Jinak ale 3500 se mi zdá jak celkem běžná servisová cena za výměnu obou dílů, je na každém jestli si koupí výfuk sám a nechá si to jen vyměnit (vymění si ho sám) a nebo si připlatí za pohodlí.



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil vrabi (01.02.2011 13:17)

Re: Cena za výměnu výfuku
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 01.02.2011 14:14

Janek:
Mno, já si taky myslim, že to je daň za pohodlnost...
Ten dotyčnej se taky v autech nehrabe pro svojí zábavu smoking smiley...
Nicméně 3500,- je vcelku dost - myslim, že kdyby to udělal za 3000,- je to absolutně v normě (pokud jsi jim tam nechal auto a měls to třeba do druhého či třetího dne).
Otázka ovšem je, jestli to nebyl rychloservis - tzn. přijedeš a na počkání to vyměněj a hned odjedeš, jen si dáš kafe. Pokud ano, je to ještě spíš levnější rychloservis:-)...

Re: Cena za výměnu výfuku
Autor: Biggest (IP zapsáno)
Datum: 01.02.2011 15:30

izawit je obycejny polsky... asi jako Bosal... pri 15tk na max. dva roky.

ja vzal Asmet (take polsko) - dvouplastovy s oboustrannym pohlinikovanim. Zaruka na vyfuk 3 roky. Cena v servisku na SK cca 50,-€ / ks na aute ho mam 7 mesicu najeto 40tkm a je stale stribrny... tak uvidim. Vykon oproti originalu dolu urcite nesel a je to tiche az lehoucce dunive. Se mnou najede za 3 roky 180tkm :-D sem zvedavy jestli to "da".

Re: Cena za výměnu výfuku
Autor: Janek9 (IP zapsáno)
Datum: 01.02.2011 17:58

Tak to jste mě chlapi dostali. Když říkáte že za 30min. práce vydělat 1500kč je normální. No asi začnu opravovat auta to by mohl být zlatý důlsmiling bouncing smiley.
A samozřejmě že jsem zaplatil za pohodlnost, kdo by se jeb.. v takové kose někde venku pod autemsmoking smiley
Ale každopádně dík za Vaše názory.

Re: Cena za výměnu výfuku
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 02.02.2011 04:26

A ty víš, za kolik nakoupil ty díly?! vždyť cena je tak strašně jiná! jukni se třeba na aukro! Jeden a ten samý díl tam kolikrát stojí i o polovinu méně!! (nový)

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Cena za výměnu výfuku
Autor: oplik.jenik (IP zapsáno)
Datum: 02.02.2011 08:00

nejde o 30minut práce.. jde o to že bud něco děláš nebo ne....
Sám asi taky chodíš do práce bud ty nebo firma kde děláš taky potřebujou vidělat :-)

Máš možnost bud si to uděláš sám (pak klidně mužeš ten vejfuk měnit i druhým) a nebo prostě jezdíš do servisu....a jak píšeš v té kose venku to dělat nebudeš:-) tak je možnost si třeba pronajmout dílnu a zatopit ahned bys byl s cenou jinde

nehledě že leckdy se naskytnou i problémy.... co když zrovna střední díl nešel povolit od katu?? apodobně...

Jinak asi dotyčnej má asi nějaký náklady.. soudim že u tebe v obýváku to nedělal

Re: Cena za výměnu výfuku
Autor: Janek9 (IP zapsáno)
Datum: 05.02.2011 11:13

No myslel jsem, že už toto téma nechám na pokoji, ale....
to Gizmo_Cz
pokud opravuji auta nebo jen výfuky to je jedno tak určitě nebudu nakupovat na Aukru, ale určitě budu mít nějakého dodavatele který mi utčitě dá takovou cenu která bude nižší než na netu.
A samozřejmě téměř vždy se při opravě vyskytnou nějaké problémy.
Každopádně ještě jednou díky za Vaše názory a trošku jste mě uklidnili co se ceny týče.thumbs down

Re: Cena za výměnu výfuku
Autor: Ladislav (IP zapsáno)
Datum: 10.02.2011 16:44

Jsem mechanik a ber ohled na to že neplatíš za 30 min práce ale taktéž ta pronajem dílny na 30 min a pronajem nařadí na 30 min a nakonec za práci kterou ten mechanik dělal těch 30 min,a třeba ja osobně opravdu neprojíždim pul večera na netu a nehledam nejlevnější vejfuk na konkrétní auto,samozřejmě budu mít sveho dodavatele ktery nebude mít nadsazeny ceny a jestli se budeš ptát že mechanici maji slevu popřípadě v kelly tak ta sleva je pravě pro ty mechaniky ne pro lidy kterym dělame auta..a jak už tady bylo řečeno nemužeš vědět jestli nebyli nake problémií při sundaváni stareho dílu...když dávaš auto k soukromníkovy počitej že si vezme cca 300 na hodinu a za hodinu se dá zvladnou dost věci smiling smiley ja si myslim že cena je přiměřena..

Re: Cena za výměnu výfuku
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 10.02.2011 19:07

Jooo, vyměnit výfuk, to není jen tak, to je elektrika, opotřebení rozbrusky, kotouč do rozbrusky, nová lampa místo té rozšlápnuté, nové gumy na výfuk, spony na výfuk, pasta na výfuk a ještě by se toho našlo. On nikdo nikomu nekoupí ani dílnu, ani zvedák a další vybavení. Jak píše Ladislav, on ten mechanik nemá čas shánět nejlevnější díly. Má dodavatele a je rád, že ten má ty díly skladem a nemusí čekat, až mu odněkud za pár dní přijdou. Tak si vem, když odpočítáš náklady, nějaké zdravotní a sociální pojištění, on toho zas tak moc třeba nemá. Nechci nikoho bránit, ale každý se snaží mít z čeho žít.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Cena za výměnu výfuku
Autor: Roman Hulík (IP zapsáno)
Datum: 12.11.2016 22:28

Myslím si že cena je dost vpohodě.Vem si jen vybavení (zvedák,rozbrus,závitníky,nahřívač šroubů,odrezovač,maziva,montážní díly).Taky si vem že ten člověk má nějakou nemovitost v nájmu nebo na ní musel vydělat.Když si zpočítáš všechny ty náklady tak mi věř že ten člověk si na tobě nevzal moc peněz.
1,5 hodiny normově když nemáš ztížené podmínky dle norem. +- hodinu navíc když máš ztížené podmínky.Takže když si to vezmu tak máš 3 hodiny x 300 a máš za práci hned 900,- takže 1 500 je cena docela ok když si vezmu že člověk má s tím zařizování třeba nějaký telefon nebo hledaní na internetu ty díly a srovnání montážních doplňků aby to pasovoalo.Když třeba platí nájem tak může mít třeba za den pronájmu tu dílnu cca 200,- takže cca 30 kč za ty 3 hodiny zaplatí dílnu + další náklad eletriku za 3 hodiny protože si k tomu musí svítit + ta zdviž a možná rozbrus a další náklad sociální a zdravotní takže třeba 15,- za ty 3 hodiny
+ musí odvést nějakou daň z té práce a z těch dílů takže další výdaj a najednou zjistítš že asi tolik na tobě nevidělal ne ? smiling smiley

Re: Cena za výměnu výfuku
Autor: VerBo (IP zapsáno)
Datum: 02.03.2017 17:35

Pokud je zvedák, tak to musí za hodinu stihnout.
Dělal jsem si výfuk - střed+konec sám, ve velmi ztížených podmínkách s autem na špalcích. Trvalo mě asi ty tři hodiny, ale dělal jsem to poprvé.
Náklady na díly včetně těsnění, šroubů, gumových závěsů cca 1800 Kč.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********   **         ********  **     **  ******** 
 **     **  **    **      **     **     **  **       
 **     **  **    **      **     **     **  **       
 ********   **    **      **     **     **  ******   
 **         *********     **     **     **  **       
 **               **      **     **     **  **       
 **               **      **      *******   ******** 
Powered by Phorum.