www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
Čidlo tachometru
Autor: LukasBina (IP zapsáno)
Datum: 31.10.2011 21:15

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, zda by mi mohl někdo vyfotit nebo nějak popsat, kde bych našel čidlo na převodovce, které posílá signál do digitální přístrojovky do tachometru. Mám Opel Kadett 2.0 16V GSI. Na převodovce jsem našel pouze konektor s 2 dráty a potom nějaký konektor, který je nezapojený, je obmotaný kolem nějaký hadice a vedou z něho 3 dráty. Což podle mě bude to, co bych měl někam zapojit, aby mi to ukazovalo.
Děkuji za odpověď a omlouvám se, jestli toto téma už tady je, ale bohužel jsem ho nenašel.

Re: Čidlo tachometru
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 31.10.2011 21:46

Nad diferenciálem by měl být na převodovce vývod pro tachometr, tam přijde našroubovat.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Čidlo tachometru
Autor: LukasBina (IP zapsáno)
Datum: 01.11.2011 14:10

Tak jsem to hledal, ale nic jsem nenašel. Nebo jsem slepej. Pokusil jsem se neco vyfotit, ale je tam spousta dratu a hadic, takže je tam špatný přístup. Na jedné fotce je vyfocená nějaká záslepka, tak jestli to není zaslepený na to čidlo? Jinak bych prosil jestli by mi někdo dokázal zkontrolovat, zda jsou obrázky správně popsány? A byl bych moc vděčný, jestli by to někdo mohl vyfotit, kde to mám tak hledat.
[www.ulozto.cz]

Re: Čidlo tachometru
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 01.11.2011 17:57

Nad diferenciálem, tedy podstatně hlouběji směrem do vozu. Ta záslepka je jen vývrt na řazení.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Čidlo tachometru
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 01.11.2011 18:20

V priloze...

Přílohy: Getriebe.jpg (79.8KB)   WSFG.jpg (151KB)  
Re: Čidlo tachometru
Autor: LukasBina (IP zapsáno)
Datum: 03.12.2011 14:43

Tak moc děkuji za odpovědi. Konečně jsem to našel smiling smiley Otvor pro čidlo bylo zaslepeny. Naštěsti jsem k autu dostal originální převodovku a tam čidlo bylo, takže jsem ho chtěl vyměnit, ale bohužel se mi to nepovedlo. Nešlo mi čidlo pořádně dotlačit, abych ho byl schopný přišroubovat. Pak jsem si všiml, že tam je daná převodovka F20 a čidlo je z F16. Tak bych se chtěl zeptat, jestli nebude nějaký problém v tom, že je to z jiné převodovky?

Re: Čidlo tachometru
Autor: LukasBina (IP zapsáno)
Datum: 12.12.2011 18:48

Prosím, prosím o nějakou odpověď, radu či odkaz na nějaké téma, kde bych to mohl najít.

Re: Čidlo tachometru
Autor: miras3000 (IP zapsáno)
Datum: 17.12.2011 16:48

jestli jsou stejný,to nevím ,ale prý se liší počtem impulsů na otáčku.nejjednodušší bude sehnat origo k F20 a k digi palubce

Re: Čidlo tachometru
Autor: LukasBina (IP zapsáno)
Datum: 18.12.2011 16:01

OK, moc děkuju za radu



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Připojit soubor
  • Můžete připojovat soubory následujících typů: jpg, gif, bmp, pdf
  • Soubor nesmí být větší než 600KB
  • k tomuto příspěvku může být připojeno ještě 3 soubor(ů|y)
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
  *******    *******         **  ********  ********  
 **     **  **     **        **     **     **     ** 
        **  **     **        **     **     **     ** 
  *******    ********        **     **     ********  
        **         **  **    **     **     **     ** 
 **     **  **     **  **    **     **     **     ** 
  *******    *******    ******      **     ********  
Powered by Phorum.