www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
nestartuje po delší pauze, až po ohřátí víčka rozdělovače
Autor: Kubecx (IP zapsáno)
Datum: 03.11.2011 14:35

Mám problém u opel astra f classic, 2001, motor 1,4i 44kw. Ted jsem týden nejel a nechtěl nastartovat. baterka ok. točil normálně. tak mě napadlo ohřát horkovzduškou trochu svíčky a víčko rozdělovače. a pak to chytlo hned. čím to může být?? svíčky němají víc jak 15tis. ještě když jsem jednou myl motor vapkoou (bohužel ne nastartovaný tak to samé. po ohřátí víčka rozdělovače chytlo a běželo hned) nesetkal se někdo s něčím podobným? co pomůže vyměnit?? svíčky? víčko rozdělovače?? palec? kabely?? možná koupit i plastový kryt pod motor aby nestoupala vlhkost nahoru do motoru(parkuji z části na trávě)? díky za rady...

Re: nestartuje po delší pauze, až po ohřátí víčka rozdělovače
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 03.11.2011 14:53

sundej víčko,pořádně očisti a prohlídni. Může tam být malá prasklina a drží se tam vlhkost a dochází k přeskoku jiskry.

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Re: nestartuje po delší pauze, až po ohřátí víčka rozdělovače
Autor: Miloš (IP zapsáno)
Datum: 28.11.2011 09:41

Mám také problém se startováním ,stačí abych den nejel a už to nenastartuji sic to nerad dělám ale musím rozstrkat ,pak když jedu na 4 (je to 4kvalt) přidám plyn tak to cukne jako když tam nejde proud pak to blafne a zase jede kolisaji tomu otačky ,vůbec si stím nevim rady .Mam ještě jednoho kaďoura ale 1.7D van lkw a bez problémů ale s vajíčkem je to špatný můžete mě prosím poradit co by se stim dalo delat ?

Re: nestartuje po delší pauze, až po ohřátí víčka rozdělovače
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 29.11.2011 02:43

Miloš:
A co to je za auto???
Pokud je to diesel - je možné, že ti někde padá nafta...



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  ********   **    **  ********  ******** 
 **     **  **     **   **  **      **     **       
 **     **  **     **    ****       **     **       
 **     **  **     **     **        **     ******   
  **   **   **     **     **        **     **       
   ** **    **     **     **        **     **       
    ***     ********      **        **     ******** 
Powered by Phorum.