www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
Jdi na stránku: Předchozí123
Aktuální stránka: 3 z 3
Re: Motor běží na 3 válce
Autor: TheLastUnicorn (IP zapsáno)
Datum: 29.04.2013 21:59

Já mám podobný problém u C18NZ (vůz Vectra A, rok 93). Volnoběh na 3, čtvrtý válec při volnoběhu nepálí. Je jedno, jestli studený, nebo teplý. V otáčkách nad 1200 se chytne, pak jede normálně. Vůz normálně tahá, nedusí se, neškube, volnoběžný otáčky jsou OK, startuje na brnk, spotřeba OK. Na volnoběhu po vytažení kabelu ze 4. válce se nekoná žádná změna...ale při přiblížení kabelu ke kostře to jiskru dává. Zatím jsem vyměnil svíčky a kabely (za nový), zítra mi přijde víko a palec rozdělovače (Beru), tak jsem zvědav. Pokud to nepomůže, tak nevím, co dál hledat. Měřil jsem i kompresi, ta je OK a u všech válců stejná.
A patálii jsem měl i při objednávání rozdělovače. V katalozích jsou typy Bosch a Ducellier...já tam mám jakýsi Sagem (je to origo, žádná náhrada), bohužel jsem nic, čím by to šlo nahradit nenašel. Tak jsem objednal Beru VK401 a snad to bude pasovat.
Pokud máte nějakou radu, tak prosím vás sem s ní.

Re: Motor běží na 3 válce
Autor: TheLastUnicorn (IP zapsáno)
Datum: 30.04.2013 08:31

Takže palec a víko rozdělovače nové a pořád beze změny. Tak už nevím, co s tím...sad smiley

Re: Motor běží na 3 válce
Autor: Bre@thlless (IP zapsáno)
Datum: 30.04.2013 11:11

A svíčka má jakou barvu ? šedou , nebo černou ?
Jde o to jestli skudečně nepálí, nebo se tam nedostává palivo...
Vyndej všechny svíce a nech je ležet na kostře a někdo ať ti startuje, zda budou házet jiskru všechny.
Pokud bude vše vpořádku , odhaduju na vadné těsnění na sacích parohách , tak jak je to tu popsané před tebou.



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Bre@thlless (30.04.2013 11:21)

Re: Motor běží na 3 válce
Autor: TheLastUnicorn (IP zapsáno)
Datum: 30.04.2013 13:02

Barva svíček je taková šedivá...v podstatě je u všech válcu stejná. Jiskru hážou, to už jsem zkoušel ještě před tím, než jsem tu elektriku vyměnil.
Na to těsnění jsem již koukal...skutečně je tam mezi sacím parožím a válcem na jednom místě takový hnědý bordel...jako kdyby to tam přisávalo, nebo podfukovalo.

Re: Motor běží na 3 válce
Autor: TheLastUnicorn (IP zapsáno)
Datum: 01.05.2013 11:05

Tak jsem dneska na to těsnění mezi blokem a sacím parožím stříkal čistič brzd. Když jsem ho stříknul u toho 4. válce, tak nastala změna. Při malým množství čističe začal motor na chvíli běžet na všechny čtyři válce...když jsem tam toho "nalil", začalo se to celý dusit a klepat. Tak je to asi jasný, čeká ně ohromně "příjemná" práce. Zhodit stříkačku, sací paroží, založit nové těsnění za 100Kč a zase všechno zpátky...grinning smiley
Dám vědět, jestli se pak problém vyřešil.

Re: Motor běží na 3 válce
Autor: TheLastUnicorn (IP zapsáno)
Datum: 04.05.2013 22:38

Záhada vyřešena, bylo to těsnění pod sacím parožím. Bylo totálně rozpadané.
Díky.

Jdi na stránku: Předchozí123
Aktuální stránka: 3 z 3


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
       **   ******    **     **  **    **  ******** 
       **  **    **   ***   ***  ***   **     **    
       **  **         **** ****  ****  **     **    
       **  **   ****  ** *** **  ** ** **     **    
 **    **  **    **   **     **  **  ****     **    
 **    **  **    **   **     **  **   ***     **    
  ******    ******    **     **  **    **     **    
Powered by Phorum.