www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
Pokles otáček, po opakovaném poklesu -> rozvícení ENGINE
Datum: 04.01.2012 12:27

Zdravím,

mám prosbu, pročetl jsem tu snad 90% fór a všeho, jenže přesně můj problém nemůžu nějak najít a co více chtěl bych poradit jeho řešení. Předem vás všechny vyzývám k jakékoliv užitečné pomoci!

Jedná se o auto - OPEL ASTRA COMBI F, 1998, 1,6 16V Ecotec, 66kW, benzín - motor X16XEL

Problém - Poprvé nastal při stálé rychlosti asi 110km/h na dálnicim kdy mi najednou vynechal jakoby plynový pedál, byl náhlý pokles otáček asi 1s. Za pár dnu se to stálo zase a zase. Každými ujetými vzdálenostmi se to stávalo vícekrát (celkově asi 10x). Až to došlo do dne, kdy jsem jel a po 25km ujetých, kdy jsem jezdil stálou rychlostí asi 70-90km/h, se to stálo znova, pokles otáček, vynechání plynu. Stálo se to během pár chvil asi 3x a pak se rozvítila kontrolka ENGINE. Tak jsem to odstavil na pár minut, nastartoval jsem a dojel sem zpátky domů. Takhle mi to dělalo už stejně další den. Pak jsem dojel na diagnostiku a napsalo se tam - snímač otáček a něco se vstřikováním mám dojem. Řekli mi, že to může být jen nějakou náhodou, že se tam dostala voda na čidlo aj. věci. Tak mi vymazali paměť závad a řekli, že to bude dobré a kdyby ne, ať přijedu, že to bude jakýsi čidlo vadné.

(Chci říct, že na autě mám vyměněné rozvody aj., problémy s ním nemám, startuje i v zimě v mrazech na poprvé hned, vše v pohodě.)

Ptám se vás na to, o co přesně nejspíše jde ??
Jde vždycky věřit diagnostice ??
Dokážu si tohle zpravit sám a jak musím postupovat, co koupit vyzkoušet a jiné věci ??

Vím, není to na jednu větu rada, ale potřebuju poradit. Díky moc!

Martin VLADÁR

Re: Pokles otáček, po opakovaném poklesu -> rozvícení ENGINE
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 04.01.2012 19:43

Ono docela záleží, jestli jim to čidlo otáček hlásilo za chcípnutého motoru a případně taky které čidlo. A něco se vstřikováním je poměrně nekonkrétní nápověda, toho se nechytnem. A mezi náma, na vyčtení chyby na tomhle motoru není třeba jezdit do servisu.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Pokles otáček, po opakovaném poklesu -> rozvícení ENGINE
Autor: Scurf (IP zapsáno)
Datum: 22.01.2012 08:35

Tak když není třeba tak mi poraď co a jak, hm ?

Re: Pokles otáček, po opakovaném poklesu -> rozvícení ENGINE
Autor: Lukin (IP zapsáno)
Datum: 22.01.2012 10:59

Odpoj baterku na chvilku.

-------------------------------
http://img98.imageshack.us/img98/9787/myopelys8.gif
Astra F GSi 16V M2.8 150ps

[picasaweb.google.com] - monopost gallery

Re: Pokles otáček, po opakovaném poklesu -> rozvícení ENGINE
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 22.01.2012 11:00

Pokdu bys ses řídil tím co je napsané v červeném úvodu,tak bys zjistil jak na to.
Zkus se podívat třeba sem: [www.opelastra.cz]

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **    **  **      **  **     **  **      **  **    ** 
  **  **   **  **  **  **     **  **  **  **   **  **  
   ****    **  **  **  **     **  **  **  **    ****   
    **     **  **  **  *********  **  **  **     **    
    **     **  **  **  **     **  **  **  **     **    
    **     **  **  **  **     **  **  **  **     **    
    **      ***  ***   **     **   ***  ***      **    
Powered by Phorum.