www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
Čidla vody X14NZ
Autor: naj (IP zapsáno)
Datum: 10.01.2012 18:56

Zdravím. Může mě někdo popsat kde najdu čidlo teploty vody pro ŘJ a budík motoru X14NZ a kolik má vodičů? Díky

Re: Čidla vody X14NZ
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 10.01.2012 22:03

Pro budík má jeden drát s fastonem, pro ECU je tam konektor s dvěma vodiči smiling smiley...
U x16XEL jsou ty čidla našroubované vedle sebe v domečku termostatu. Možná to bude podobný smiling smiley...



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil JardaGSi (10.01.2012 22:07)

Re: Čidla vody X14NZ
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 10.01.2012 22:25

Cidlo pro budik je na sani u prvniho valce (jednodratove) a cidlo pro ECU je zezadu na sani pod vstrikovanim (dvoudratove).

Re: Čidla vody X14NZ
Autor: viking (IP zapsáno)
Datum: 02.05.2012 08:28

Zdravím,
mám Astru X16SZR r.96 již téměř 9 let ,najeto něco málo přes 200 ,rád bych zeptal do jaké míry ovlivní starty a spotřebu v chladnějšího počasí a nyní v horku špatně fungující nebo vůbec nefunkční čidlo teploty vody. Donedávna auto startovalo jako hodinky ,s horkem které nyní začalo nastal problém. Ráno vše při startu OK ,ale po celodenním stání na slunci motor točil poměrně neobvykle dlouho a jednou jsem musel startovat až napodruhé. Druhý den to samé. Je pravda,že jsem benzin koupil u Tesca ,ale to jsem předtím bral také. Vyměnil jsem čidlo zezadu pod hlavou sání a rovněž i to malé na potrubí sání,dále pak natankoval nový benzin.Vše je nyní OK ,takže nevím kde byl problém a nevím jestli je opravdu vyřešen . Kontrolka motoru nesvítí a ani předtím nesvítila. A ještě jeden poznatek ,v lednu jsem byl na STK a skoro mě nenaměřili emise.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  **     **  **    **  **     **  **    ** 
  **   **    **   **    **  **   **     **  **   **  
   ** **      ** **      ****    **     **  **  **   
    ***        ***        **     *********  *****    
   ** **      ** **       **     **     **  **  **   
  **   **    **   **      **     **     **  **   **  
 **     **  **     **     **     **     **  **    ** 
Powered by Phorum.