www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
Astra F 1,6 1992
Autor: FOXHC (IP zapsáno)
Datum: 12.01.2012 06:04

Ahojte pánové, prosím o radu se startováním, Astru jsem normálně zaparkoval a drtuhý den nenatočil, točí točí a nic, kabely ke svíčkám cca rok staré a víčko rozdělovače i s palcem také, spíš mi to přijde jak kdyby do toho nešel benzín, z výfuku to nesmrdí ani po delší snaze to roztočit a ani nestřílí do výfuku... Máte nějaký nápad kam kouknout a jak Astřičku rozpohybovat? Díky

Re: Astra F 1,6 1992
Autor: Astrák (IP zapsáno)
Datum: 12.01.2012 06:22

A co ten nejzákladnější test, vytáhnout svíčku, a hned budeš vědět jestli ti jde jiskra i benzín. Nebo zkuz mrknout sem, tady určitě odpověď najdeš: [www.vestirna.com]

Re: Astra F 1,6 1992
Autor: FOXHC (IP zapsáno)
Datum: 12.01.2012 06:49

NO tak jistě že tenhle test je nejjednodušší, ale nemyslím si že mi pomůže...

Když otočíš klíčkem a dáš trochu pozor slyšíš čerpadlo jak tlakuje systém před startem, mělo by být napojené přes něco jako hlavní spínací relé, no a to slyším maximálně cvaknout a tlakování neslyším...

Nejsem si ale 100% jist, jestli tenhle motor má již elektrickou pumpu, nebo je řešen mechanicky...

Re: Astra F 1,6 1992
Autor: Astrák (IP zapsáno)
Datum: 12.01.2012 09:10

Pokud si dříve slyšíval čerpadlo a teď slyšet není tak nechápu důvod tvého dotazusmiling smiley

Dále nevím co máš za motor, ale tady [www.vestirna.com] jsem se dozvěděl že to asi nemá karburátor, takže tam máš elektrické čerpadlo, které spíná relé palivového čerpadla.

Zatím vše co jsem ti poradil je tu několikrát popsáno, včetně jak jednoduše ověřit že je to tím a jak to opravit...Jen to místo dotazu jít udělatwinking smiley

Re: Astra F 1,6 1992
Autor: FOXHC (IP zapsáno)
Datum: 12.01.2012 09:32

Protože jsem v práci a chci se připravit...bohužel tohle auto neznám a funkce hledat mi moc výsledků nepřinesla...asi jen špatně hledám. přesto dík za odpověď. Jen poslední dotaz, je to častější závada, tedy možnost že to skutečně bude relátkem palivového čerpadla je vyšší než vadné čerpadlo samotné?

Re: Astra F 1,6 1992
Autor: Astrák (IP zapsáno)
Datum: 12.01.2012 09:51

Obojí je běžná závada, o něco pravděpodobnější vidím to čerpadlo...Vše se dá jednoduše ověřit ( za předpokladu že jsi si opravdu jistý že čerpadlo neběží...) Něco o kontrole funkčnosti palivového systému jako celku máš tady [www.opelastra.cz]

Re: Astra F 1,6 1992
Autor: FOXHC (IP zapsáno)
Datum: 12.01.2012 10:05

No jak tak pročítám fórum našel jsem další možnost proč ne....jezdím na směs N95 a E85 v přibližném poměru 1:1...ačkoliv všicni všude píšou že tenhle poměr je zcela OK bez vlivu na startování, poměr 1:1 je stále velmi relativní...radějí ověřím obojí



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **    **  ********  ********   *******   ******** 
  **  **   **        **        **     **  **       
   ****    **        **        **         **       
    **     ******    ******    ********   ******   
    **     **        **        **     **  **       
    **     **        **        **     **  **       
    **     ********  **         *******   **       
Powered by Phorum.