www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
Engine Oil Flush
Autor: Lukin (IP zapsáno)
Datum: 30.01.2012 00:07

Co si myslíte o takových čistících přísadách před nalitím nového oleje?

[www.youtube.com]

-------------------------------
http://img98.imageshack.us/img98/9787/myopelys8.gif
Astra F GSi 16V M2.8 150ps

[picasaweb.google.com] - monopost gallery

Re: Engine Oil Flush
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 30.01.2012 17:09

Lukin:
Jednak to nečistí tak zázračně, jako je v tý ukázce - it´s just a marketing winking smiley...

Druhak je potřeba přemýšlet kam to liješ - když to použiješ v motoru, který má slítáno cca 250 a víc tisíc km - vystavuješ se riziku, že si tím odstraníš i "funkční" usazeniny. Tedy např. napečený karbon, který sám o sobě vymezuje nějakou vůli. Toto hrozí hlavně u motorů, kde byl používán minerální motorový olej.

A zásadně to nedoporučuju používat u motocyklových motorů, kde je jedna náplň pro motor+převodovku+spojku. Většinou to zkurví lamely od spojky - začnou klouzat.

Ale obecně to vcelku funguje - hlavně to rozpouští takový ten tahavý šlem (co zůstává třeba na vačkách) - nicméně rozhodně to ten motor nevypigluje tak, aby vypadal zevnitř jako novej v tý upoutávce grinning smiley...

Otázka je, jak se tahle srágora, co ti zůstane se starým olejem v motoru, bude chovat k novému oleji - jaký vliv na něj a jeho mazací schopnosti bude mít při kontaminaciconfused smiley.

Při současných cenách origo GM olejů mi spíš jako lepší řešení přijde zkrátit servisní intervaly výměny oleje.

Re: Engine Oil Flush
Autor: Lukin (IP zapsáno)
Datum: 31.01.2012 10:58

Já právě do svého C20XE leju GM 10w/40, tak že bych před jeho výměnou do toho nalil min. množství nějakého Cinolu a přidal do něj ten motor flush. Když už nic, tak aspoň ve vaně by nemusely zůstat usazeniny. drinking smiley Zkusím to pak nafotit a napsat zde závěr thumbs down

-------------------------------
http://img98.imageshack.us/img98/9787/myopelys8.gif
Astra F GSi 16V M2.8 150ps

[picasaweb.google.com] - monopost gallery

Re: Engine Oil Flush
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 31.01.2012 13:57

Lukin:
Pokud chceš zvolit výplach motoru čerstvým olejem, nelij tam jinou značku, než běžně používáš.
Každé střídání typu oleje je pro motor lehký šok!
Nemluvě o tom, že ti tam pak zbude trocha toho starého, která může ovlivnit novou náplň smiling smiley...

Re: Engine Oil Flush
Autor: Lukin (IP zapsáno)
Datum: 31.01.2012 16:05

Dobroš, tak tak koupím více GMka a naleju to do něj drinking smiley

-------------------------------
http://img98.imageshack.us/img98/9787/myopelys8.gif
Astra F GSi 16V M2.8 150ps

[picasaweb.google.com] - monopost gallery

Re: Engine Oil Flush
Autor: Zdendula (IP zapsáno)
Datum: 25.04.2012 20:57

Tak jsem dens před výměnou oleje použil STP Engine Flush na propláchnutí motoru. Mám Astru G, rok 02, najeto 130 tis, tak jsem si říkal, že udělám motoru dobře a že zjistím, jestli tyhle srágory vůbec fungují. Stojí to nějakých 160 kč v kellyně, takže kdyžtak žádná škoda. Na to, že jsem měnil olej teď po devíti tisících, z toho vytekla pěkně černá břečka, takže to asi něco málo vypláchlo. No a potom při jízdě musím říct, že je to tišší. Žádné zázraky nebo super nárust výkonu, ale tišší to je a snad tedy i uvnitř čistší winking smiley

Re: Engine Oil Flush
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 26.04.2012 21:15

smoking smiley placebo efekt je mocná zbraň ...

Re: Engine Oil Flush
Autor: Zdendula (IP zapsáno)
Datum: 27.04.2012 15:47

Proč? Ty myslíš, že to teda nemá žádný účinek? To už by to přeci nebylo na trhu takovou dobu. Že se mi motor ztišil není žádný subjektivní dojem, to je prostě fakt. I když za to zřejmě může i ten čerstvý olej. Měním ale zase docela často, takže nijak brutálně vyjetej ještě nebyl. Na měrce se zdál ještě takovej hnědej, když jsem to ale vypustil po tom výplachu, tekl z toho fakt sajrajt... Tak nevím, no. Každopádně žádná škoda...



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **        **  **     **  **     **  ******** 
 **     **        **  ***   ***  **     **     **    
 **     **        **  **** ****  **     **     **    
 *********        **  ** *** **  **     **     **    
 **     **  **    **  **     **   **   **      **    
 **     **  **    **  **     **    ** **       **    
 **     **   ******   **     **     ***        **    
Powered by Phorum.