www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
servo rizeni na c16nz
Autor: blah (IP zapsáno)
Datum: 03.02.2012 19:02

mam problem s upevnenim serva na motor c16nz. Mam ho v astre F, rocnik asi 93. Nakoupil sem na vrakaci komplet servo rizeni, kterym jsem chtel nahradit stavajici hrebenove. Takze nyni mam jiz namontovane rizeni, a mam i remenici, altik i servo na plochy remen. Problem mam ale s montayzi serva na blok motoru.

Motor vcetcne uchyceni vypada jako na teto fotce:
servo ma 3 diry na uchyceni, ktere nejspis padnou na ty 3 diry do trojuhelniku ktere se nachazeji priblizne uprostred bloku, potom ale nevyjde ani zdaleka remeni-ce. Co jsem videl na netu nekolik obrazku, hlavne motoru c16se, prislo mi, ze ma jine uchyceni motoru, ktere zacina niz, a servo je ulozene prakticky ve vysce alternatoru.
Zajimalo by me tedy nejjednodussi reseni moji situace, nejlepe se zachovanim drazkovaneho remenu (momentalne je tam klinak, s jednoduchou remenici na klice)



Upraveno 2 krát. Naposledy upravil blah (03.02.2012 19:15)

Re: servo rizeni na c16nz
Autor: blah (IP zapsáno)
Datum: 03.02.2012 19:07

Jsou nejaka omezeni pro vkladani prispevku? vubec se mi sem nedari napsat celej prispevek

Re: servo rizeni na c16nz
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 03.02.2012 19:11

přečti si toto:
[www.opelastra.cz]

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Re: servo rizeni na c16nz
Autor: blah (IP zapsáno)
Datum: 03.02.2012 19:20

uz sem to nasel, diky. jeste pridavam obrzek

Přílohy: p5220005-6357.JPG (155.6KB)  
Re: servo rizeni na c16nz
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 06.02.2012 06:44

Nedávno jsem dělal jeden C16NZ a ten to měl úplně jinak, čerpadlo bylo z boku bloku mezi rozvodama a poháněl ho plochý řemen.

Re: servo rizeni na c16nz
Autor: blah (IP zapsáno)
Datum: 06.02.2012 17:35

Tam je to myslim celkem orezly, takze servo se mi do toho uplne cpat nechce. Koncene sem ale nasel obrazek, na kterym je asi stejnej drzak kterej sem dostal, odpovida tomu hlavne umisteni napinaci kladky. [www.j-motor.ru]
Momentalne nejsem doma, takze na to nemuzu mrknout, ale zacinam spis premejslet ze svarim drzak kterej upevnim silnejsim plechem pod ten hlinikovej drzak motoru.

Re: servo rizeni na c16nz
Autor: oplik.jenik (IP zapsáno)
Datum: 07.02.2012 06:19

stim čerpadlem mezi rozvodama jsem mu už řikal

Re: servo rizeni na c16nz
Autor: oplik.jenik (IP zapsáno)
Datum: 07.02.2012 06:33

hlavně jsme u toho jak sem psal na debatě.... astra F má pro motor s klima+servo, nebo jen klima jinej držák motoru..
hlavně řemen pak běhá přes držák



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Připojit soubor
  • Můžete připojovat soubory následujících typů: jpg, gif, bmp, pdf
  • Soubor nesmí být větší než 600KB
  • k tomuto příspěvku může být připojeno ještě 3 soubor(ů|y)
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********   ********   **    **  **    **  ******** 
 **     **  **     **   **  **    **  **   **       
 **     **  **     **    ****      ****    **       
 ********   **     **     **        **     ******   
 **     **  **     **     **        **     **       
 **     **  **     **     **        **     **       
 ********   ********      **        **     **       
Powered by Phorum.