www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
Naskočí a zhasne
Autor: Pavel Holešínský (IP zapsáno)
Datum: 08.02.2012 18:06

Zdravím a prosím o radu.Mám Astru G,rok 2001,motor Z14XE a jak začalo víc mrznout,motor při startu normálně naskočí,drží asi 1400 otáček,zhasnou všechny kontrolky a po 5 vteřinách zdechne.A tak je to pokaždé.Parkuji venku,na servis jsem se ještě neobrátil (u nás je jen Fiat a Škoda a do Brna je to cca 25 km).Pokud jste se někdo s podobným problémem setkal,poraďte prosím.Děkuji,Pavel.

Re: Naskočí a zhasne
Autor: ada (IP zapsáno)
Datum: 09.02.2012 10:35

Co kontrolka motoru? Po ohřátí se motor chová normálně?

Re: Naskočí a zhasne
Autor: Pavel Holešínský (IP zapsáno)
Datum: 09.02.2012 15:41

Dosud vždy zhasla a i teď po naskočení motoru zhasne,ale protože motor po pár vteřinách zdechne,není šance ho ohřát.

Re: Naskočí a zhasne
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 09.02.2012 15:47

A chcipne i kdyz drzis plyn?
Vetsinou je problem bud v benzinu (vodnatost), nebo v zamrzlym bordelu v sani (z odvetravani motoru).
A predpokladam, ze to auto nijak moc dlouhe vzdalenosti nejezdi, tak ze se nestihne ani ohrat.

Re: Naskočí a zhasne
Autor: Pavel Holešínský (IP zapsáno)
Datum: 09.02.2012 17:51

Je to tak,poslední dobou jsem jezdil jen krátké trasy a ani do benzínu jsem žádný přípravek nelil.Asi jsem zimu podcenil.Ta voda v benzínu už mě taky napadla,ale asi budu muset počkat na vzestup teplot.

Re: Naskočí a zhasne
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 09.02.2012 22:04

Chtelo by to nechat alespon pul dne v teple garazi, nalejt do nadrze nejakej velfobin a ject to poradne project, aby se to cely prohralo.

Re: Naskočí a zhasne
Autor: Pavel Holešínský (IP zapsáno)
Datum: 22.02.2012 12:09

Tak jsem v sobotu s automechanikem prověřil dodávku paliva,zkontrolovali jsme hadice kolem sání (jednu podezřelou vyměnili),vyměnili svíčky (byly hodně zauhlované),vyčistili klapku a bylo to stejné.Motor naskočil a po asi 5 vteřinách zdechl.Pokud ho držím na plynu,tak až nad 3000 ot.se dá udržet.Po ohřátí už drží 800 ot.,ale stačí ho nechat stát 1/2 hod.a zase padá volnoběh.Dneska jsem se vydal na diagnostiku do Renocaru v Brně,kde načetli chybu EGR ventilu-je stále otevřený.Zvláštní je,že ho mám už 3 roky zaslepený a teprve teď vykazuje vadu (po zdechutí motoru ještě pár vteřin zřetelně cvakal).Horší je ale jejich cena - 5700,-Kč.Na internetu se dá sehnat od 2000,-.Tak jsem odjel bez opravy.Ještě ho zkusím vyčistit,případně sehnat nový.Stále se ale nemůžu zbavit pocitu,že příčina může být někde jinde.Pokud máte někdo podobný problém,napište.

Re: Naskočí a zhasne
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 22.02.2012 13:24

Ta chyba tam může být i mnohem déle, než jsou ty tři roky, co je zaslepený. A pokud je zaslepený, kvůli němu to chcípat nebude a neřekl bych, že bude něco tomu EGR ventilu. Pokud zůstane viset, většinou to vyhlásí jednotka svítící kontrolkou. Je mi to ale skoro s podivem, že to jezdí a nic nehlásí, vzhledem k tomu, že jde o Z-kový motor. A když už to bylo na té diagnostice, podívali se panáčci na hodnoty čidel? Jestli třebas taková ptákovina, jako je čidlo teploty, je v pořádku. Může to být spousta drobností. O víkendu jsem tu měl koncernové managerské vozidlo s 1.8turbo a dělalo to samé. Po projetí 10km s plynovým pedálem většinou v podlaze začal fungovat normálně. Evidentně se někde vypucoval špunt z karbonu v podtlacích. Tedy by bylo zajímavé vědět, co si myslí čidla a pak se dázase pár věcí vyloučit.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
  *******   **     **  **      **  **     **   *******  
 **     **  **     **  **  **  **  ***   ***  **     ** 
 **     **  **     **  **  **  **  **** ****  **        
  ********  *********  **  **  **  ** *** **  ********  
        **  **     **  **  **  **  **     **  **     ** 
 **     **  **     **  **  **  **  **     **  **     ** 
  *******   **     **   ***  ***   **     **   *******  
Powered by Phorum.