www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
SVÍČKY - vzdálenost vnitřní a vnější elektrody
Autor: Zdendula (IP zapsáno)
Datum: 18.04.2012 09:17

Ahoj lidičky. Chystám se měnit svíčky, ale narazil jsem na několik druhů, které se liší vzdálenostmi elektrody a to od 0,8 do 1 mm. Nevíte náhodou, jaký v tom je rozdíl, popř. co je lepší? Mám Astru G, 2002, 1.6 16V 74kW. Předem moc díky za postřehy.

Re: SVÍČKY - vzdálenost vnitřní a vnější elektrody
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 18.04.2012 11:20

Různí výrobci mají mírně odlišné elektrodové vzdálenosti, je to dáno konstrukcí svíčky, nicméně pokud se budeš řídit katalogem daného výrobce pro tvé auto ,bude to OK. Např pro NGK máš katalog zde [www.ngk.de] Pokud nemáš nějaké úpravy motoru nemá cenu bádat a dej tam to co tam patří.

Re: SVÍČKY - vzdálenost vnitřní a vnější elektrody
Autor: Zdendula (IP zapsáno)
Datum: 18.04.2012 13:50

Díky moc. A když jeden výrobce prodává pro mé konkrétní auto dva typy svíček a každá má jinou vzdálenost elektrod, tak je to jedno? Nebo je obecně lepší delší/kratší vzdálenost?

Re: SVÍČKY - vzdálenost vnitřní a vnější elektrody
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 19.04.2012 05:32

Tak si vyber takového který nabízí jen jednu vzdálenost. Třeba NGK který patří mezi dobré výrobce má vesměs vždy jen jednu (v daném provedení). Nebo napiš mezi jakými dvěma konkrétníma svíčkama se rozhoduješ.Delší vzdálenost má logicky delší jiskru, ale zase může nastat situace kdy už jiskra nepřeskakuje pravidelně, takže se nedá konkrétně říct jestli je lepší delší nebo kratší.

Re: SVÍČKY - vzdálenost vnitřní a vnější elektrody
Autor: Zdendula (IP zapsáno)
Datum: 24.04.2012 00:02

Tak jsem si našel od Brisk konkrétní typ pro můj motor a už je vyměněno. Měly by být nějak lepší s delším intervalem výměny, tak snad bude na chvíli pokoj. Každopádně díky za radu s těma katalogama, to pomohlo... winking smiley



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  **     **  **        **     **  **    ** 
  **   **    **   **   **        **     **  ***   ** 
   ** **      ** **    **        **     **  ****  ** 
    ***        ***     **        **     **  ** ** ** 
   ** **      ** **    **        **     **  **  **** 
  **   **    **   **   **        **     **  **   *** 
 **     **  **     **  ********   *******   **    ** 
Powered by Phorum.