www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
membrána regulátoru tlaku paliva
Autor: Starý Známý (IP zapsáno)
Datum: 12.05.2012 09:22

Zdravím přátelé,
zjistil jsem, že mně pod těsněním na tělese vstřikování (pod tím černým krytem na 2 šrouby), prolíná benzín, je to tím, že z z otvoru na krytu reguátoru tlaku paliva se při přidání PŘÍMO VALÍ benzín, což je asi špatně, co se stane když ten otvor zaslepím? Membránu nemůžu nikde sehnat, u OPLA už ji nemají, jen na X16SZ a já mám x16SZR. Poradí někdo?

díky

Re: membrána regulátoru tlaku paliva
Autor: oplik.jenik (IP zapsáno)
Datum: 13.05.2012 16:41

orientační cena regulátoru je 3100kč...
raději to vyřeš použitým..
pokud ti pod něj stačí to těsnění pošli vinko nebo foto regulátoru a těsnění a rád ti ho objednám

Re: membrána regulátoru tlaku paliva
Autor: Starý Známý (IP zapsáno)
Datum: 13.05.2012 18:49

Ještě jednou jsem to rozdělal a po podrobné prohlídce membrány regulátoru tlaku paliva jsem zjistit, že ve "vlnce" je guma sice zpuchřelá, ae děravá není. Ten benzín tam teče "přepadovým otvorem" ve víku regulátoru vždy, při přidání plynu - díval jsem se na to při sundaném plastovém krytu a potom se rozlévá po tělese vstřikování kolem těsnění a zřejmě pak otíká do takového otvoru na boku tělesa někam zpět do odtokového kanálu palivého hrdla. Řeším to proto, protože cítím benzín, kdykoliv mám zapnutou ventilaci, benzín odkapává pod gumovou vložkou připojovacího kabelu a když zatočím doleva, tak mně to zhoupne volnoběh, někdy chcípne.
Nevíte někdo, kde by se dal sehnat přesný popis regulačního ventilu MULTEC na OPLÍKA, aych si mohl udělat představu, jak to tedy má vlastně fungovat?
Nebo doporučit nějakého fudovaného servismena v Brně, se kterým bych se mohl poradit?
Fotku bych poslal, ale nevím, jak to sem dostat?

vin kód je : W0L000051T2659980 motor X16SZR 06.09.1996, kolik by taková membrána stál?

díky za radu

Re: membrána regulátoru tlaku paliva
Autor: oplik.jenik (IP zapsáno)
Datum: 15.05.2012 06:14

regulátor je celek.. nejde membrána. bud celej nebo těsnění pod něj.
regulátor drží tlak paliva.. prostě reguluje furt neotvírá a zavírá.. je tak akorát aby na liště bylo 2,5-3 bar když čerpadlo tlačí i 4



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  **     **  **         **     **  **     ** 
 **     **  **     **  **    **   ***   ***   **   **  
 **     **  **     **  **    **   **** ****    ** **   
 *********  **     **  **    **   ** *** **     ***    
 **     **  **     **  *********  **     **    ** **   
 **     **  **     **        **   **     **   **   **  
 **     **   *******         **   **     **  **     ** 
Powered by Phorum.