www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
Akutni problem s vodou C20XE
Autor: Siky (IP zapsáno)
Datum: 12.07.2012 08:08

Ahoj,
páni kluci rád bych požádal o radu, jsem už úplně bezradnej. Není to tak dlouho co mi začala tlakovat voda a po sleze se mi do vody začal tlačit olej. Diagnoza byla jasná, těsnění pod hlavou. Makovici jsem sundal, nechal zabrousit (musel o 0,35mm protože byla prý zkroucena jako prase), udělaly se tlaky, zabrousily ventily, dříky atd... Hlavu jsem vrátil, včetně všech nových těsnění a zkratka taková malá g.o. ... Ale problém přetrval, krom oleje do vody. Když nastartuju studenej motor, vše se chová jak má, běží jako hodinky a nikde nic. jakmile ale dosáhne teploty cca 85 stupňů, začne stoupat hladina v nádobce. Při devadesáti už skrz víčko teče voda, začne se zahřívat hadice z hlavy do chladiče ale chladič je pořád studenej. PO chvilce se z víčka valí voda víc a víc, občas v ní "zabrumlá" (jako když si krkne) a tak to pokračuje. Když motor vypnu, veškerá voda z předtím plné nádobky zmizí spodní hadicí...
Nemáte někdo rosím nápad či zkušenost?
PS: Vodní pumpa SKF stará asi 2 měsíce a najeto asi 300Km - ok. Termostat novej otevírající při 90-ti stupních, nikde kromě zmiňovaného víčka nic neteče, chladč průchozí ze všech stran, topení taktéž (ale to jsme ještě nekontroloval pro protékání, ale tak....), motor běží nádherně, to píší kvlůli prasklé vložce...
No šílená "radost"...

Budu rád za každou radu... Děkuju S.

Re: Akutni problem s vodou C20XE
Autor: Bre@thlless (IP zapsáno)
Datum: 12.07.2012 10:15

špatně odvzdušněno.

Re: Akutni problem s vodou C20XE
Autor: Siky (IP zapsáno)
Datum: 12.07.2012 10:20

Mhm, a jak se prosím tě odvzdušňuje tenhle motor?

Re: Akutni problem s vodou C20XE
Autor: Bre@thlless (IP zapsáno)
Datum: 13.07.2012 09:18

Píšeš že z hlavy jde teplá ale z chladiče jde studená , takže máš zavzdušněnej chladič. Odvzdušňuje se vyšroubováním čidla teploty na tělese termostatu.
Jde to občas blbě , mě se to stalo na dovolený s C20NE ...Chce si stim pohrát , třeba několikrát napustit a vypustit vodu. Zahřívat a dolívat až se otevře termostat.

Re: Akutni problem s vodou C20XE
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 13.07.2012 09:40

Nikdy jsem zadny auto neodvzdusnoval, vsechny se po zahrati bez problemu srovnaly.
Spis bych videl problem v termostatu. Zkusil bych ho uplne vyndat, jestli se zacne chladic ohrivat.

Re: Akutni problem s vodou C20XE
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 13.07.2012 09:58

Standa:
Vzpomeň si na topení u Š120, neodvzdušnils, nechladils smiling smiley...

Re: Akutni problem s vodou C20XE
Autor: SIky (IP zapsáno)
Datum: 14.07.2012 20:53

No tak se mi podařilo po několika pokusech odvzdušnit okruh při stálých otáčkách 3000/min, všechno se tvářilo dobře, ale byl večer a nemohl jsme jej projet. Druhý den jsem nasedl, nechal zahřát asi na 80stupňů a jel projet. Teplota okamžitě klesla do modrého a trubky se mi nafoukly jak pouťové balónky. ... Na hovínko... Bohužel nežiji v ČR a tohle jsem dělal přes dovolenou tady-chtěl jsem si auto nechat připravené až se jednou vrátím, ale nemam na to ani čas a ani příležitosti. Takže kdyby jste někdo chtěl Astra F 5-dvéřo, 1,6-tku přestavěnou na C20XE (kompletně - nápravy, čerpadlo atd atd) tak se ozvěte. Nechám to velice levně... Fotky případně pošlu...
Díky za rady a kdyby něco tak 777128037....

Zatím Opláci :-)

Re: Akutni problem s vodou C20XE
Autor: Vladimír1991 (IP zapsáno)
Datum: 03.12.2013 22:01

Zdravím prišli ste na chybu? menil som termostat vodnú pumpu ovzdušnoval som hlava je rovnaná ale vždy ako tam dám termostat som v hajzli. prehrieva sa. Môže to byť pripchatým chladičom? Už som zúfaly a nemám ani chuť kupovať zas niečo a bude to to isté. Pomooooc

Re: Akutni problem s vodou C20XE
Autor: Vladimír1991 (IP zapsáno)
Datum: 03.12.2013 22:33

Som zabudol poznamenať že sa jedná o opel astra f kabriolet 1,6 8v 55kw

Re: Akutni problem s vodou C20XE
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 03.12.2013 22:57

Vladimír:

Uplně základní a trapný dotaz - nedáváš tam ten termostat obráceně?

Re: Akutni problem s vodou C20XE
Autor: Vladimír1991 (IP zapsáno)
Datum: 04.12.2013 14:14

Nie nie grinning smiley toto nie... všetko som robil presne podľa popisu čo máte na stránke...

Re: Akutni problem s vodou C20XE
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 05.12.2013 21:48

A zkoušel jsi termostat, jestli otevírá, tak jak má? Popř. - neproměřuje ti budík/čidlo?

Re: Akutni problem s vodou C20XE
Autor: Bre@thlless (IP zapsáno)
Datum: 06.12.2013 12:25

Zkus to ještě odvzdušnit čidlem co je zezadu motoru. Podle mě máš furt zavzdušněný a putuje ti tam bublina. Z chladiče do topení a zpět.

Re: Akutni problem s vodou C20XE
Autor: Vladimír1991 (IP zapsáno)
Datum: 15.12.2013 09:47

aké čidlo zo zadu? Viem len o jednom a to mám na saní...

Re: Akutni problem s vodou C20XE
Autor: kuba klima (IP zapsáno)
Datum: 25.12.2013 22:41

Zdarvím pánové,potřeboval bych radu,protože jsem z toho už zelelnej.Mám OPel Astra F 1,6i. začala tlakovat do nádobky,a ztracet voda.Ale voda v oleji není a ani olej ve vodě.Někdy voda zmizí,někdy ne.auto se nepřehřívá,ohřeje se jemně nad 9+0 otevře thermostat a vše v poho.jinak auto bez jinych problem,prosim poradte sad smiley

Re: Akutni problem s vodou C20XE
Autor: Luboš X17DTL (IP zapsáno)
Datum: 27.12.2013 19:11

Sundat hlavu???

________________________________________
Raději pomalu autem, než rychle sanitkou
Opel Astra F Caravan X17DTL=>
Opel Astra G Caravan Y17DT=>
???
Luboš X17DTL



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  ********         **   ******   **    ** 
  **   **   **     **        **  **    **   **  **  
   ** **    **     **        **  **          ****   
    ***     ********         **  **           **    
   ** **    **         **    **  **           **    
  **   **   **         **    **  **    **     **    
 **     **  **          ******    ******      **    
Powered by Phorum.