www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
volnoběžné otáčky
Autor: Tweety (IP zapsáno)
Datum: 17.07.2012 16:51

Ahoj pánové winking smiley

Mám dost velký problém s volnoběhem,nastartuju studený motor a volnoběh se drží tak jak má kolem 1000 ot./min. Jakmile se trochu zahřeje tak volnoběh vyletí na 3000 a jde až k omezovači,samozřejmě že když mám zařazenou rychlost tak to jede furt pod plynem,jako kdyby byla seknutá škticí klapka ale tím to asi nebude.
Vyměnil jsem krokový motorek,vyčistil škrticí klapku,zkontroloval podtlaky a všechno OK. Chlapík v Oplu mi řekl že to bude jeden ze snímačů otáček,prý by tam měli být dva ale to musím na PC aby zjistili jaký odešel.A ještě se od motoru ozívá silné pískání ale když přidám plyn tak to pískat přestane.
Vaše názory,rady,připomínky vřele uvítám.

Mějte se pěkně a všem díky za rady.

Tweety.

Astra F 1.6 16V Sport X16XEL r.v.1995 5dv.



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Tweety (17.07.2012 16:55)

Re: volnoběžné otáčky
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 17.07.2012 20:49

Snimacem otacek to nejspis nebude. POkud by byl mrtvej snimac na klice, tak to nepobezi vubec a pokud by byl mrtvet na vacce, tak se horko tezko dostanes pres nejakych 2500ot.
Pokud tam neco piska, muze to bych prave nejaky podtlak, nebo netesnost, nejspis az za klapkou, coz vysvetluje i to, ze to pri pridani prestane.
Tot muj lajcky nazor.

Re: volnoběžné otáčky
Autor: Tweety (IP zapsáno)
Datum: 18.07.2012 04:30

Ale proč to začne dělat až když se to ohřeje? Podtlaky jsem kontroloval a nikde jsem žádnou díru (netěsnost) nenašel.

Astra F 1.6 16V Sport X16XEL r.v.1995 5dv.

Re: volnoběžné otáčky
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 18.07.2012 11:43

Bych věřil Standovi. Si to klidně může sát kdekoli za klapkou.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: volnoběžné otáčky
Autor: oplik.jenik (IP zapsáno)
Datum: 19.07.2012 09:13

prasklá hadice mezi sáním a klapkou cca 4-5cm dlouhá.. běžně praská :-)
jedině orig díl cca 1200kč

Re: volnoběžné otáčky
Autor: Tweety (IP zapsáno)
Datum: 22.07.2012 14:07

Jeníku,jestli myslíš tu silnou spojovací hadici v průměru 8cm smiling smiley tak to bylo přesně ono,dvě díry jak do pekla spinning smiley sticking its tongue out Přišel jsem na to až na podruhý, poprvý jsem si toho nevšimnul spinning smiley sticking its tongue out No a rovnou vyčistím vnitřek svodů sání co jsou na motoru protože jsou zadělaný černým humusem,jsem zvědav jak to půjde dolu.

Jeníku dííííííky za radu thumbs down winking smiley

Tweety

Re: volnoběžné otáčky
Autor: Aleš Ryška (IP zapsáno)
Datum: 22.07.2012 20:50

Zdravím a prosím o radu. Mám Opel Astra G 1,7 TD r.v. 1998, motor X17DTL. Byl jsem nucen vyměnit vstřikovaqcí čerpadlo. Po výměně se vyskytl problém a sice: auto normálně nastartuje, otáčky jsou kolem 1OOO a jsou v pohodě. Po zahřátí, kdy otáčky při volnoběhu klesnou cca na 7OO se začne třepat motor a klepe to jakoby na tři válce. Jinak jede auto normálně.

Děkuji za radu Aleš Ryška.

Re: volnoběžné otáčky
Autor: Bre@thlless (IP zapsáno)
Datum: 31.07.2012 07:49

Pokud jede zkutečně na 3 válce , asi pak vadný/načatý vstřikovač.
Chtělo to dát před montáží čerpadla na seřízení, včetně vstřikovačů.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **         ********   **     **  ********  **     ** 
 **    **   **     **  **     **     **     **     ** 
 **    **   **     **  **     **     **     **     ** 
 **    **   ********   *********     **     ********* 
 *********  **         **     **     **     **     ** 
       **   **         **     **     **     **     ** 
       **   **         **     **     **     **     ** 
Powered by Phorum.