www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
Jdi na stránku: Předchozí123Následující
Aktuální stránka: 2 z 3
Re: Netáhne turbo
Autor: Jenda (IP zapsáno)
Datum: 04.08.2012 20:14

Tak už sem sundal sání,musel sem si udělat klíč.Rozříznul sem klíč 8 a nechal sem jen to očko,přesně pasuje na šroub.Očko sem navařil do malého voříšku na malou ráčnu.Vstřiky sem pootočil,tak uvidíme pozítří se pravda ukáže.Pevně věřím,že mi držíte palce,abych tady nepsal romány sám sobě.

Re: Netáhne turbo
Autor: Luboš X17DTL (IP zapsáno)
Datum: 05.08.2012 05:50

Trpělivě čekáme na výsledek

________________________________________
Raději pomalu autem, než rychle sanitkou
Opel Astra F Caravan X17DTL=>
Opel Astra G Caravan Y17DT=>
???
Luboš X17DTL

Re: Netáhne turbo
Autor: Bre@thlless (IP zapsáno)
Datum: 05.08.2012 08:15

Sice nechápi proč sundaváš sání ?.... Kdybys místotoho změřit tlak turba , možná by sme měli se od čeho odpíchnout.

Re: Netáhne turbo
Autor: Jenda (IP zapsáno)
Datum: 05.08.2012 20:09

Tak sem v prde.. , vstřiky sem povolil,otočil na značky a utáhnul.Po startu poslední u termostatu začal klepat.Když ho povolim na trubce,tak přestane.Zkusil sem tam dát i jinej vstřik z náhradní hlavy,ale klepe vesele dál a motor jde jako by na 3 válce,ve vysokých otáčkách na plný plyn se klepání ztratí.Ted nevím co s tím,prosím poradte.

Re: Netáhne turbo
Autor: Jenda (IP zapsáno)
Datum: 07.08.2012 20:51

Kucí at hledám jak hledám,nemůžu nikde najíd hodnoty vůle ventilů.Nenašel sem to ani v knize.Na isuzu ani čárka o ventilech.Potřeboval bych vědět kolik maj mít.Na jeden sací sem nestrčil ani měrku,ale podložka se volně točí.Na dalších je zase 25,na některejch 10.Potřeboval bych vědět kolik maj mít.Vstřiky sem nechal změřit tak uvidíme.

Re: Netáhne turbo
Autor: Bre@thlless (IP zapsáno)
Datum: 08.08.2012 04:23

Napsaný to tam je ... někde sem to taky viděl. Odpoledně se podívam.

Re: Netáhne turbo
Autor: Jenda (IP zapsáno)
Datum: 08.08.2012 09:46

Všade píšou (kromně motoru 82PS a ten zrovna mám.) Fakt to nemůžu najíd a ty vůle jsou šílený co jsem naměřil.

Re: Netáhne turbo
Autor: Bre@thlless (IP zapsáno)
Datum: 08.08.2012 10:49

V knížce "jak na to" Pro Vectru B to je ...

Re: Netáhne turbo
Autor: Bre@thlless (IP zapsáno)
Datum: 08.08.2012 18:22

Sací 0,15mm
výfukový 0,25mm

Re: Netáhne turbo
Autor: Jenda (IP zapsáno)
Datum: 08.08.2012 19:59

díky,pozval sem si servismena známého a podložky jsou venku.Myslím si,že až udělám ventily,tak bude po klepání a vrátí se výkon.Jinak vstřiky sem měl 2 z 8 v háji.Tak aspon mám z čeho brát.Dám vědět až to bude pohromadě.

Re: Netáhne turbo
Autor: Bre@thlless (IP zapsáno)
Datum: 09.08.2012 10:39

Kolik vstřiků si měl v motoru ? já mam teda jenom 4 grinning smiley

Re: Netáhne turbo
Autor: Jenda (IP zapsáno)
Datum: 09.08.2012 11:01

Já mám taky 4,ale ještě sem mu dal z náhradní hlavy co mi leží v regále.Abych měl z čeho brát.winking smiley

Re: Netáhne turbo
Autor: Jenda (IP zapsáno)
Datum: 11.08.2012 06:43

Tak vůle ventilů jsou udělané,vstřiky přezkoušené,otočené na značky.Vše nasazené,pak sem si sedl za volant,pomodlil se a otočil klíčkem.Auto naskočilo a motor si přede jako kotě.Bez mlácení kov na kov.Můžu vám říct,že mě předtím to mlácení v motoru dost vyděsilo,už sem myslel,že je motor v tahu.

Ale výkon furt nikde.Problém odstraněn nejni.Má to auto nějaké síto v nádrži?Dneska se kouknu na tu mechanickou přívěru turba,nebo jak bych to nazval...přefuk.

Ještě další otázka. V sání má známej takovej váleček a vedou od toho dráty.I na tom náhradním sání co mám doma to je,jen já na autě nic takového nemám.Že by nějakej novější motor?

Re: Netáhne turbo
Autor: Bre@thlless (IP zapsáno)
Datum: 11.08.2012 07:32

Řikám ti to už po třetí ... změř tlak turba !
Ten váleček v sání je jen nějakej ohřev vzduchu v mrazu.

Re: Netáhne turbo
Autor: Jenda (IP zapsáno)
Datum: 11.08.2012 09:46

změřil,ale odpojil sem jen hadičku od čerpadla bez téčka a naměřil sem 0,5
Projistotu sem změřil i druhé auto a má to samé.
Abych se ujistil že si nic nenamlouvám o výkonu,tak sem se projel obouma.Prostě jeho táhne parádně a já mám oproti němu mrtvolu.Až přestane pršet,mrknu se jestli jsou rozvody na značkách.Nic jiného už mě nenapadá.Sakra co to může bejt????????????

Re: Netáhne turbo
Autor: Bre@thlless (IP zapsáno)
Datum: 12.08.2012 12:00

to téčko tam bejt musí ... Jinak čerpadlo omezuje dodávku paliva a bez paliva neni tlak na turbu.
naměřeno na volnoběh ? To je kničemu, musíš za jízdy, v zátěži!
Správný tlak je 0,9 bar. Ten tlak bys měl mít někde kolem 3,5tis/ot

Re: Netáhne turbo
Autor: Jenda (IP zapsáno)
Datum: 15.08.2012 09:37

Zkusil jsem jízdu bez výfuku.Odpojil sem ho hned na přírubě za turbem,tak že katík byl mimo.Výfuk jsem uvázal na drát a zkusil projed.Turbo trochu hvízdalo,ale nezdálo se mi,že by výkon vzrostl.Nakonec mi upadl poslední díl výfuku,někde asi drncla trubka o asfalt.Po připojení výfuku zpět k turbu sem to projel a zdá se mi,že výkon je lepší,skoro srovnatelný s druhým autem.

Bez výfuku to nemá daný odpor a výfuk leč se nezdál bude asi opravdu zanesenej sazema,nebo neprůchodnej katík.

Nebo se turbo bez výfuku trochu protočilo víc a s nandaným výfukem to jede.

Turbo bude podle mě v pořádku.Ale ten výfuk....uvažuju,že bych proboural katalizátor.

Re: Netáhne turbo
Autor: Jenda (IP zapsáno)
Datum: 08.10.2012 10:34

Tak katík jsem vymlátil a též bezezměny,auto je líný jak mrcha,připojil jsem budík na tlak turba výsledek je tady
[www.youtube.com]

Nakonec jsem dal dvoulitrovku a najel 20 Km sežralo to 1,3L to je 6,5/100
Tím jsem vyloučil ucpané sejto v nádrži-pokud tam vůbec nějaké je.

Abych to shrnul,Turbo je OK,výfuk průchozí,tlaky v pořádku,ventily v pořádku,vstřiky v pořádku. Zbejvají rozvody a čerpadlo


PS: mám novou STK,ale na emisích to neprošlo. Před tím než jsem vymlátil katík.

Re: Netáhne turbo
Autor: Jenda (IP zapsáno)
Datum: 09.10.2012 19:12

Rozvody seděj na značky,tak že bud čerpadlo (předvstřik) , nebo ještě mě napadlo,že by byla ojetá vačka.

Re: Netáhne turbo
Autor: Jenda (IP zapsáno)
Datum: 07.11.2012 19:20

Příspěvek na youtube,název : Opel Astra F 1.7 TDs isuzu- tlak turba

Jdi na stránku: Předchozí123Následující
Aktuální stránka: 2 z 3


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **    **   *******    ******    ********    *******  
 ***   **  **     **  **    **   **     **  **     ** 
 ****  **         **  **         **     **  **     ** 
 ** ** **   *******   **   ****  **     **   ******** 
 **  ****         **  **    **   **     **         ** 
 **   ***  **     **  **    **   **     **  **     ** 
 **    **   *******    ******    ********    *******  
Powered by Phorum.