www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
motor nestartuje, vyblikat závady nelze, jiskru dává, palivo taky
Autor: Radunov (IP zapsáno)
Datum: 15.08.2012 19:34

čau mani,
mám problém s motorem 20seh v opelu kadett gsi 2.0 8V 95kW. Auto je po rekonstrukci kastlem, náprav atd a po nandání motoru, zapojení el. instalace motor ne a ne chytit, ani náznak...od posledka jsem ale vyměnil relé palivového čerpadla a zapalovací cívku, takže palivo to vstřikuje při běžném zapojení a jiskru už dává taky...chtěl jsem tedy dostat z paměti závadu a bohužel po nandání svorky na diagnostický konektor se kontrolka nerozblikala sad smiley, takže jsem z toho jelen a začíná mě to dost "srát"...motor před vyndáním z auta normálně šlapal...měli jsme sundané rozvody ale ty jsme uplně stejně dali zpět po laku bloku, pak parohy sání (nové O-kroužky vstřiků) a výfuku, nová vodní pumpa, svíčky mají naběhano 5 minut...rozdělovač jsem měl rozdělaný, na něm jsem nic viditelného nezjistil, rozvody kontrolovány...motor pár let neběhal ale před rozebráním auta normálně běžel, nechápu to...kabely zapalovací mám taky dobře 1-3-4-2 od leva...startér točí...kamarádavi automechanikovi se nezdají tlaky, podle toho jak s tím šlo otáčet klikou na řemenici, takže budu měřit tlaky a pak uvidíme :-(...kdyby vás něco napadlo určitě mi prosím dejte vědět...fakt začínám být jinak bezradný sad smiley..kdyby šli alespoň vyvolat ty závady aby se člověk nepídil po čemsi sad smiley...váhu vzduchu jsem zkoušel druhou (bez uspěchu)...REG ventil jsem zkoušel druhý (bez uspěchu)...řídící jednotku jsem měl připojenou i druhou (bez uspěchu)

Re: motor nestartuje, vyblikat závady nelze, jiskru dává, palivo taky
Autor: Bre@thlless (IP zapsáno)
Datum: 15.08.2012 19:39

seš si jistej že stříká palivo do válců ? připoj vstřiky na baterku, estli cvakají , možná jsou přilepený ... teď sem měl to samý , renovace 4 roky a pak nechtěl chytit syčák...

Re: motor nestartuje, vyblikat závady nelze, jiskru dává, palivo taky
Autor: Radunov (IP zapsáno)
Datum: 15.08.2012 19:49

cvakají...to slyším..a jistej si jsem protože jsou mokrý všechny svíčky a když jsem je měl venku a protáčel se motor, tak benzín odrazama stříkal otvorem po svíčce na mě před autem....benzín je z toho cítit jako prase....v tom bych problém nehledal...maximálně zkusit čerpadlo jaké dává za minutu množství, to jsem ještě nezkoušel, ale myslím si že v tlaku problém nebude....
děkuji ti za ochotu ;-)

Bre@thlless napsal(a):
-------------------------------------------------------
> seš si jistej že stříká palivo do válců ? připoj
> vstřiky na baterku, estli cvakají , možná jsou
> přilepený ... teď sem měl to samý , renovace 4
> roky a pak nechtěl chytit syčák...

Re: motor nestartuje, vyblikat závady nelze, jiskru dává, palivo taky
Autor: Radunov (IP zapsáno)
Datum: 16.08.2012 08:03

udajně snímač otáček klikového hřídele to taky být nemůže, protože pak by nešla jiskra...

koukal jsem na tohle vlákno ale tam se žádného konce taky nedobrali sad smiley( a to je pro mě nepřípustné...do auta jsem ted nasypal spoustu úsilé, času a peněz a tohle by mě už doslova zabilo, nemám rád marnou práci

[www.opelastra.cz]

Dneska zkusím změřit ty tlaky a uvidíme...

Re: motor nestartuje, vyblikat závady nelze, jiskru dává, palivo taky
Autor: Bre@thlless (IP zapsáno)
Datum: 16.08.2012 09:15

píšeš že to jiskru dává , máš dobře předstih ? Kabely na rozdělovači ?
Jak se mu nezdály tlaky při otáčení ? Zoušel si tim taky točit ?
Na chybu čidla kliky by měla reagovat kontrolka motoru.
Takhle se to těžko odhaduje. Tvůj mechanik si neví rady ? To není asi moc dobrej mechanik ... smiling smiley

Re: motor nestartuje, vyblikat závady nelze, jiskru dává, palivo taky
Autor: Radunov (IP zapsáno)
Datum: 16.08.2012 09:55

špatně čteš ;-) -> kabely tam máš v textu jak jsou zapojený (1-3-4-2)...rozdělovač je pevný, nelze na něm nic ladit (jako třeba u favorira), řídí to jednotka, zkoušel jsem si dát píst k horní uvrati a palec byl proti správnému kontaktu kabelu svíčky...ano taky jsem s tím otáčel a mě to přišlo v pořádku (odhadem), můj favorit má taky 10:1 kompresní poměr...kamarád mechanik mi radil pro začátek silnější baterii, změřit tlaky a zkontrolovat rozvody, po elektrické stránce podle něho v tom vada nebude, nepsal jsem že si neví rady...jedinej kdo si už moc neví rady jsem já...protože jsem vyzkoušel fakt všechno možný


Bre@thlless napsal(a):
-------------------------------------------------------
> píšeš že to jiskru dává , máš dobře předstih ?
> Kabely na rozdělovači ?
> Jak se mu nezdály tlaky při otáčení ? Zoušel si
> tim taky točit ?
> Na chybu čidla kliky by měla reagovat kontrolka
> motoru.
> Takhle se to těžko odhaduje. Tvůj mechanik si neví
> rady ? To není asi moc dobrej mechanik ... smiling smiley

Re: motor nestartuje, vyblikat závady nelze, jiskru dává, palivo taky
Autor: Bre@thlless (IP zapsáno)
Datum: 16.08.2012 10:30

Dobrá , tak snad poradí někdo lépe.

Re: motor nestartuje, vyblikat závady nelze, jiskru dává, palivo taky
Autor: Radunov (IP zapsáno)
Datum: 16.08.2012 10:54

ještě dnes koupím silnější baterku, tahal jsem to na polskou z favorita a koukám že varta do toho dává s minimálně 540A startovacím proudem, což ta moje 45Ah určitě nedává...tak vemu 74Ah, 680A SP z autokelly, udajně co táta říkal to jsou Varty, jen černý smiling smiley. vejde se tam akorát ;-)...

Re: motor nestartuje, vyblikat závady nelze, jiskru dává, palivo taky
Autor: oplik.jenik (IP zapsáno)
Datum: 16.08.2012 14:55

svítí kontrolka diagu před startem?
během točení zhasne?
u čerpadla neni podstatné zda natlačí 5-10litrů jako spíš jakej udrží tlak

vem hadicovou sponu a utahni jí na vracecí hadici paliva... (uškrtit)
pak poznáš zda dá tlak... každopádně jde tlak paliva změřit..
kolikrát stačilo málo benzínu v nádrži a nenatlačí a točí ten poslední litřík kolem dokola :-)

Re: motor nestartuje, vyblikat závady nelze, jiskru dává, palivo taky
Autor: Radunov (IP zapsáno)
Datum: 04.06.2015 08:30

byli to chybně nastavené rozvody, po kontrole kompresních tlaků to bylo jasné, sice mi seděli rysky proti sobě ale neměl jsem přitom 1 válec v horní úvrati drinking smiley



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  **     **   *******   **     **  ********  
  **   **   **     **  **     **  **     **  **     ** 
   ** **    **     **  **         **     **  **     ** 
    ***     **     **  ********   **     **  ********  
   ** **    **     **  **     **  **     **  **     ** 
  **   **   **     **  **     **  **     **  **     ** 
 **     **   *******    *******    *******   ********  
Powered by Phorum.