www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
volnoběh
Autor: Radunov (IP zapsáno)
Datum: 20.01.2013 09:46

ahoj chlapi, snad mi někdo dokážete poradit, mám opel kadett gsi s motorem 20SEH, když je studený tak má vysoký volnoběh (cca od 1500-1800ot/min), proč vysoký, protože to porovnávám s kámošovou calibrou C20NE a ta začíná na 1000ot/min, jak se ohřívá tak se otáčky snižují až na moje nastavené volnoběžné á 750 ot/min...v čem je problém, dají se nějakým způsobem snížit ty vysoké počáteční otáčky? Taky mi ten motor s autem pocukává když brzdím plynem a otáčky se dostanou pod 2500 ot/min, ale když ubírám plynule tak ne, tak si říkám jestli to "nerozvyklá" vůle na převodech v převodovce...předem děkuji

Re: volnoběh
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 20.01.2013 11:21

A třeba spínač volnoběhu na škrtící klapce je v pořádku a při zavřené klapce je sepnutý?

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: volnoběh
Autor: Radunov (IP zapsáno)
Datum: 20.01.2013 11:50

Vendys napsal(a):
-------------------------------------------------------
> A třeba spínač volnoběhu na škrtící klapce je v
> pořádku a při zavřené klapce je sepnutý?


Ano to jsem ladil nedávno, tak 3 týdny dozadu...synchronizace dorazu klapky, krajní volnoběžné polohy snímače a volnoběžného ventilu (ten nereagoval na otáčení šroubku, ale když ho odpojím tak motor zvýší otáčky)...teplotní čidlo je nové na termostatu...a je odpojené vyhřívání klapky, může to mít na to vliv (to mám už ale od září)? čidlo tepploty vzduchu je přeci ve váze vzduchu, tak by nemělo...ale když ten motor třeba ten den studený nastartuji znova tak ty otáčky na "sytič" jsou daleko nižší, jak to je možné???....taky mi nejde checkkontrol, zkoušel jsem jinej taky nic (takže chyba bude v přívodu), nechodí mi taky polovina kontrolek dole na digitálu (taky počítadlo km, přemzlé krystali v počítadle km), tak ted sháním jiný a doufám že se tím problém vyřeší (stejně ho ale potřebuju abych věděl co jsem najel - výměna oleje atd winking smiley)

Re: volnoběh
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 20.01.2013 13:10

Nemáš tam náhodou svíčky s více elektrodovým provedení, případně svíčky Brisk předepsané pro tento motor? Obojí mi na NEčku nedělalo dobrotu (cukání).

Máš tu klapku nastavenou dobře? V základní poloze musí být úplně zavřena a hned při (i při nepatrném) přidání plynu musí cvaknout snímač polohy klapky.

Teplotní čídlo na těle termostatu (vede k němu jeden modrý drátek) není pro ŘJ, ale pro teploměr na přístrojovce. Teplotní čidlo pro ŘJ je zezadu a má modrý konektor.

V první řadě bych si s kamarádem prohodil volnoběžné ventily... jak to bude fungovat potom.

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil m.artty (20.01.2013 13:11)

Re: volnoběh
Autor: Radunov (IP zapsáno)
Datum: 20.01.2013 15:31

Volnoběžné ventily (i motory) mám dva, zkoušel jsem oba i jeden kamarádův a nic se nezměnilo...ty svíčky si nejsem jistý co tam kluci tenkrát koupili, to je dobrej typ winking smiley...to že je taky teplotní čidlo ze zadu mě nenapadlo, jednu dobu mě tam furt blikala závada s teplotním čidlem, já chybu hledal ale na straně termostatu (ale jednou to byl právě přerušený kablík), tak kdoví jestli to není tím zadním :-O...jinak to čidlo nastavené mám aby to cvaklo při nepatrném pohybu, jen si nejsem jistý jestli mám klapku plně uzavřenou ale nejspíš ne a právě proto mi nereagoval ten volnoběžný ventil že...děkuju za info winking smiley...zkusím Martyho rady a pak napíšu jak jsem pochodil

Re: volnoběh
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 20.01.2013 19:24

Docela rádo se stává, že ten spínač na klapce je našponovaný příliš a drží klapku pootevřenou. A právě tak, když naopak nespíná, drží motor, tedy alespoň ten můj, taky vyšší otáčky.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: volnoběh
Autor: Radunov (IP zapsáno)
Datum: 24.01.2013 10:01

tak svíčky mám jednopólové BOSCH PLATINUM, tak myslím že ve svících by problém být neměl...více jsem zatím neměl čas prubnout

Re: volnoběh
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 24.01.2013 14:13

U těch svíče jde o přesný typ - jestli jsou pro danný motor určené a jestli mají správný odtrh.

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)

Re: volnoběh
Autor: Radunov (IP zapsáno)
Datum: 31.01.2013 07:53

tak ještě přidám něco na lámání hlav...když je motor studený tak v oblasti otáček "do půl plynu" cuká (zřejmě vynechává), po ohřátí bez problémů...může to mít nějakou souvislost s výše uvedenými potížemi?

Re: volnoběh
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 31.01.2013 18:57

A co jsi zatím prověřil?

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: volnoběh
Autor: Radunov (IP zapsáno)
Datum: 31.01.2013 19:34

zatím nebyl čas ani chuť v tom psím počasí...zítra po práci budeme měnit čelní sklo a v sobotu se na to ladění vrhnu

Vendys napsal(a):
-------------------------------------------------------
> A co jsi zatím prověřil?

Re: volnoběh
Autor: Radunov (IP zapsáno)
Datum: 06.02.2013 08:30

zdravím, tak jsme vyměnili čelní sklo, druhý den při vyzvednutí jsme ještě změřili na tepplým motoru tlaky -> 11,2 baru, 11,2 baru, 11,5 baru, 11,3 baru, tzn vyrovnané, což je dobré smiling smiley)...svíčky jsou bílé, takže myslím že že to vynechávání motoru s nimi má spojitost, prostě to špatně spaluje - vyměním za jiné...volnoběh odladěn podle pokynů, ale když mrzne tak je volnoběh ze začátku stejně vyšší než bych očekával...a ještě jeden poznatek, po sundání koncového laděného dílu výfuku měl motor lepší odezvu od plynu winking smiley

Re: volnoběh
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 19.02.2013 20:11

Jen pro jistotu koukni do relé palivového čerpadla.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
  ******   ********   ******   **     **  **     ** 
 **    **  **        **    **   **   **   ***   *** 
 **        **        **          ** **    **** **** 
 **        ******    **           ***     ** *** ** 
 **        **        **          ** **    **     ** 
 **    **  **        **    **   **   **   **     ** 
  ******   ********   ******   **     **  **     ** 
Powered by Phorum.