www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
Astra F, 16SZR, Závada 0200, Ventil, ŘJ
Autor: Honza Z. (IP zapsáno)
Datum: 12.02.2013 21:31

Zdravím všechny,
mám následující problém: moje astra pod plynem najednou přestala jet - motor chcípl, od té doby nejde nastartovat. Vyblikaná závada je 0200, tedy "porucha v obvodu vstřikovače". Zkoušel jsem vstřikovací ventil, který fungoval(cvakal) a propouštěl benzín. Bohužel jsem ho zkoušením zničil, jelikož mě nenapadlo, že nesnese napětí 12V.

Chtěl bych se tedy zeptat, co by mohlo způsobovat? Řídící jednotka motoru?

Také jsem se chtěl zeptat, jestli se dá použít vstřikovací ventil a řídící jednotka motoru 16SZ, případně třeba z Vectry A s motorem 16SZR?

A poslední dotaz - nevěděl by někdo jaké je bezpečné napětí pro ten ventil, až nějaký koupím, abych ho mohl vyzkoušet, ale už ho neodpálil?

Moc díky za každý nápad nebo radu.

Astra F, 1997, 16SZR

Re: Astra F, 16SZR, Závada 0200, Ventil, ŘJ
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 12.02.2013 21:35

Myslim, ze ventily byly stejne na C16NZ, C16LZ, X16SZ, X16SZR a tusim ze i C14NZ.

Ventil je 12V napajen, tak ze si ho urcite znict nemohl.

Re: Astra F, 16SZR, Závada 0200, Ventil, ŘJ
Autor: Honza Z. (IP zapsáno)
Datum: 12.02.2013 22:59

No, zkoušel jsem s ním cvakat přímo přes + baterky proti zemi. Asi 5x cvaknul a tekl krz něj benzín, ale pak se z něj zakouřilo a už necvaká, ani palivo neteče :-(

A je tedy možné, že závada 0200 značí problém na ŘJ? Nebo je v tom obvodu ještě něco dalšího, co by se mohlo podělat?

ŘJ byly také stejné pro tyto motory nebo musím hledat přímo pro 16SZR?

Děkuji

Re: Astra F, 16SZR, Závada 0200, Ventil, ŘJ
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 13.02.2013 02:12

Taky je možné, že v tom ventilu byla závada na vinutí a při průchodu proudu přímo z aku to zkrácené vynutí nevydrželo. Jednotka samozřejmě stejná není, tedy minimálně softwareově. Hlavně jde ale o imobilizér.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Astra F, 16SZR, Závada 0200, Ventil, ŘJ
Autor: Honza Z. (IP zapsáno)
Datum: 13.02.2013 10:50

Tak tedy zkusím nejdřív vyměnit jen ten ventil, třeba to pomůže.

Pokud ne:
když tedy seženu jednotku z 16SZR, půjdou tam přendat čipy imobilizéru z mé staré jednotky nebo se musí přeprogramovat? Moc problematice imobilizérů nerozumím.

Re: Astra F, 16SZR, Závada 0200, Ventil, ŘJ
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 13.02.2013 12:10

Nejjednodušší řešení je sehnat jednotku motoru, jednotku imobilizéru i s čipy.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Astra F, 16SZR, Závada 0200, Ventil, ŘJ
Autor: Honza Z. (IP zapsáno)
Datum: 26.02.2013 18:27

Nakonec to byl jen vstřikovací ventil. Zřejmě byl načatej a když jsem ho zkoušel, dodělal jsem ho úplně. Vyměnil jsem ho a už to běží. Díky



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********        **  ********   **      **  **       
 **              **  **     **  **  **  **  **       
 **              **  **     **  **  **  **  **       
 ******          **  ********   **  **  **  **       
 **        **    **  **     **  **  **  **  **       
 **        **    **  **     **  **  **  **  **       
 **         ******   ********    ***  ***   ******** 
Powered by Phorum.