www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
spatne spalovani
Autor: RANDUS (IP zapsáno)
Datum: 14.02.2013 11:42

ZDRAVIM MAM PROBLEM U ASTRY 1,6 G,76KW,2004,DIAGNOSTIKA MI PISE SPATNE SPALOVANI,1,2,3,4VALCE AUTO PRI ZAHRATI JEDE NA 3 VALCE.MAM UDELANE ROZVODY,VYMENENE SVICKY,NOVY VYFUK,ZAVARENE PRASKLE PAROHY,NOVOU LISTU ZAPALOVANI.NEKDY MI TO NEUDALA 3DNY JEZDI TO NORMALNE.NEKDY MI TO UDELA PO 20 KILOMETRECH RUCICKA TACHOMETRU PREKROCI 50KM CHYBA SE ROZBLIKA A JEDE TO NA 3 VALCE ZASTAVIM ODPOJIM KONEKTOR OD LISTY ZAPALOVANI A JEDE TO NORMALNE DALSICH 50KM POTE TO UDELA ZNOVU PROSIM O RADU CIM TO MUZE BYT.DIKY

Re: spatne spalovani
Autor: Bre@thlless (IP zapsáno)
Datum: 14.02.2013 13:21

To co jsi popsal není diagnostika , ale vyčtení chyb (paměti závad).
Diagnostikou se míní soubor úkonů k odhalení problému, tedy i načtění hodnot za jízdy s vozidlem a podle gafů průběhů hodnot lze vyčíst co je špatné.
Ale to všichni servisáci zas neumí/neznají, což je nejvědší problem.

Re: spatne spalovani
Autor: randus (IP zapsáno)
Datum: 14.02.2013 13:39

TAK TOHLE MI OPRAVDU NIKDO NEUDEL,VZDY MI TO JEN NAPICHLI A PORAT TO BYLA TA SAMA CHYBA,TED MI TVRDI ZE TO BUDE RIDICI JEDNOTKOU TAK NEVIM.

Re: spatne spalovani
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 14.02.2013 19:48

Typ motoru?

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: spatne spalovani
Autor: Bre@thlless (IP zapsáno)
Datum: 15.02.2013 06:48

hmm , tak to jeď od takových mechaniků pryč , napiš odkud jsi , třeba ti někdo poradí nějakého znalého mechanika.
Bez pořádné diagnostiky je zbytečná další debata , je to jen hádání.
Typ motoru sem napiš ( máš ho ve velkém TP )

Vadné jednotky měli hlavně motory X18XE1 , ale spíše kvůli umístění ( u motoru )

Re: spatne spalovani
Autor: randus (IP zapsáno)
Datum: 15.02.2013 09:02

JSEM 4KM OD ROZNOVA POD RADHOSTEM.TYP MOTORU JE Z16XEP.

Re: spatne spalovani
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 15.02.2013 09:49

Nechal bych jeste premerit tlaky ve valcich (za tepla i za studena). Tyhle motory se zapalovaci listou dokazou zjistit prave i spatnou kompresi (propaleny pist, zadrene ventily atd) a aby se neznicil KAT, prestanou vstrikovat palivo, ktere by horelo prave az v katalizatoru.
Zrovna na tomhle motoru jsem propaleny pist (resp. ulomeny okraj a rozpadle krouzky) resil uz 2x.
Je divny, ze ECU hlasi spatne spalovani na vsech 4ech valcich, coz by mohla zpusobovat zrovna i vadna ECU.

Kazdopadne, jak uz tady padlo, to chce pichnout na diagnostiku a za behu motoru zjistovat hodnoty ze vsech cidel a hlavne v okamziku, kdy to zacne jit nepravidelne. Muze to byt i blbost, jako treba spatnas kostra na motoru atd...

Re: spatne spalovani
Autor: randus (IP zapsáno)
Datum: 15.02.2013 10:03

TLAKY SE TAKY MERILY BYLY OK.MUSIM NEJAK PORESIT TO NAPICHNUTI MEL JSEM TO NAPICHLE UZ ASI 5KRAT,ALE NIKDY NE ZA JIZDY.DAL UZ JSEM DO TOHO DOST PENEZ A PRAVE MAM OBAVY ZE TO MUZE BYT NEJAKA BLBOST.KDYBYCH SHANEL TU RIDICI JEDNOTKU TY CISLA MUSI PRESNE PASOVAT S TE JEDNOTKY CO MAM V AUTE?

Re: spatne spalovani
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 15.02.2013 10:42

K nove ECU musis mit i imobilizer (krouzek pod spinaci skrinkou a cip do klicku)

Re: spatne spalovani
Autor: randus (IP zapsáno)
Datum: 15.02.2013 10:51

JO TO VIM JDE MI O TO,KDYZ BUDU CHTIT NEJAKOU STARSI JESTLI MUSI PRESNE SEDET TY CISLA CO JSOU NA TE RIDICI JEDNOTCE

Re: spatne spalovani
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 15.02.2013 11:05

Staci, kdyz budes schanet ECU na Tvuj typ motoru Z16XEP.

Re: spatne spalovani
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 15.02.2013 14:34

Jooo, tak pokud má Z16XEP, tak pouze z Astry G a to by bylo spíš o náhodě. Na druhou stranu, pokud to bude jednotkou, jsou firmy, které se zabývají opravami jednotek.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: spatne spalovani
Autor: randus (IP zapsáno)
Datum: 15.02.2013 17:36

NO PRAVE 2 MECHANICI PLUS 1 AUTOELEKTRIKAR MI REKLI ZE TO BUDE RIDICI JEDNOTKA.ALE JE OPRAVDU DIVNE ZE TO TREBA 3TRI DNY NEUDELA A PAK MI TO UDELA HNED JAK SE TO ZAHREJE.JAK MI TA CHYBA VYSKOCILA POPRVE TAK TO PSALO SPATNE SPALOVANI 1VALCE ALE JELO TO PORAT NORMALNE.A JAK TO ZACALO JEZDIT NA 3VALCE TAK UZ TO PSALO SPATNE SPALOVANI VSECH 4 A JELIKOZ JSEM VYMENIL SPOUSTU VECI TAK BUDU MUSET SEHNAT TU RIDICI JEDNOTKU COZ BUDE ASI PROBLEM.MATE PROSI KONTAKT NA NEKOHO KDO OPRAVUJE TY RIDICI JEDNOTKY A JAKE S TIM MATE ZKUSENOSTI.DIKY



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **      **  **        ********   ********  ********  
 **  **  **  **        **     **  **        **     ** 
 **  **  **  **        **     **  **        **     ** 
 **  **  **  **        ********   ******    ********  
 **  **  **  **        **         **        **        
 **  **  **  **        **         **        **        
  ***  ***   ********  **         ********  **        
Powered by Phorum.