www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
Volnoběžné otáčky
Autor: Daniel Hájek (IP zapsáno)
Datum: 03.03.2013 18:45

Opel Astra 1.7 TDS Isuzu

Dobrý den mam problem pri nastartovaní mam ori studenem motoru 850 ot/min a když se zahreje tak mam 1200 ot/min

Re: Volnoběžné otáčky
Autor: Daniel Hájek (IP zapsáno)
Datum: 12.03.2013 23:18

To opravdu nikdo neví ?

Re: Volnoběžné otáčky
Autor: Lukýno (IP zapsáno)
Datum: 16.03.2013 20:03

Čs Danieli,

Mám ten samý motor a mám to stejně, je to docela náladový co to tak sleduji, někdy když nastartuji tak mám 600-800 a když se zahřeje tak 900-1000 ale jak kdy. Hele za motorem je takový mechanismus na který vede plyn. lanko. Je tam na doraze takový šroubek a tím reguluješ volnoběh, zkus si s tím pohrát. Nejsem nějakej expert, ale myslím si že 1200 na volnoběh je docela dost. Pokud chceš zítra ti to zkusím nafotit.

Re: Volnoběžné otáčky
Autor: Daniel Hájek (IP zapsáno)
Datum: 05.04.2013 22:44

Ahoj smiling smiley jj to bych byl rad smiling smiley no tata mi rikal ze je tam presuvni vstriku a ze jsteli je treba zrezlej tak se numuze hejbat a jestli sim autem nekdo jezdil pomalu tak ze se hejbal jen v naky poloze nebo rozmení tak tam striknul myslim ze konkor a rikal ze se to mozna rozhejbe ale ze to nebude hned no tak ted kdyz to mam zahraty mam trosku pod 1000 ot. a kdyz to nastartuju tak mam 800-900 a jen opravdu chvilku pak mi to skoCILO na 1200 ot. jenze pred 2 tydnama mi dostla nafta no tak jsme jeli na pupmu a privezli sme naftu nalily a museli sme na lano a a potohnout me jelikoz mam v pr... baterku tak bych to nmohl turovat smiling smiley no a jak jsem to nahodili tak od ty doby mam zase ,za studena nejprvie chvilinku 800 -900 ot a pak to vzroste na 1500 a jak se to zahreje tak zase trosku pod 1000 ot

Re: Volnoběžné otáčky
Autor: Bre@thlless (IP zapsáno)
Datum: 08.04.2013 05:01

No těch 800-900 tu chviliknu bych viděl tím , že máš jak sám říkáž "baterku v pr", protože při studeném motoru běží žhavení , což je cca 60Ampér odběru. Jak se vypne žhavení tak se motoru uleví smiling smiley Předsuvník vstřiku je blbost. Isuzu tam má bimetalovej mechanickej sytič kterej reaguje na teplotu vody a omezuje počáteční doraz na plynový páce na čerpadle. Když se zahřeje = povolí doraz a otáčky klesnou.
je to přez několik pák a vodítek , zkoukni zda sou včechny pohyblivé , zda nechybí závlačky atd. Nabij baterku.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  **     **  ********  **      **  **     ** 
 **     **  **     **  **        **  **  **  **     ** 
 **     **  **     **  **        **  **  **  **     ** 
 **     **  **     **  ******    **  **  **  **     ** 
  **   **    **   **   **        **  **  **  **     ** 
   ** **      ** **    **        **  **  **  **     ** 
    ***        ***     **         ***  ***    *******  
Powered by Phorum.