www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
palivový filtr
Autor: jagi (IP zapsáno)
Datum: 20.03.2013 16:52

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat. Mam opel astra f r.v. 1996 a motor 1.7 xdtl
Mam problém s těsněním u hadic. Palivový filtr se šroubuje ke kulatému pouzdru a od něj vede jedna hadice k vstřikovacímu čerpadlu. A druhá hadice je odpadová zpět do nádrže. Akorát tam je to tak řešený že ta hadice k filtru má na konci plech v které je hadice zasunutá a na tom plechu je takový kroužek s vnitřním otvorem. A mě prosakuje nafta. A chtěl jsem se zeptat. Jestli někdo nevíte kde se dají sehnat nové. A nebo jiné řešení???
Předem děkuji za odpověď

Re: palivový filtr
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 20.03.2013 17:17

A nešlo by to udělat tak, že bys rozebral ten zalisovaný konec se šroubením, a místo toho použil k upevnění hadice na původní šroubení šroubovací sponku patřičného průměru.
Nebo koupit nové. Myslím že kdekoliv v prodejně s ND na auta objednají dle katalogu nové. Případně nechat dle starých hadic nechat udělat nové. Pokud máš v okolí firmu, která to dělá.

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Re: palivový filtr
Autor: jagi (IP zapsáno)
Datum: 20.03.2013 19:35

Moc děkuji za užitné rady.. Akorát nevím jak to přesně myslíte? Nevím jestli tak velkou hadičku dělají? a nebo jestli to nejde nějak vyrvat ven a nasunout novou?

Re: palivový filtr
Autor: Luboš X17DTL (IP zapsáno)
Datum: 22.03.2013 06:16

Jestli myslíš hadici s průtočným šroubem, tak na oku má být těsnění z obou stran a pak teprve průtočný šroub. Těsnění dej nové, buď hliníkové nebo měděné, ale to se musí nejprve vyžíhat.

________________________________________
Raději pomalu autem, než rychle sanitkou
Opel Astra F Caravan X17DTL=>
Opel Astra G Caravan Y17DT=>
???
Luboš X17DTL

Re: palivový filtr
Autor: Jagi (IP zapsáno)
Datum: 22.03.2013 06:43

DObře moc děkuji za radu smiling smiley

Re: palivový filtr
Autor: Jagi (IP zapsáno)
Datum: 22.03.2013 18:21

Můžu se vás zeptat ještě opláci. Myslíte si někdo že bych šlo předělat palivový filtr na astře F 1.7 xdtl tam je šroubovaný. A astra g 2.0 dti má rychlo sponky a papírový filtr.

Re: palivový filtr
Autor: Luboš X17DTL (IP zapsáno)
Datum: 23.03.2013 06:19

Nevidím důvod výměny. Máš vše, jak má být, odkalování vody vespod, vyhřívání.
To chceš jen tak měnit?
Jaký to bude mít efekt?

________________________________________
Raději pomalu autem, než rychle sanitkou
Opel Astra F Caravan X17DTL=>
Opel Astra G Caravan Y17DT=>
???
Luboš X17DTL

Re: palivový filtr
Autor: Jagi (IP zapsáno)
Datum: 23.03.2013 16:04

Zdravím, jen že hadice mi tečou u šroubování jak tam je kus toho plechu. A zkusil jsem už hledat na internetu jestli někdo nemá ale marně. Tam je nevýhoda že z gumové hadice to navazuje na plastové. A nevím jak to vyřešit. Těsnění na šroubení jsem vyměnil ale marně. Tak jedině jak psal Brouček...

Re: palivový filtr
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 23.03.2013 18:39

Podívej se po internetu,kde dělají tlakové hadice dle přineseného vzoru.. Já nechal dělat tlakové na benzín,a za dvě hodky jsem měl nové.

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **   *******    ******         **  **      ** 
 **     **  **     **  **    **        **  **  **  ** 
 **     **  **         **              **  **  **  ** 
 **     **  ********   **              **  **  **  ** 
  **   **   **     **  **        **    **  **  **  ** 
   ** **    **     **  **    **  **    **  **  **  ** 
    ***      *******    ******    ******    ***  ***  
Powered by Phorum.