www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
Problémy při startu
Autor: Vikouš (IP zapsáno)
Datum: 26.03.2013 08:32

Zdravím vespolek! Mám problém se svojí Astrou F (rv. 97, X14XE, najeto cca 170tis. km). Problém se vyznačuje chcípáním motoru za studena. Jednoduše, když motor natočím a vyjedu tak po kraťoučké vzdálenosti (řádově stovky metrů) motor začne ztrácet výkon, nereaguje na sešlápnutý plyn a i po podřazení nakonec chcípne. Chcípne i když třeba jen sešlápnu spojku nebo vyřadím. Při pokusu o následné nastartování motor točí, ale chytnout nechce. Chytne pak až třeba napopáté a po dlouhém trápení. Tohle celý se opakuje i třeba třikrát. Ve chvíli, kdy se motor ohřeje, tak jede už bez problémů. Vzhedem k tomu, že zrovna teď prostě potřebuju jezdit, řeším to tak, že vždycky ráno, ještě v trenýrkách vyběhnu před dům, nstartuju a jdu se oblíkat. Nicméně poslední dobou mi Astra chcípne už i při volnoběhu jen tak, jak stojí před barákem. Dokud jde na sytič, tak se zdá vše ok, po cca minutě, když sytič vypne, začne auto jakoby vibrovat, naslédně začnou kolísat otáčky až motor zhasne. Zároveň se mi zdá jako by jel na tři nebo na dva válce, z vejfuku jsou slyšet takový "pleskavý" zvuky a je cítit benzín. Když je pak motor zahřátý, třeba po delší jízdě, stačí přijít, otočit klíčkem a jede se.

Nerad bych vytvářel nějaké duplicitní téma, podobný problém jsem zde na foru našel, ale bez odpovědí a to jsem hledal opravdu pečlivě.

Jinak ještě doplním, že na autě je nová lambda, snímač na klice (tyhle dvě věci vyhodnotila diagnostika jako špané), nové kabely + svíčky (zkoušeli jsme i fungl novou cívku), snímač teploty nasávaného vzduchu a snímač teploty chladící kapaliny, vyměněný olej + filtry. Byla dole hlava jelikož jsem dostal tip na zakarbonované dříky ventilů. Když jsme hlavu sundali, tak šly ventily naprosto volně ven, bez známek obtíží, přesto jsem je vyčistil a šly zpět. Následně se srovnala hlava, nový těsnění a nový rozvody (který by se stejně musely dělat za chvíli). Pravda je, že potom to bylo chvíli ok, ale postupně se to zhoršovalo, až to cca po 3/4 roce došlo do stavu v jakým je to teď. Ještě než pujde hlava dolu, chci se zeptat, neví někdo co s tim? Nějakej tip? Jsem z toho už skoro na prášky, kdyby někdo věděl, dal bych mu klidně i půl princezny a království k tomu! smiling bouncing smiley

Re: Problémy při startu
Autor: Vikouš (IP zapsáno)
Datum: 27.03.2013 17:59

Tak jsem dneska mrknul na to, jak vyblikat paměť závad (kontrolka žádná nesvítí) a vyblikal jsem jediný chybový kód a to 0335 čili, jak se píše "nesprávný signál čidla otáček klikové hřídele A". Mam tedy dotaz, může toto být příčina popsaných závad? A druhý poznatek ke kterému jsem dneska došel je, že když za tepla motor víc točim (chtěl jsem mu trochu protáhnout trubky) tedy nižší stupeň a otáčky kolem 4000 po čase najednou ztratí výkon a nepomůže ani podřazování a motor zdechne. Po nastartování pak jede opět normálně. Tohle se mi stalo dneska asi 3x.

Re: Problémy při startu
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 27.03.2013 18:13

Vzhledem k tomu, ze cidlo klikovky je jedine, ktere dava pro ECU informaci, ze se motor toci, bude nejspis problem v nem..
Kazdopadne by to chtelo na diagnostiku a podivat se, jak je na tom cidlo na vackach. Tyhle dve cidla se v jistych okamzicich doplnuji a byva problem bez diagnostiky identifikovat to vadne.

Re: Problémy při startu
Autor: Vikouš (IP zapsáno)
Datum: 27.03.2013 18:23

Aha! No diagnostiku mam domluvenou, ale chtěl jsem si vyzkoušet, jestli něco vyblikám sám a doplnit tím tohle vlákno. Každopádně dík za reakci. Známej je mechanik, a nepoškozený elektronický součástky může zas vrátit zpět. No kdyby to bylo jen nějaký to čidlo, bylo by to super! Až něco zjistim, podám report. smiling smiley

Re: Problémy při startu
Autor: miras3000 (IP zapsáno)
Datum: 29.03.2013 04:46

pokud jsi vyblikával chyby při neběžícím motoru, je porucha čidla otáček klikovky normální věc,protože když se motor netočí,nemůže čidlo snímat otáčky klikovky

Re: Problémy při startu
Autor: ada (IP zapsáno)
Datum: 05.04.2013 09:01

Vikouš, co motor?

Re: Problémy při startu
Autor: Vikouš (IP zapsáno)
Datum: 09.04.2013 04:16

Čau, jsem teď pracovně mimo domov, takže zatim nic nevim. Vracim se snad ve čtvrtek, tak potom dám echo. Jinak diagnostika byla úplně "čistá" - žádná závada. Tak se asi budou měnit hydroštely (možná že už vyměněný jsou) a dál se uvidí...

Re: Problémy při startu
Autor: Bre@thlless (IP zapsáno)
Datum: 09.04.2013 04:52

Píšu to již po několikáté.
DIAGNOSTIKA NENÍ O CHYBOVÝCH KODECH §
Je to o tom , podívat se na konkrétní hodnoty čidel při projevu závady , a z toho znalý technik pozná co je špatně , co šilhá...

Re: Problémy při startu
Autor: Vikouš (IP zapsáno)
Datum: 10.04.2013 16:07

Nevim přesně, co tím myslíš, ale auto bylo normálně napíchlý na počítači u člověka, kterej dělá oply snad od nepaměti...tak nevim. smiling smiley

Re: Problémy při startu
Autor: Bre@thlless (IP zapsáno)
Datum: 11.04.2013 04:31

Zvláštní, říkaž je dělá Opely od nepaměti ale píšež že jste měnili několik čiděl evidentně zbytečně, když stav se dá zjistit právě diagnostikou.
To mi moc důvěryhodně nezní. Navíc chcete měnit hydroštely ... :-O

Re: Problémy při startu
Autor: Vikouš (IP zapsáno)
Datum: 11.04.2013 15:37

Pak jsem to teda napsal špatně. Známej (kterej mi astru opravuje) má člověka, kterej dělá vyloženě Oply a měl by bejt dost šikovnej...

Re: Problémy při startu
Autor: Pavel V.. (IP zapsáno)
Datum: 08.01.2014 16:44

Zdravím p. Vikouš, vyřešil se tento problem ? Bohužel mám stejné příznaky a už si nevime rady sad smiley



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  **     **  **    **   ******    ******   
 **     **  **     **   **  **   **    **  **    **  
 **     **  **     **    ****    **        **        
 **     **  *********     **     **        **   **** 
  **   **   **     **     **     **        **    **  
   ** **    **     **     **     **    **  **    **  
    ***     **     **     **      ******    ******   
Powered by Phorum.