www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
Problém s turbem
Autor: czertt (IP zapsáno)
Datum: 30.03.2013 13:40

Zdravim, mám takový problém, jedná se o motor 2.0DTI, už je nové turbo, podtlaková pumpa, váha vzduchu, ventil na regulaci, podtlakové hadičky, elektromagnetický ventil je taky v pohodě zkoušel jsem ho prohodit s tím druhým a nic.. Stále motor nejede tak jak by měl, byl jsem na diagnostice a prý je problém s plnicím tlakem turba, ale už jsem vše prošel, EGR je v pohodě, těsnění u lopatek je nové nikde nepřisává, turbo se na volnoběh točí, ale spodek motoru je prostě mrtvej, nejede to.. už nevím jak dál.. Někdo nějaké nápady ? Díky..

Re: Problém s turbem
Autor: Bre@thlless (IP zapsáno)
Datum: 02.04.2013 04:55

Co to bylo za amaterskou diagnostiku ? Přeci když něco diagnostikuji tak musim vědět co ... Pak to takhle dopadá.
Nápady ? Napiš odkud jsi, pak bude možné tě poslat k někomu, kdo Opeláckým TD opravdu rozumí.

Re: Problém s turbem
Autor: Mašek (IP zapsáno)
Datum: 26.06.2013 07:15

Mám podobný problém, Astra 2.0 DTI, motor je bez výkonu, turbo nedává. Už ve dvou servisech nevěděli co s tím. Diagnostika také nic neukazuje. Jsem z Klatov, pokud znáš někoho šikovného v okolí dej prosím vědět. Díky.

Re: Problém s turbem
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 27.06.2013 06:29

U tohoto motoru to zpravidla dela netesnost v okruhu podtlaku, jako je treba dira v membrane egr ventilu a pod. Nebo taky vaha vzduchu.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Problém s turbem
Autor: David2246 (IP zapsáno)
Datum: 12.08.2013 20:39

Zdravim mam problem: Poridil jsem si astru 1.7 tds je v tom isuzu motor. Muj problem je v tom ze jsem to auto koupil se zavadou na motoru a ta zavada je v tom ze v expanzni nadrzce byl olej a nejspis vse od nej bude zanesene,chtel bych se zeptat jak by k tomuto mohlo dojit a co by byla potreba udelat dekuji za radu

Re: Problém s turbem
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 13.08.2013 07:26

Olej ve vode neni zavada, ale projev zavady. Skutecna zavada je nekde v motoru (napr. hlava, tesneni pod hlavou).

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Problém s turbem
Autor: Bre@thlless (IP zapsáno)
Datum: 13.08.2013 08:49

Tos neudělal moc dobře , díly na tento japonský motor nejsou zapakatel ....
Add2 , proč si kupoval auto se závadou , když o opravách evidentně nic nevíš ? To nechápu.

Re: Problém s turbem
Autor: viper2246 (IP zapsáno)
Datum: 13.08.2013 09:42

No na zavadu jsem se informoval ale nejspis mi dal informace ktere nejsou pravdive.Ja jsem si myslel ze to bude neco s hlavou ale to me ujistoval ze ta je v poradku.Jeste se zminoval ze pry je ucpany interkoler ale to se mi hned nezdalo

Re: Problém s turbem
Autor: Bre@thlless (IP zapsáno)
Datum: 13.08.2013 12:37

Ucpaný mezichladič je nesmysl (kdybys o tom něco věděl tak by ses mu vysmál) , ten nemá s vodním okruhem nic společného. Jediné co by mohlo být vadné je olejový chladič. U tohoto motoru je olej chlazen vodou, chladič se nachází vzadu za motorem a je na něm přišroubován olejový fitr.
Ale moc šancí tímto směrem nedávám, spíš to bude špatné těsnění pod hlavou nebo vadná hlava , což obojí je oprava minimálně za 5k kč.

než bych ale vůbec něco rozebíral , vypustil bych chladící kamalinu , několikrát to propláchl ( zahradní hadicí ) a pak nalil destliku. Pokud se objeví Olej i v čisté destlilce, pak bych teprve řešil co dál.

POKUD OVŠEM PRODEJCE TAKTO LŽE , NEVÁHAL BYCH A ŠEL ZJEDNAT ZRUŠENÍ SMLOUVY !



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Bre@thlless (13.08.2013 12:39)

Re: Problém s turbem
Autor: viper2246 (IP zapsáno)
Datum: 13.08.2013 12:53

Dobre ja se tedy pokusim nejdriv vyplachnout cely okruh a pak se uvidi co dal :-) Jinak dekuji za rady moc si toho cenim :-)



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **        **   *******   **      **  **     ** 
 **     **        **  **     **  **  **  **  **     ** 
 **     **        **  **         **  **  **  **     ** 
 *********        **  ********   **  **  **  **     ** 
 **     **  **    **  **     **  **  **  **   **   **  
 **     **  **    **  **     **  **  **  **    ** **   
 **     **   ******    *******    ***  ***      ***    
Powered by Phorum.