www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
převodovka
Autor: jacob67 (IP zapsáno)
Datum: 27.06.2013 13:17

Lkekla mi převodovka,potřebuji tu samou nebo se dá použít i jiná? opel kadett , 1,6 benzin , r.v 1988...nemáte někdo? děkuji JP

Re: převodovka
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 27.06.2013 13:51

A co se tu trošku porozhlédnou, použít vyhledávání.
třeba zde:
[www.opelastra.cz]

Jinak zde máme i inzerci :-)

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Re: převodovka
Autor: jacob67 (IP zapsáno)
Datum: 27.06.2013 14:13

na inzerci jsem odpovidal asoi na deset mailu a žadná odpověď,použil jsem vyhledávání a skoro nic,k informaci jestli jde nahradit jsem se nedostal...a hledám kadet,ne astra

Re: převodovka
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 27.06.2013 14:20

V tom odkazu, co jsem Ti napsal, se jedná i o kadetta.
asi jsi na to nekoukal?!

Jinak jsi mohl najít toto:

[www.kadett.cz]
a v inzerci máš třeba toto:
Opel Kadett E ND: ROZDĚLOVAČ 13N,C14NZ,C16NZ/LZ,C18NZ,C20NE,C20XE, motor,řídící jednotku motoru C13N,C14NZ,C16NZ,C16LZ,C18NZ,18E,C18NE,C20NE, převodovku F10,F13,F16,F18,F20 ,poloosy,poloosy s ABS,
vše možno zaslat poštou, i na slovensko
E-Mail: Vauxhall@email.cz Telefon: 605431988
Adresa: Plzeň
Napiš mu, zavolej a uvidíš:-))))

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Brouček (27.06.2013 14:21)

Re: převodovka
Autor: jacob67 (IP zapsáno)
Datum: 27.06.2013 14:24

ale psal,byl jediný,do plzne je to daleko a já to potřubuju na pondělí mít v provozu,spiš jsem se ptal zdali je nějaká stejná v jiném oplu.

Re: převodovka
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 27.06.2013 19:15

Pod výstupem řazení je označení a předpokládám, že tam máš F13. Ta je prakticky ve všech předohrabech s 1.6 8v motorem.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: převodovka
Autor: flecmen (IP zapsáno)
Datum: 30.06.2013 20:56

Nazdar pánové, čím více Oplíků máme v rodině, tím více nabývám pocit, že čím silnější motor, tím kratší převodovka. Máte na to někdo rozumné vysvětlení? Abych to upřesnil, většinou jsem jezdil Kadettama 1.4 a Astrama F 1.6 X16SZR, odtud vycházím, tady jsem měl vždy převodovku poměrně dlouhou - Kadett při 3000 ot necelých 120, Astra při 3000 ot. necelých 130. Obojí mě připadlo super, dalo se jet svižně, nijak vysoké otáčky při jízdě na dálnici, slušná spotřeba. Převodovku v Kadettu GSI C20NE jsem nebral vážně, bylo mi jasné, že tam je to úmyslně do síly, ale taď jsem si udělal dvě radosti a byl jsem zklamán, Kadett kombi s motorem C20NE, originální pěkný stav, nešlo odolat koupi, ale opět převodovka krátká, při 3000 ot jen něco málo přes 100km. Proč??? Když ten motor má tak krásný průběh krouťáku? Astra F C14SE (výkon 60kw) a opět při 3000 ot. jen něco málo přes 100km, a do třetice Astra F X16XEL, to samé. Do Astry F s motorem C14SE půjde dát z 1.6 X16SZR, která má při 3000 ot. skoro 130, ale k C20NE ji nedám, jsem z toho docela špatnej, proto se ptám: "Proč?? Takhle je to standard a schválně? Nebo jsem měl jen "smůlu" a dají se najít i u těchto motorizací dlouhé převodovky??" A ještě trochu mimo téma, ale vím, že se tu o tom tady kdysy někdo zmiňoval, ale nebylo to dotaženo do konce.... Splnil jsem si dlouholetou "výzvu" a při G.O. motoru v KADETTu C14NZ, jsem do tohoto bloku poskládal motor C14SE, poctivá generálka + tento upgrade, trápení s tím pár bylo, ale výsledek je super. Jen ta převodovka mě u toho trápí, dal jsem tam i převodovku co u tohoto motoru byla v Astře a je také krátká, což mě mrzí. Martin.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
  *******   **     **  **    **  ********  ********  
 **     **   **   **    **  **      **     **     ** 
 **           ** **      ****       **     **     ** 
 ********      ***        **        **     **     ** 
 **     **    ** **       **        **     **     ** 
 **     **   **   **      **        **     **     ** 
  *******   **     **     **        **     ********  
Powered by Phorum.