www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
montáž lišty vstřiků
Autor: berni (IP zapsáno)
Datum: 13.07.2013 12:58

Prosím o radu, měl jsem špatnou hadičku od benálu (A c14se) a aby jsem se dostal k pásce která ji stahuje k liště vstřiků, musel jsem lištu (doufám že se to takto nazývá) odmontovat a povysunout...hadička vyměněna, ale problém s nasazením nazpět... na těch vstřicích (červeně) jsou o-kroužky, které zůstaly uvnitř lišty (žlutě)...tyto jsme vyjmul, dal na vstřiky a pokusil se na ně nasunout tlakem železnou lištu...nicméně výsledek takový, že jsem jeden kroužek skřípnul a kus z něj urval, takže při natočení pouštěl benzín (neskutečný, kolik toho za 10 vteřin vycákalo na podlahu(. Ale i kdyby nepouštěl, nepodařilo se mi nasadit lištu natolik, aby jsem zacvaknul na vstřik i nasedající kus lišty plíšek plnící funkci závlačky...máte někdo obdobnou zkušenost a hlavně fígl, jak na to? namazat nepatrně olejem? a také, nevíte, jaký je rozměr o-kroužku, mě vyšel měřením tuším 15x3,5?? Napadlo mě, že to nešlo úplně dorazit z důvodu, že se uvnitř udělal přetlak, ale to je asi blbost, že?? díky

Přílohy: vstriky.jpg (595KB)  
Re: montáž lišty vstřiků
Autor: tibor (IP zapsáno)
Datum: 14.07.2013 10:39

aky to je motor ?? ja som nedavno menil celu rampu aj s vstrekovacmi tak by som ti vedel poradit len si neviem predstavit ako si to nasadzoval :-o vstrekovac s kruzkom natlacit do rampy a dat poistku

Re: montáž lišty vstřiků
Autor: tibor (IP zapsáno)
Datum: 14.07.2013 10:52

nevsimol som si obrazok sry...ten vstrekovac musis dat najskor do rampy a potom celu rampu aj s vstrekovacmi natlacit do potrubia

Re: montáž lišty vstřiků
Autor: berni (IP zapsáno)
Datum: 14.07.2013 17:20

aha,díky moc. takže vytáhnout ty čtyři bazmeky z potrubí (ty, na které mám na fotce červenou šipku), po jednom je zacvakat do železné rampy a poté to celé zacvaknout do potrubí? a jak jsou vstriky těsněny v potrubí? Já se snažil nacvaknout tu rampu na všechny vstřiky zároveň, aniž bych je vyndával. A ještě poslední dotaz, vytáhmu je z potrubí normálně tahem navrch a nebo jsou ještě nějak jištěny??

opel astra f bertone cabrio C14SE, 1995
opel 1,2l, 1934

Re: montáž lišty vstřiků
Autor: tibor (IP zapsáno)
Datum: 14.07.2013 17:48

Taka ista gumicka by mala byt aj na druhej strane vstrekovacov..cize aj z jednej aj z druhej strany by to malo byt rovnako tesnene ale z potrubia idu von tazsie..ak ti vsade strieka benzin pri vstrekovaci tak len nove tesnenia treba..inak istene su iba zvrchu..oto to tazko tam napasujes ked su zastrcene v potrubi..nevravim ze sa to neda ale chce to trochu praxe grinning smiley

Re: montáž lišty vstřiků
Autor: berni (IP zapsáno)
Datum: 06.09.2013 18:39

tak nakonec jsem namontoval tak, že dva vstřiky byly v potrubí a dva v liště...ale i tak jsem si pěkně zanadával...gumičky jsem dal nové

opel astra f bertone cabrio C14SE, 1995
opel 1,2l, 1934



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Připojit soubor
  • Můžete připojovat soubory následujících typů: jpg, gif, bmp, pdf
  • Soubor nesmí být větší než 600KB
  • k tomuto příspěvku může být připojeno ještě 3 soubor(ů|y)
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **   *******   **    **  ********  **     ** 
 **     **  **     **  **   **   **        **     ** 
 **     **         **  **  **    **        **     ** 
 *********   *******   *****     ******    **     ** 
 **     **         **  **  **    **         **   **  
 **     **  **     **  **   **   **          ** **   
 **     **   *******   **    **  ********     ***    
Powered by Phorum.