www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
Vynechavá motor moc prosím o radu
Autor: jelinek (IP zapsáno)
Datum: 20.11.2013 19:42

zdravím všechny ,mám problém s mojí astrou motor c16nz ,před 3 měsícema mi přestal oplík jezdit vyměnil jsem modul v rozdělovači a auto zase makalo jak má ,ale teď mi zničeho nic začal škubat po ohřátí motor tak jsem vyměnil teplotní čidlo 3 dny jezdilo jak má a teď zase zlobí ráno nastartuju ujedu cirka 8 km a auto začne vynechávat tak 3 až 5 po sobě ,nemyslím jednotlivé válce ,ale komplet to znamená na 1 vteřinu rozsvítí(problikne) se žluta kontrolka vstřikování ani to nestačí zhasnout a nebo když někdo po těch 8 km zastavím tak nastartuju chcípne znova na otáčení chytí to se opakuje tak 2-3 krát a potom už jede úplně normálka dělá to každý den z práce i do práce vždy když vychladne už jsem úplně bezradný prosím poraďte moc prosím za každou radu -když to cele shrnu tak jsem vyměnil čidlo teploty pod vstřikováním ,modul v rozdělovači ,víčko rozdělovače ,palec rozdělovače ,svíčky ,zapalovací kabely ,palivový filtr, měl jsem venku palivové čerpadlo nádrž je čistá a hrubý filtr taky čerpadlo běhá taky krásně .Ještě jednou prosím nenapadá vás něco?????

Re: Vynechavá motor moc prosím o radu
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 20.11.2013 19:57

A co je teda v pameti zavad?

Re: Vynechavá motor moc prosím o radu
Autor: jelinek (IP zapsáno)
Datum: 20.11.2013 20:17

zkoušel jsem to jak to dělaj tím drátkem vedle pojistek dle manuálu Jak Na To a nic ukazuje to pořád jen číslo 12 tzn. tedy bez závád.

Re: Vynechavá motor moc prosím o radu
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 20.11.2013 20:27

Tak to me jeste napada snimac otacek v rozdelovaci (civka) a nebo zapalovaci civka.

Re: Vynechavá motor moc prosím o radu
Autor: jelinek (IP zapsáno)
Datum: 20.11.2013 20:37

no to je v tom modulu (černá zalitá placka v plast s asi 4 konektoram ) né??? v rozdělovači co jsem už vyměnil nebo tam je ještě něco jiného ???

Re: Vynechavá motor moc prosím o radu
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 20.11.2013 20:46

Snimac otacek neni v modulu, ale v rozdelovaci - civka pod palcem. Vyvody jdou do zapalovaciho modulu.

Re: Vynechavá motor moc prosím o radu
Autor: jelinek (IP zapsáno)
Datum: 20.11.2013 20:54

zítra na to kouknu zatím dík kdyby tě ještě něco napadlo tak napiš moc díky

Re: Vynechavá motor moc prosím o radu
Autor: Bre@thlless (IP zapsáno)
Datum: 21.11.2013 06:19

1, nastartuj a jdi si šáhnout na rozdělovač - dostaneš li pecku , chce to zaizolovat silikonem fajfky ( probíjí ti a může znovu odejít modul)
2, Jdi si šáhnout na cívku , dostaneš li pecku - vyměnit cívku.
3, ošahej i fajfky na svíčkách , dostaneš li pecku , vyměň kabely , překontroluj svíčky zda nejsou prasklé .

Kdyby byla vadný snímač otáček vačky , spíš by ti to rovnou zdechlo než jen vynechávalo.



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Bre@thlless (21.11.2013 06:20)

Re: Vynechavá motor moc prosím o radu
Autor: jelinek (IP zapsáno)
Datum: 21.11.2013 17:35

zdravím ,tak teď už zase nevím dneska jsem mluvil s klukem na vrakovišti opel a řekl mi že kdyby to bylo snímačem tak by to nejelo vůbec ,že je to spíš řídící jednotka tak teď nevím ,řekl mi to i jeden známej v servisu ,že ty řídící jednotky taky odcházeli ,tak co vy nato??????

Re: Vynechavá motor moc prosím o radu
Autor: jelinek (IP zapsáno)
Datum: 21.11.2013 17:37

jo jak jsem nahoře už psal kabely svíčky nové

Re: Vynechavá motor moc prosím o radu
Autor: Bre@thlless (IP zapsáno)
Datum: 22.11.2013 05:59

To je sice pěkný že máš nové , ale to ještě nic neznamená.
Záleží cos koupil. Běž si to vošahat ať vyloučíme aspoň tuhle možnost.
Vím o čem mluvím , řešil sem stejný problém !



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **        ********   ********        **  **      ** 
 **        **     **     **           **  **  **  ** 
 **        **     **     **           **  **  **  ** 
 **        **     **     **           **  **  **  ** 
 **        **     **     **     **    **  **  **  ** 
 **        **     **     **     **    **  **  **  ** 
 ********  ********      **      ******    ***  ***  
Powered by Phorum.