www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
Automatiska prevodovka
Autor: Martin01 (IP zapsáno)
Datum: 03.12.2013 20:33

Ahojky mam astru 16 fcc automat kdyz nastartuji nic nesviti dam rychlost D a zaradi mi to jen 1 2 stupne a dal to neradi a nepodrazuje v zapeti se rosviti kontrolka S ktera stale blika a po dalsi chvilce signal vada motoru ale vykon to nestraci nevite cim to muze byt byl jsem na diagnostice a psalo mu to pri radici jednotka ale nejak moc mi neporadil nemate nekdo s takovou vado skusenost dekuji za pomoc

Re: Automatiska prevodovka
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 03.12.2013 21:10

Martin:

Kdys v tom naposled měnil ATF olej v převodovce?

Re: Automatiska prevodovka
Autor: martin001 (IP zapsáno)
Datum: 03.12.2013 21:15

olej jsem tam menil ale dal jsem tam normalne prevodovej s benziky sad smiley klasiku

Re: Automatiska prevodovka
Autor: Martin01 (IP zapsáno)
Datum: 03.12.2013 21:20

tak ze jsem asi udelal velkou kravinu co a je myslis ze jsem to pos.... hodne kdyz jsem tam dal normalni olej

Re: Automatiska prevodovka
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 03.12.2013 22:55

Martin:

Když se do automatu nalije nevhodný olej, přestane fungovat (řadí třeba jenom jeden kvalt nebo neřadí vůbec). MOžná v tom může být zakopaný pes - jak dlouho po tvé výměně se projevila závada?

Re: Automatiska prevodovka
Autor: martin01 (IP zapsáno)
Datum: 04.12.2013 16:46

noo prave ze ta zavada se obevila pred tim nez jsem tam nalil ten olej rikali mi ze si ho mam vymenit ale nikdo mi nerek ze to musi byt ATF tak jsem ho dnes koupil a zatim zadna zmena

Re: Automatiska prevodovka
Autor: Bre@thlless (IP zapsáno)
Datum: 05.12.2013 10:39

No tos dodrbal... Je celkem logické že do aut, přev patří olej do aut. přev. nemyslíš ?
Docela nechápu lidi , kurde když něco opravuju a nejsem v tom kovanej , tak si o tom něco vygooglim nebo na to kašlu ne ?
vyměnit olejový filtr v převodovce !!!
Poslední pokus , pokud ani pak nic , tak už jen oprava/výměna.

Re: Automatiska prevodovka
Autor: Martin01 (IP zapsáno)
Datum: 05.12.2013 12:57

Noo ted uz jsem poucenej jeste takovej detail kde najdu ten filtr na tu prevodovku grinning smiley

Re: Automatiska prevodovka
Autor: oplik.jenik (IP zapsáno)
Datum: 28.12.2013 13:38

v oplím automatu je většinou uvnitř :-) sundat z auta rozpulit obal....
originál filtr kolem 6tis umim za 1500...



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **         *******    *******   **     **  **     ** 
 **        **     **  **     **  ***   ***  **     ** 
 **        **     **  **     **  **** ****  **     ** 
 **         ********   ********  ** *** **  **     ** 
 **               **         **  **     **  **     ** 
 **        **     **  **     **  **     **  **     ** 
 ********   *******    *******   **     **   *******  
Powered by Phorum.