www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
Motor cuká, po chvíli baterka KO...
Autor: R.U.D.A (IP zapsáno)
Datum: 13.01.2014 17:23

Ahoj. Mám Opel Astra (1992) motor 1,6 16V a mám následující problém...
Od chvíle, kdy jsem auto použil jako tažnou sílu k vytahování starého autovraku a motor byl docela dost vytáčen, ucítil jsem jakoby smrad něčeho spáleného. Pak nějaký čas nešla Astra vůbec nastartovat, po pár dnech už starty zase zničehonic OK, ale zase se objevily problémy s cukáním a chcípáním při jízdě.
Půl roku mi teď auto stálo, neřešil jsem to, pak jsem ho zkoušel nastartovat a baterka byla uplně KO, startér ani netočil. Vyměnil jsem ji tedy za jinou, nabitou a start i jízda chvíli v pohodě, po pár km se ovšem auto začalo zase dusit a samovolně chcípat motor. Během toho cukání se občas rozsvítila kontrolka motoru, nikoliv však dobíjení. Auto jsme dnes dali na lano, zavezli do servisu, tam už to zase nešlo ani nastartovat, protože i ta druhá baterka byla uplně vybitá...a to fakt během pár km dnešní jízdy.
V servisu to tedy pichly na nabíječku a poté že to dají na diagnostiku. Pak mi akorát zavolali zprávu, že auto je na diagnostice OK a tudíž si mám koupit jen novou baterku a dál už to neřeší. Nějak se s tímhle rychlým vyřešením problému neuspokojím, protože kdyby to přeci bylo baterkou, tak mi auto nevymlátí během tak krátké chvilky 2 baterky a přece to musí za jízdy nějak dobíjet. Co myslíte, nemůže to být aletrnátor? Ale měl by altík za příčinu i to cukání při jízdě, jako kdyby docházel benzín? Jak řikám, kontrolka dobíjení nesvítila vůbec tak prosím o nějakou cennou radu. Díky.



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil R.U.D.A (13.01.2014 17:30)

Re: Motor cuká, po chvíli baterka KO...
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 13.01.2014 18:04

A pořád dokola.
Pokud svítí kontrolka motoru, tak provést diagnostiku, samo od sebe nebude svítit nebude.
Jinak může, a určitě bude spálená spojka. Pokud jsi tomu dal dost zabrat.
Jak se to chová při startování? Nemá to snahu strkat auto?

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Re: Motor cuká, po chvíli baterka KO...
Autor: R.U.D.A (IP zapsáno)
Datum: 13.01.2014 18:54

Vždyť jsem psal, že na diagnostice to bylo a tam nic nenašli.
Při startování, když byla baterka ještě čerstvá, tak dnes nebyl žádný problém...

Re: Motor cuká, po chvíli baterka KO...
Autor: Bre@thlless (IP zapsáno)
Datum: 14.01.2014 05:41

Astra F , vědšinou diagnostika naprd.
Zkontrolovat ( změřit ! ) dobíjení.
Protože ti to dlouho stálo , vyměnil bych palivový fitr.

Re: Motor cuká, po chvíli baterka KO...
Autor: Astrák (IP zapsáno)
Datum: 23.01.2014 07:33

Dělali diagnostiku nebo paměť závad? Diagnostiku zvládne málokdo, protože i v oplu většinou vědí prd jaké hodnoty jim to má ukazovat, a v paměti závad nic být nemůže když byla odpojená aku. Začít změřením aku a dobíjení...



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********  **        **         **    **  ********  
    **     **        **    **   **   **   **     ** 
    **     **        **    **   **  **    **     ** 
    **     **        **    **   *****     ********  
    **     **        *********  **  **    **     ** 
    **     **              **   **   **   **     ** 
    **     ********        **   **    **  ********  
Powered by Phorum.