www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
Jak okometricky rozeznat motory 1,6 ?
Autor: Fantomas (IP zapsáno)
Datum: 02.02.2014 21:45

Pěkný večer přeji, v pátek jsem si přivezl věci potřebné k menší opravě motoru v mojí Astřičce F (jednalo se o kroužky, ojniční i hlavní pánve, komplet těsnění,...). Dneska jsem se však dobral nemilého překvapení - v mojí astře 1,4 je pravděpodobně motor 1,6 sad smiley Že něco není v pořádku jsem zjistil když jsem nandával pístní koužky - na pístu už moc zmáčknout nešly, dal jsem je teda do válce a na těsnících kroužkách byla v zámku vůle v řádu milimetrů a stírací koužek ve válci lítal jak nudle v bandě. Šuplera promluvila jasně - vrtání 79mm. Koukal jsem na astrácký stránky, kde 79mm odpovídá 1,6L. Jak ale poznám o jakou 1,6 se jedná ? Původně tam měl být motor C14NZ, s tím jsem naněj taky dřív všechno kupoval (rozvody, těsnění pod hlavu a pod.) A kupodivu to fungovalo. Tenhle motor byl na pohled stejnej. Děkuji za odpovědi.

Re: Jak okometricky rozeznat motory 1,6 ?
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 02.02.2014 22:10

A na bloku je jake oznaceni? V rozdelovaci je zapalovaci modul a indukcni cidlo otacek, nebo halluv snimac? Vicko rozdelovace je cervene mensi, nebo cerne vetsi?
Nejake foto by nebylo?

Re: Jak okometricky rozeznat motory 1,6 ?
Autor: Fantomas (IP zapsáno)
Datum: 03.02.2014 05:24

klasickej rozdělovač už to nemá, je tam taková ta černá kostka. Označení a foto dodám večer.

Re: Jak okometricky rozeznat motory 1,6 ?
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 03.02.2014 11:42

To vypada na 16ku. Nejaky SZ(R)ko.

Re: Jak okometricky rozeznat motory 1,6 ?
Autor: Fantomas (IP zapsáno)
Datum: 03.02.2014 15:43

Motor vypadá přesně takhle [www.clubopel.com:8080] A koukal jsem na čísla na motoru a na nálitku kde má bejt číslo motoru je vyboucháno jenom 7777. Zezadu motoru je vlevo (bliž k převodovce) u horního okraje bloku vylito 160594 a kousek dál je velká 4 a pod ní 44 • nebo + (nejde to moc rozeznat)

Re: Jak okometricky rozeznat motory 1,6 ?
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 03.02.2014 19:27

To vypada opravdu jako X16SZ(R).



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **    **  **     **  **     **  **     **  **       
 ***   **  **     **  **     **  **     **  **       
 ****  **  **     **  **     **  **     **  **       
 ** ** **  **     **  **     **  *********  **       
 **  ****  **     **  **     **  **     **  **       
 **   ***  **     **  **     **  **     **  **       
 **    **   *******    *******   **     **  ******** 
Powered by Phorum.