www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
Při kolika stupních spíná ventilátor na chladiči.
Autor: ota (IP zapsáno)
Datum: 06.06.2014 07:30

Dobrý den , chci se zeptat . Vlastním Opel Astra F kombi rv ,1997. Zajímalo by mě při kolika stupních spíná větrák který je ve předu u chladiče. Teplota motoru vylezla na 95 stupňů ale nějak jsem nepostřehl že by se něco pouštělo za chvilku tam bylo zase 90 stupňů . Děkuji za každou radu Opla mám teprve od podzimu tak mám strach ať to někde neuvařím když se oteplilo a příští týden s tím mám jet 300km.

Re: Při kolika stupních spíná ventilátor na chladiči.
Autor: Bre@thlless (IP zapsáno)
Datum: 06.06.2014 11:36

tak to se musíš podívat na onen spínač co je na chladiči. Na něm je to vyraženo. Lze si totiž v druhovýrobě koupit různé hodnoty.
Nicméně pokud se nesepl ani při 95°C už mych se bál...
Zkus do ventilátoru pustit proud z baterie ať víš jesli funguje.
Dale by zbylo proměřit kabeláž , relé a zkontrolovat pojistku.

Re: Při kolika stupních spíná ventilátor na chladiči.
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 06.06.2014 15:15

Pri 95° bezet jeste nemusi (nepresnost ukazatele teploty muze byt az 7°C). Je treba si uvedomit, ze voda v chladicim okruhu ma zvyseny bod varu, diky pretlaku, ktery tam je - cca 1,2 atm.
I sam termostat, ktery zacina otevirat pri (vetsinou) 92°, je zcela otevreny az pri teplote kolem 102°.
V Omeze me spina sahara az nekde kolem 100°.

Kazdopadne vyzkouseni vetraku pres baterku neni od veci.

Re: Při kolika stupních spíná ventilátor na chladiči.
Autor: garut (IP zapsáno)
Datum: 30.06.2014 20:52

Mám stejný vůz jako OTA, (který nepíše motor a výbavu) s motorem X16SZR a klimatizací. V originále termostat na 92°C a teplota motoru na budíku vyleze na 95°C kde začne klesat, vetilátor na chladiči by měl být 2 stupňový
Teplotní spínač větráku chladiče HELLA
Objednací kód: HE 6ZT007800-161
Popis výrobku:
Způsob montáže: sešroubovaný
velikost závitu: M 22 x 1,5
Kód: WQ
spínač: s dvojitým tepelným spínačem
funkce přepínače: Přepínač (relé)
Bod sepnutí [°C]: 120-115
Bod sepnutí [°C]: 95^-90
počet přípojek: 3
Jmenovité napětí [V]: 12
Rozměr klíče: 29



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********   ********   ********  **     **  **    ** 
 **     **  **     **     **     **     **  **   **  
 **     **  **     **     **     **     **  **  **   
 **     **  ********      **     **     **  *****    
 **     **  **     **     **     **     **  **  **   
 **     **  **     **     **     **     **  **   **  
 ********   ********      **      *******   **    ** 
Powered by Phorum.