www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
Napínací kladka rozvodů_povolení šroubu_zalepen
Autor: lkite (IP zapsáno)
Datum: 28.07.2014 12:09

Zdravím všechny,

mám takovýto problém,motor X16XEL astra f r.v.1998,chci povolit/vyměnit napínací kladku rozvodového řemene,ale středový šroub je asi nějak hodně dobře zalepen,
na šroubu už jsem protočil torx takže drážka hvězdičky je stržená,vyřízl jsem pilkou drážku na rovný šroubovák,ale stejný výsledek viz foto.
Nastříkal jsem žlutým WD,zkusil jsem i brzdovou kapalinu a drží.
Asi ji tam budu muset nechat abych mohl jezdit .
Děkuji pokud někdo řešil podobný problém za odpověd.

Přílohy: klad.jpg (212.4KB)  
Re: Napínací kladka rozvodů_povolení šroubu_zalepen
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 28.07.2014 13:47

Pokud se tam dostanes flexou, tak tu hlavicku rozzrezej uplne a tim kladku stahnes. Potom uz Te bude koukat jen zbytek sroubu, kterej nastrikas a mozna povoli smiling smiley Ale joo, povoli, neni duvod proc by nemel.. Ale samozrejme povolovat s citem, protoze kdyz ho ulomis v bloku, tak musi motor ven, jinak ho asi neodvrtas.
To, ze si to ted strikal WDckem bylo sice na oko asi fajne, ale stejne se nedostalo na samotnej zavit.
Dalsi moznost je, ze na tu hlavicku navaris matici a potom to pujde samo. Uz jen proto, ze to bude ohraty.

Re: Napínací kladka rozvodů_povolení šroubu_zalepen
Autor: lkite (IP zapsáno)
Datum: 11.08.2014 11:47

Takže jen doplním přivařena matka ,měl jsem k dispozici svářečku,poznatek nejdřív si navařit elktrodou na ten šroub návar,pak teprve 12 matka a provařit ,k dobru dvě fotky jak se tedy podařilo .

I pom navaření jsem točil klíčem, prostě držel.

Přílohy: (368.9KB)   (263.5KB)  


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Připojit soubor
  • Můžete připojovat soubory následujících typů: jpg, gif, bmp, pdf
  • Soubor nesmí být větší než 600KB
  • k tomuto příspěvku může být připojeno ještě 3 soubor(ů|y)
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********   **     **  ********   ******   **    ** 
 **     **  **     **     **     **    **   **  **  
 **     **  **     **     **     **          ****   
 ********   **     **     **     **           **    
 **     **  **     **     **     **           **    
 **     **  **     **     **     **    **     **    
 ********    *******      **      ******      **    
Powered by Phorum.