www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
prosím o pomoc
Autor: škrobí (IP zapsáno)
Datum: 31.12.2014 22:37

Dobrý den.
Dneska mě postihl trochu závažnější problém. Vlastím Opel Astra f rok 1993 74KW.
Couval jsem do placu na půl vozu a najednou auto škublo a nejelo. Motor běží bez problému a počítač taky nic neukazuje ale když vezmu a zařadím rychlost,pustím spojku tak v převodovce začne jak kdyby něco přeskakovat a když přidám plyn tak je to silnější,když vyřadím a nechám to na volnoběh tak se nic neděje. Neví někdo prosím vás co to může být?
Zatím moc děkuji za odpověď.
Ps: trochu jsme tomu šlápnul na zpátečku

Re: prosím o pomoc
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 31.12.2014 23:32

To vypada na prevodovku/diferak. Dela to na treba jen na zpatecku, nebo i na rychlosti dopredu?

Re: prosím o pomoc
Autor: Luboš X17DTL (IP zapsáno)
Datum: 01.01.2015 09:18

Nebo poloosa???

________________________________________
Raději pomalu autem, než rychle sanitkou
Opel Astra F Caravan X17DTL=>
Opel Astra G Caravan Y17DT=>
???
Luboš X17DTL

Re: prosím o pomoc
Autor: škrobí (IP zapsáno)
Datum: 01.01.2015 10:15

Právě že to dělá na všechny rychlosti a když jsme to auto tlačili na parkoviště tak to taky začalo jakokdyby přecvakovat a to jsme tam neměli žádnou rychlost nic

Re: prosím o pomoc
Autor: škrobí (IP zapsáno)
Datum: 01.01.2015 10:20

je to Opel astraF caravan eko 74KW (100PS)

Re: prosím o pomoc
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 02.01.2015 10:48

A už se pod to auto někdo ohnul, jestli není vypadlá ta poloosa?

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: prosím o pomoc
Autor: Palo p (IP zapsáno)
Datum: 16.03.2015 18:53

Mam problem s opel astra g 2.0. dti 74 kw. Viac krat sa mi stalo ze mi ostala svietit smerovka /predna , bocna, zadna / a nedala sa nijako zhasnut aj po vytiahnuti kluca stale svietila. Na druhy den ale zhasla a auto fungovalo bez problemov dalej. Az do vcera. Znovu mi ostala svietit smerovka a ked zhasla tak uz som nenastartoval ani len nepretocilo. Baterka je nova, skusal som aj cez kable. Packu od smerovky som vitiahol a problem sa nevyriesil. Skusal som odpojit baterku a nic. Pri otoceni klucom do polohy kde nabehuju kontrolky mi stahuje a divne blikaju kontrolky motora a zhavenia, stahuje budiky, vypina a zapina radio, ked zapnem stierace idu strasne pomaly a v motorovej casti pocut cudne zvuky....Znami mi mi povedal ze to bude na 98 percent cerpadlo ked som mu popisal co to robi pri otoceni kluca....viete mi poradit....dakujem......dereck86@azet.sk

Re: prosím o pomoc
Autor: Luboš X17DTL (IP zapsáno)
Datum: 17.03.2015 05:27

Začal bych kontrolou průchodky kabelů pátých dveří.

________________________________________
Raději pomalu autem, než rychle sanitkou
Opel Astra F Caravan X17DTL=>
Opel Astra G Caravan Y17DT=>
???
Luboš X17DTL

Re: prosím o pomoc
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 17.03.2015 20:46

Co se týká problému blikačů, u Astry G jsou řešené přes relé pro každou stranu a jsou spínané multičasovačem. Může klidně být, že je jen v hájí relé. Co se týká zbytku, netuším, jak hodně je nabitý akumulátor, jestli jsou v pořádku kostry a pod. To vypadá spíše na problém v napájení. Ale je teoreticky možné, že to bude také někde v okolí pojistek a toho multičasovače. Každopádně bych to tam prolezl, jestli do těch míst nezatéká.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
  ******    **    **  **      **  **    **  ******** 
 **    **   ***   **  **  **  **  ***   **  **    ** 
 **         ****  **  **  **  **  ****  **      **   
 **   ****  ** ** **  **  **  **  ** ** **     **    
 **    **   **  ****  **  **  **  **  ****    **     
 **    **   **   ***  **  **  **  **   ***    **     
  ******    **    **   ***  ***   **    **    **     
Powered by Phorum.