www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
Startovací spreje
Autor: Pavel Bílek (IP zapsáno)
Datum: 10.11.2015 12:47

Ahoj chlapi. Dostal jsem od bráchy benzínovou Astru F (1996) a věk je na ní znát. Chci se zeptat, když teď přichází zimní měsíce (byť to tak zatím nevypadá).. Jaké máte zkušenosti se startovacími spreji? Našel jsem tenhle [www.nd-skoda-volkswagen.cz], myslím si, že Sheron snad není žádná blbá značka, ale jde mi o ten účinek, jestli to má nějaký smysl. Na Heurece jsem bohužel nenašel žádné recenze.

Jde mi spíše o prevenci a nechci do toho dávat moc peněz. Takže se snažím najít levné řešení.

Díky všem za odpověď.

Re: Startovací spreje
Autor: Astrák (IP zapsáno)
Datum: 12.11.2015 11:09

Mám pro tebe dobrou a špatnou zprávu. Špatná je, že startovací spreje se stříkají až za vzduchový filtr, čím blíže motoru, tím lépe. Mě by se v zimě na zasněženém autě nechtělo ani otevírat kapotu, natož něco rozebírat. Dobrá zpráva je, že ten sprej snad potřebovat nebudeš, moje značně vydechlá astra startuje v pohodě, a to má tlaky 7,5 - 9 bar. Dokonce točí výrazně lépe pod -15°C, když se komprese blíží nule :-D. Dva roky zpátky -28°C nebyl problém. Udržuj v pořádku aku, startér, svíčky a kabely, a nebudeš mít problém.

Jestli na to nemáš, tak choď týden pěšo a ušetříš na to...

Re: Startovací spreje
Autor: Pavel Bílek (IP zapsáno)
Datum: 13.11.2015 14:13

Ahoj, tak budu doufat, že to bude startovat OK. Kdyžtak prověřím věci, které zdůrazňuješ. Ne, že bych na to neměl, ale nechci za každou cenu utrácet, pokud to není nutné :-) Ten sprej jsem chtěl spíše jako prevenci. Ale zkusím to bez něj a uvidím. Děkuji!



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
  ******   **     **  ********  **    **  **      ** 
 **    **  **     **  **        ***   **  **  **  ** 
 **        **     **  **        ****  **  **  **  ** 
 **        **     **  ******    ** ** **  **  **  ** 
 **        **     **  **        **  ****  **  **  ** 
 **    **  **     **  **        **   ***  **  **  ** 
  ******    *******   **        **    **   ***  ***  
Powered by Phorum.