www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
Astra 1,7 dti 55 kw Isuzu 2001 - nestartuje
Autor: Maruška (IP zapsáno)
Datum: 19.01.2016 13:53

Ahoj chlapi,
už mám cca 3 měsíce auto v servisu a pořád ne a ne přijít na závadu. Startér točí, ale motor nechytne. Při rozebrání vstřiků, nafta stříkne málo a nepravidelně. Udělaná kompletní diagnostika. Nejdříve vůbec nic nespolupracovalo, po vyčištění a přeletování řídicí jednotky (letovaná už dříve a prý špatně) začala spolupracovat, ale chyba nenačtena žádná. Už dřív jsem měla problém s imobilizérem (stejný problém, že auto nestartovalo). Zkoušeli se tam dávat i jiné řídicí jednotky a opět bez komunikace. Je tu podezření na čerpadlo. Toho se děsim nejvíc. Prý je uloženo nějak za motorem a musí se vyndavat motor, aby se k němu dostali. Čerpadlo samotný nebude asi taky moc levná záležitost. Nevim, jestli se do takový opravy mám pouštět. Díky za jakýkoliv názory a zkušenosti.

Re: Astra 1,7 dti 55 kw Isuzu 2001 - nestartuje
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 21.01.2016 17:28

No jo, ale která jednotka? Ta na motoru, nebo ta za motorem?

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Astra 1,7 dti 55 kw Isuzu 2001 - nestartuje
Autor: Maruška (IP zapsáno)
Datum: 05.02.2016 12:30

Nevyznám se v tom. Mechanik mluvil jen o řídicí jednotce. Můžeš mi prosím nastínit, co má která jednotka na starosti a kde se nachází...? Děkuju. Už to mám ve třetím servisu a nevědí si s tim rady. Odborníci. Díky za každej poznatek a radu.

Re: Astra 1,7 dti 55 kw Isuzu 2001 - nestartuje
Autor: Luboš X17DTL (IP zapsáno)
Datum: 05.02.2016 17:55

Ať to zkusí nakopnout startovacím sprejem v sání. Pokud chytne, asi čerpadlo. Měl jsem to samé. Nedávalo tlak při startu, pak už to běželo. Repase mě neminula.

________________________________________
Raději pomalu autem, než rychle sanitkou
Opel Astra F Caravan X17DTL=>
Opel Astra G Caravan Y17DT=>
???
Luboš X17DTL

Re: Astra 1,7 dti 55 kw Isuzu 2001 - nestartuje
Autor: Maruška (IP zapsáno)
Datum: 08.02.2016 16:12

Díky za radu.
Jak je to pak s tim čerpadlem?? Další mechanik mi teď tvrdil, že tohle čerpadlo se nedá opravit, že by mi poskládal mechanický čerpadlo z patnáctky opela a devatenáctky volswagena. Odpojil by to od elektriky, aby to prej do budoucna nezlobilo. Jak řikám, moc se v tom nevyznám a nevidim v tom výhody a nevýhody. A ještě prosim tě, kolik tě to stálo?? Díky moc

Re: Astra 1,7 dti 55 kw Isuzu 2001 - nestartuje
Autor: Luboš X17DTL (IP zapsáno)
Datum: 08.02.2016 16:32

Řekli repase, ale bylo to tak, že repasované čerpadlo přišlo z Anglie a oni to vyměnili. Celé to stálo 24.000 + DPH vč. práce
Je to dost, ale od té doby auto jen jezdí a jezdí.
Ale to už je nějaký pátek, tuším r.2010???

________________________________________
Raději pomalu autem, než rychle sanitkou
Opel Astra F Caravan X17DTL=>
Opel Astra G Caravan Y17DT=>
???
Luboš X17DTL

Re: Astra 1,7 dti 55 kw Isuzu 2001 - nestartuje
Autor: Maruška (IP zapsáno)
Datum: 09.02.2016 16:27

U nás nerepasují nikde nebo neopravují?? A kde sis to nechával dělat?? Co říkáš na to složení ze dvou čerpadel?? A co třeba koupit už jetý?? Žádná jistota že?

Re: Astra 1,7 dti 55 kw Isuzu 2001 - nestartuje
Autor: Luboš X17DTL (IP zapsáno)
Datum: 09.02.2016 17:45

Prvně jsem koupil nějaký díl, který to "zaručeně" byl.
Ho..o
Pak čerpadlo od podvodníka z Prahy, který ho "kvůli mně" vyndal z bouračky.
Ho..o
Už jsem neměl sílu na další laborování a žena neměla čím jezdit, takže jsem auto odtáhl do Bosch servisu ve FM, pan Sobek po diagnoze obou čerpadel, co jsem měl, objednal repas z Anglie, dodací lhůta do 14 dnů a doteď jezdíme
Ceklem mě sranda s laborováním, díly, druhým čerpadlem atd. přišla na padesátku. Borcovi v Praze jsem slíbil, že mu čerpadlo vrátím oknem v obýváku, až budu mít cestu do Prahy. No, nakonec mě to přešlo s přáním, že toho debila třeba přejede auto :-)

________________________________________
Raději pomalu autem, než rychle sanitkou
Opel Astra F Caravan X17DTL=>
Opel Astra G Caravan Y17DT=>
???
Luboš X17DTL



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
       **  ********        **   ******    **     ** 
       **     **           **  **    **   **     ** 
       **     **           **  **         **     ** 
       **     **           **  **   ****  **     ** 
 **    **     **     **    **  **    **   **     ** 
 **    **     **     **    **  **    **   **     ** 
  ******      **      ******    ******     *******  
Powered by Phorum.