www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
1.6 8v rv97 55kw blbne
Autor: Mirek,Astra (IP zapsáno)
Datum: 18.03.2016 09:15

Zdravím všechny .Takový menší problém ,Když nastartuji tak beží celkem v klidu až na to že sem tam vynechá jeden válec ale to je asi běžná závada u aster .nic méně při přidání plynu jde normálně do otáček ale pokud to přidržím na dejme tomu 1900ot/m tak začne vynechávat nejaký válec cele se to rozhází jak nějaký traktor smiling smiley ale když zase přidám tak v v pohodě .při jízdě a dle zatížení vozu to delá pokud chcete jenom přidržet stalou rychlost ale když zase přidáte je to ok ,a zjistil jsem ještě že když jsem oddělal hadici od ventilového víka tak se mi zdálo že to tlačí kompres do oleje a smrdí to po benzínu a vykapal jsem trochu vody , . Je to motor X16SZR ,svíčky 4 body to jsem zkoušel jako první , lambda sonda je rok stará ,vzduchový filtr ok palivový ok .voda se nestrácí ,olej měnen před zimou v říjnu najeto cca 5tis km Prosím o radu než začnu kuchat celý motor ,tlaky budu měřit v Pondělí Ahoj Mirek

Re: 1.6 8v rv97 55kw blbne
Autor: Mirek,Astra (IP zapsáno)
Datum: 18.03.2016 09:27

Ps ještě jsem zjistil že když to za jizdy na 3 rychlostní stupen vytočím nad 4 tis tak ztratím výkon .

Re: 1.6 8v rv97 55kw blbne
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 18.03.2016 19:38

4 bodovy svicky tam nepatri.. Kup origo BOSCH co tam maji bejt. Co zapalovaci kabely? Pamet zavad OK? Podtlakovy hadicky jsou v poradku? Nevzpominam si, jestli ma tenhle motor EGR ventil, ale v pripade ze ano, vycistit a preventivne zaslepit.
Tlaky kazdopadne zmer a radeji prekontroluj rozvody, nebo alespon napnuti remene.

Re: 1.6 8v rv97 55kw blbne
Autor: Mirek,Astra (IP zapsáno)
Datum: 20.03.2016 07:21

Ahoj Rozvody ok . tlaky celkem v norme na to ze ten motor má nalitane skoro 200 tisic tak to ujde . Jinak celkem taková novinka myslim že dost duležitá ,hodilo se mi to do stavu nouze a motor běžel jako za mlada ,najednou bylo vše ok ale zacal se lehce na volnobeh prehrívat okolo stovky tak jsem ho vypnul a potom uz nechtel naskočit az po delsim startovani a lehce seslapnutí plynu se rozbehl . Kabely jsem zkoušel a hadičky taky myslím že to bude nějaké zasrané čidlo . Chci se zeptat proč hned každý uvádí zaslepit egr ventil ?? Když jsem to koupil tak už byl zaslepený a motor se choval divně kdyžž jsem to odelal tak do ted běžel jako pila .Egr mam oddělaný asi tři roky a jezdím deně .a mimochodem motor rozhodně nešetřím když to jde tak jedu .

Re: 1.6 8v rv97 55kw blbne
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 20.03.2016 08:35

Super, když svítila kontrolka, motor ví o závadě. Stačí vyčíst.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: 1.6 8v rv97 55kw blbne
Autor: Mirek,Astra (IP zapsáno)
Datum: 20.03.2016 19:12

jj zitra jedu na diagnostiku tak uvidim co tam bude a mám vyhodu když mi to začalo blbnout tak jsem ji vymazal a ted se mi to rosvítilo takze to tam bude smiling smileythe finger smiley

Re: 1.6 8v rv97 55kw blbne
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 20.03.2016 19:16

Mirku, kua... Trochu me pripada, ze tu mluvime do vetru a Ty si stejne delas a pises co chces...

Pamet zavad muzes "vyblikat" sam. Navod tady na to je...

Re: 1.6 8v rv97 55kw blbne
Autor: Mirek,Astra (IP zapsáno)
Datum: 22.03.2016 14:39

Stando nechci se tě dotknout ale diagnostikou přes počítač zjistím daleko víc než tím vyblíkáváním .dozvím se napětí můžu zkontrolovat lambda sondu (křivku) uvidím tam vstupní tlaky na sacím potrubí atd . to bych tady taky mohl popsat celou stránku co všechno se dá zjistit . a teď k autu zjistil jsem že podle chyb mi to říkalo něco ve smyslu že je špatně nastaveny střih na první válec a za druhé že mám moc bohatou směs .nicméně se začal objevovat hustě černý dým z výfuku po akceleraci a na zemi zůstává po něm takový černý mastný flek .teď už to dělá i na volnoběžných otáčkách .(tarokuje) (vypádá to jako by vynechávál jeden válec ale není tomu tak oněvaž jsem po jednom vytahoval kabely od svíček a vždy se změnil chod motoru k horšímu confused smiley ,moody smiley

Re: 1.6 8v rv97 55kw blbne
Autor: Luboš X17DTL (IP zapsáno)
Datum: 22.03.2016 16:16

Skoro se mi chce věřit, že nejsou v pořádku rozvody. Jsi si jistý, že jo???

________________________________________
Raději pomalu autem, než rychle sanitkou
Opel Astra F Caravan X17DTL=>
Opel Astra G Caravan Y17DT=>
???
Luboš X17DTL

Re: 1.6 8v rv97 55kw blbne
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 22.03.2016 19:04

Nechci se Tě dotknout, ale řekl bych, že my jsme tu ti, kdo ví, co umí diagnostika. Něco ve smyslu, že je špatně nastavený střih na první válec totiž není popis chyby a už vůbec ne u tohoto motoru, který nemá možnost jak zjistit polohu vačky vůči klikovce, když nemá snímač na vačce. A že je to bohatý, to lze předpokládat podle toho černého kouře. Není ani čemu se divit, že to vynechává, když se na střídačku ty válce "uchlastávaj". Tedy jaké chybové kódy tam byly? Pak bych se podíval na signál z čidla podtlaku v sání, případně na hadičku k němu. Pokud tam bude vše vpořádku, může například téct těsnící kroužek pod vstřikovačem.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: 1.6 8v rv97 55kw blbne
Autor: Mirek,Astra (IP zapsáno)
Datum: 22.03.2016 19:19

No abych se přiznal tak kompletně jsem to nerozebíral eye rolling smileyJelikož ty naše astry jsou tak blbě udělané že musím rozebrat celý ten plastový kastlik abych se dozvěděl že 1 valec je v uvratí a nebo pro některé lajky že řemeni,ce je na risce ,koukal jsem se pouze na řemen to jsou 4 šrouby a nemusi se rozdělávat více věcí najednou . Jinak jsem to udělal tak že jsem vyndal svíčku z prvního válce a hrubším drátem jsem zkoušel jestli je válec v úvratí a pootáčení motorem tam a zpět přes Torx golu a račnu ,ano vím tato metoda není přesná ale aspoň něco tongue sticking out smiley ale o víkendu zajedu ke známemu do garáže a slibuji že to rozeberu a dám vědet zda tam něco bylo . Kdysi dávno jsem řešil skoro podobný problém až na to že motor neměl žádný výkon a to bylo způsobeno tím že se lehce povolil šroub od řemeni,ce a vyklepalo se v rozvodové řemeni,ci větší mezera a na 4 drážkové řemeni,ci se nalomil zobáček tím pádem se takto rozhodili rozvody a čidlo dávalo impuls blbě řídicí jednotce .smileys with beer

Re: 1.6 8v rv97 55kw blbne
Autor: Mirek,Astra (IP zapsáno)
Datum: 22.03.2016 19:23

No a nebylo to myšleno spíš (ta diagnostika ) že to hlásilo špatný udaj na řemeni,ci ?? jelikož toto opravdu bylo napsané v tom listu závad na té diagnostice .a nebo má špatný nějaký levný program za 300 kč z internetu ?the finger smileynevím pouze vím co tam bylo napsané zítra to zajdu vyblikat a dám vědět smileys with beer

Re: 1.6 8v rv97 55kw blbne
Autor: Mirek,Astra (IP zapsáno)
Datum: 23.03.2016 17:33

ahojky takže vyblikalo mi to kod 0170 což je (Nesprávné složení směsi ,směs přiliš chudá nebo příliš bohatá ) nic víc tam nebylo confused smiley

Re: 1.6 8v rv97 55kw blbne
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 23.03.2016 21:47

No a co ta kontrola u vstřikovače a hadičky a snímače podtlaku v sání?

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: 1.6 8v rv97 55kw blbne
Autor: Mirek,Astra (IP zapsáno)
Datum: 08.05.2016 11:41

Zdravím vás pánové .Po dlouhé době jsem se k tomu vrátil a srdečně hlásím že problém je vyřešen. všechny tyto problémy dělala lambda sonda která se rozlomila vejpůl a hlásila řídící jednotce špatné údaje .Hlásila že směs je chudá tak tam dávala tolik benzínu že se ten motor uchlastaval .podotýkám že lambda byla asi necelé dva roky stará .tehdy jsem ji kupoval za 1400kc nedávno za 990 .Motor zase běží jak má .Ahoj a všem díky za radu .PS :Bez pořádné počítačové diagnostiky bych to nezjistil .Takže vyblikani jo ale jenom orientačně ale pc je pc smiling smiley.

Re: 1.6 8v rv97 55kw blbne
Autor: Reinok (IP zapsáno)
Datum: 09.05.2016 08:33

Ahoj, môžem sa ťa opýtať, keď už si tu riešil problémy s X16SZR, nemávaš občas problém s naštartovaním? Benzín dáva, baterka tlačí, ale nechytí ani za nič.

Zhodím sanie, pozriem sa na trysku, odpojím podtlak zo sania, odpojím klakson hadicku, sadnem a nastartujem.....

Re: 1.6 8v rv97 55kw blbne
Autor: Mirek,Astra (IP zapsáno)
Datum: 15.05.2016 07:53

Ahoj zkus odpojit lambda sondu ,a vyresetuj řídicí jednotku (odpojíš baterku na 20 sekund ) pak zkus nastartovat .pokud to tím nebude tak vytáhni svíčky a pozri se jak vypadají zkus dát nové . a pak dej vědet .



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **    **  **     **        **  **     **  **    ** 
 **   **   **     **        **  ***   ***  **   **  
 **  **    **     **        **  **** ****  **  **   
 *****     *********        **  ** *** **  *****    
 **  **    **     **  **    **  **     **  **  **   
 **   **   **     **  **    **  **     **  **   **  
 **    **  **     **   ******   **     **  **    ** 
Powered by Phorum.